Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kell otthonra beszerezni...

Mit kell otthonra beszerezni a babának?

Figyelt kérdés

Kiságy, babakocsi, ruhák, babakád, cumisüveg, pelenka

Ezeken kívül mi kell még?


2015. dec. 9. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok minden. Popsitörlő, kisolló vagy csipesz, alkohol, gézlap, popsikrém, fürdető, kifogó...

Mi lenne ha beírnád a google-be?

2015. dec. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cumisüveg nem feltétlen kell.


De ami igen:

textilpelenka, lepedő az ágyba, popsitörlő, popsikrém, fürdető, törölköző (vagy kifogó), körömvágó (nálunk a csipesz vált be).

Ezek biztosan. Amik hirtelen eszembe jutottak.

2015. dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia! Én a védőnőmtől kaptam egy szép hosszú listát, szerintem Te is kapsz majd. Azon ezek vannak:

Rácsos kiságy,

2-3 lepedő,

Vékony és vastag takaró 2-3 huzattal,

Babakocsi,kispléd,

Pelenkázó asztal,

Fürdőlepedő ( frottir és pelenkaanyagú is),

Szennyestartó a babaruháknak,

Szemetesvödör a használt pelenkáknak,

Babahordozó.


Ruhák: 56-62 méret

4-6 db body hosszú és rövid ujjú is

4-6 db rugdalozó

1-2 kis kabát,kis pulcsi

2-3 vékony és vastag sapka

2-3 db zokni a lábfej nélküli rugdalózókhoz

2 db hálózsák

10-15 textil pelenka

2-3 előke

Nadrágpelenka

Téli babának bundazsák


Edények:

Cumisüveg 1-2 cumival

Üvegmosó kefe

Fazék a kifőzéshez


Bőrápolás:

Paraffin olaj

Gyógyszertári popsikenőcs

Babaszappan

Köldökre 70%- os alkohol, hintőpor

Fülpálcika a köldökhöz

5*5-ös steril gézlap

Lázmérő, vízhőmérő

Körömvágó olló, puha hajkefe


Én ezt a listát kaptam. Remélem segít! :)

2015. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
40%

Sokan fognak sokfélét javasolni, de szerintem:

Popsikrém, fürdető, köldökre ápolószer, hintőpor.Doki felírja pár száz ft!


A cumi és cumisüveg lutri, de figyelned kell az utánpótlásra. Tehát, ha tommee tippee cumit veszel, vagy üveget, akkor figyelned kell arra is, hogy lehet két évig azt kell keresni, mert a többit nem fogadja el. 2x2 párban kiszolgálta a gyereket, tehát ez a márka nekünk bevált.(4000.-)


Nálunk előfordult, hogy a MAM cumiért apuka Debrecenbe utazott, mert már csak ott volt ugyanaz a fajta.(400km)

De a lányom speciel egy féle alvótársra gerjedt csak, de nem lehetett átvágni egy másikkal. Csörgéséből már tudta, hogy másik van nála.


Ha van lehetőséged, akkor jó szolgálatot tesz a cumisüveg melegítő(2-3000.-), és fertőtlenítő gép (3-4000.-).

Nagyon fontos a légzésfigyelő!!!Ezt tilos volna kihagyni szerintem.20-25000.-)


Babakádból a hagyományost keresd, mert az újak szépek, de lavírozni nem jó a szobákban velük.(1500.-)


Kiságy, hm a kókusz matraccal bármelyik jó lehet.Nekünk egy IKEÁS olcsó volt pelenkázóval (15000.-).Eladtam 13000.-ért.


Babakocsiból a gyerek születésekor a fekvő kell, nem a babahordozós szutyok, mert nem kagylót neveltek. Ebből nálunk a következő volt.

Ilyesmi:

[link]

Fekvő helyzetben egy mózeskosár volt benn és tökéletes egy éves korig. Aztán ha felül meg megy, akkor nem is biztos hogy megtűri, tehát felesleges extra egy másik.

Aztán meg ilyent vettünk:

[link]


Meg kell még egy gyerekülés, de babahordozó is. Először háttal kell vinni a gyermeket, erre figyeljetek oda!!!


[link]


Ha szeretnél pár dolgot, tudok segíteni benne.

2015. dec. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Orrszi-porszit is ajánlott beszerezni, mert bizony volt akit megfázva adtak haza a kórházból. Mivel ő még csak az orrán tud levegőt venni, nem árt ha van otthon.
2015. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!