Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, aki nagyon jól...

Anyukák, aki nagyon jól álltok anyagilag! Vannak problémákkal küszködő barátnőitek? Okozott már kellemetlenséget, hogy nagy a különbség anyagilag köztetek?

Figyelt kérdés
2015. dec. 8. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Egy barátnőm van, akivel emiatt eltávolodtunk egymástól. Sajnos nagyon eluralkodott az életén az irigység, ezzel feküdt és kelt, és beleszólt mindenbe, kvázi a zsebemben turkált.


Többször próbáltam ezt vele nyíltan megbeszélni, a végén ő sértődött meg, azóta nem beszélünk egymással.


De van pl. egy másik barátnőm, akinek eléggé félresikerültek a dolgai, mégis soha egy rossz szót vagy célzást nem kaptam tőle, őszintén örül, ha összejön nekem valami, én is segítem őt, ahogy tudom. Ő igazi barát.

2015. dec. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
egy barátnőm van - vagyis inkább volt - aki azóta nem néz felém hogy megszületett a lányom. egyszer volt nálunk, azelőtt hetente találkoztunk most 1,5 éve nem láttam, fel sem veszi már nekem a telefont. Csak tippelni tudom, hogy valószínű azért mert semmi egzisztenciája de nagyon szeretnének már babát. Volt egy vetélése is. Nagyon sajnálom őt, és szerettem volna ha megmarad a barátság, én egy pillanatig se dörgöltem sose az orra alá hogy nekem milyen jól megy minden az életben, még képeket se küldözgettem neki a babámról, amikor a többi barátnőmnek igen, mert nem akartam ezzel sem feltépni a sebeit...végül is nem tudom miért nem beszélt többé velem. De túltettem magam rajta. Mindig mondom azoknak akik azzal jönnek hogy a barátság örök, igaz barát ér a legtöbbet, hogy a fenét, a család ér a legtöbbet. Az lesz veled ilyen helyzetben, a barátok szépen elkopnak.
2015. dec. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét irányban volt barátságom. Olyan emberekkel is, akik nálunk rosszabbul álltak és olyannal is, akik jóval gazdagabbak voltak nálunk. A gazadagabb családdal sosem volt konfliktus, mert engem úgy neveltek anno, hogy az anyagi dolgok tabu a másik félnél. Sosem kérdezek ilyesmire rá és sosem teszek megjegyzést, mire költik a pénzüket. Örülök, ha nekik jól megy valami. Az is benne van, hogy ők nem a tipikus újgazdagok, hanem nagyon intelligens tanult emberek, akiknek öröm a társaságuk és üdítő a velük való véleménycsere, beszélgetés. Elfogadjuk mindketten a másikat anyagi helyzetével együtt.

A szegényebb családdal is jó a kapcsolatom, mert hasonlóan működik, mint a másik. Az értékek ott is az emberi dolgok. A jó beszélgetések, egymás kölcsönös segítése. Annyi, hogy én több mindent veszek, amikor ők jönnek, mert megtehetem és szeretek adni. Ők kevesebb dologgal fogadnak, de ezt kárpótolják sokkal fontosabbakkal, mint az anyagiak.

Volt olyan induló barátság, amit viszont megszakítottam, mert a másik fél turkálni kezdett a pénztárcámban, nekiállt feszegetni a határokat és beleszólni mire költök, mire nem. Nekem ez nem fér bele, megszakítottam a kapcsolatot.

2015. dec. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!