Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon tetszik az Alex Szabolc...

Nagyon tetszik az Alex Szabolcs név, szívesen adnám ezt, de a párom szerint a vezetéknevünk miatt nagyon rossz ötlet, szerintetek is gáz?

Figyelt kérdés

A vezetéknevünk Farkas és a párom szerint a gyereket biztosan csúfolnák a monogramja miatt.

Szerintem rajta kívül senkinek se jutott volna eszébe pont a gyerek monogramját nézni, én ettől még ugyanúgy adnám, viszont elgondolkodtam egy kicsit, és lehet, hogy neki van igaza.


Ti mit gondoltok? Ebből tényleg hátránya származhatna a későbbiekben a gyereknek?

Vagy a férjem túlgondolta ezt egy kicsit, és ettől még megkaphatja nyugodtan ezt a két nevet?


Szabolcs a férjem neve, náluk hagyomány tovább vinni a szülők nevét, ezért ezt a nevet mindenképpen meg fogja kapni a fiunk.


Viszont a Szabolcsot azért nem tennénk előre első névnek, mert a Farkas végén lévő "s" betűvel nagyon összecsúszna és csak elakad benne az ember nyelve. Ezért mindenképpen kell még valami a Szabolcs elé. Mindkettőnk kedvenc fiúneve az Alex volt, nagyon fájna érte a szívem, ha le kellene mondanunk róla. :(


(Egyébként szóba jött még az Antal név is, így hívták édesapámat, és gondoltunk rá, hogy a fiunk megkapná esetleg az Alex helyett az Antal nevet édesapám után, de azzal pontosan ugyanott vagyunk...)


Szerintetek is ennyit számít a monogram? :(



2015. nov. 26. 17:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem cseréljétek meg a keresztneveket, és legyen Farkas Szabolcs Alex. Szerintem az s-cs nem akad jobban össze, mint az x-cs, és a Szabolcs sem gáz első névnek. :)
2015. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez nagyon tetszik :D


Ne haragudj, érdemben nem tudok hozzászólni, de az F.A.SZ. monogram mindent vinne :D


Én legalábbis poénra tudnám venni, ha ez lenne a monogramom. :)

2015. nov. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Farkas Szabolcs, Farkas Alex, Farkas Alexander, Farkas Szabolcs Alex variációkat tudom elképzelni :)


A fiam Alex, így ez a név jobban bejön ;)

2015. nov. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%
A Farkas után a Szabolcs nyelvtörő, az Alex után szintén, ráadásul a Szabolcs és az Alex annyira nem illik egymáshoz, mint a Kimberli az Emeséhez. Farkas Antal Szabolcs, az összhangban lenne. Ja a monogramra nem is gondoltam, de igazat adok a férjednek. Akkor nem jó az Antal Szabolcs, vagy legyen csak Antal vagy például Máté Szabolcs vagy Márton Szabolcs vagy Gergely Szabolcs vagy valami egész más, például Attila vagy Benedek.
2015. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ha FArkas Szabolcs Alex lenne, ott is kijön az a bizonyos mozaikszó. Ráadásként az -s végződésű vezetéknévhez az -sz kezdetű keresztnév sem túl szerencsés. Lehetne Farkas Alex Antal, így megmaradhatna az Alex és édesapád is örülne, hogy az ő keresztnevét is viselné az unokája.
2015. nov. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Tuti, hogy a leleményes gyerekek rögtön kiszúrnák a monogramot.

Az Alex Szabolcs ugyanolyan nehezen kimondható, mint a Farkas Szabolcs, nem értem miért zavar az egyiknél s nem a másiknál.

2015. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!