Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Esküvő közvetlen szülés után?

Esküvő közvetlen szülés után?

Figyelt kérdés

Szóval az e helyzet hogy a legjobb barátnőm esküvője épp a kiírt dátumom után egy héttel lesz...valószínű császárral kell majd szülnöm, és az is biztos hogy szoptatni fogok legalább is az első gyermekem szoptattam.

Az első gyermekem épp az egyik legjobb barátnőm esküvője napján született....tök jellemző hogy most a másikét is ki kellene hagynom...:)


de vajon van e bármi mód hogy mégis elmehessek...a császárral biztos nem tudjuk megvárni, több mint egy hetes túlhordást nem kockáztatnék.

De nagyon nem szeretném kihagyni...

Ha kiengednek addigra a kórházból (úgy időzítenénk hogy kijöhhessek) vajon pl 6 nappal a műtét után mennyire lehet kibírni legalább az anyakönyvezetőt meg utána esetleg egy órát a lagziból?


Volt valaki így?


És egy 6 napos csecsemő meglenne nélkülem ha fejek neki?

Cumizavartól nem tartok, a lányomnak végig pótoltunk az első pár hétben, mégis kizárólag anyatejes lett 3. hónaptól, ciciből.


2016. jan. 7. 14:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
ja, a helyszín egy óra autóút a lakásomtól.
2016. jan. 7. 14:06
 2/52 Vilcsianyuja ***** válasza:
A kiírt dátum már a kitűzött műtéti nap? Vagy akkor töltenéd a 40 hetet?
2016. jan. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
92%
Esélytelen. Legalábbis a saját életemből kiindulva. 2x szültem császárral. A második álom-gyors felépülés volt, de 6 nappal utána? Sehova nem mentem volna. A 6 napos babámat meg nem hagytam volna magára senki esküvője kedvéért. Ilyen az élet, van egy fontossági sorrend benne. A 6 napos babám előbb áll a sorban, mint a barátnőm és az esküvője.
2016. jan. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
85%

Hú, hát nekem biztosan nem ment volna :D, de drukkolok.

Olyankor nagyon nem áll még be a napirend, a tej is épp beindulóban, tehát nem biztos, hogy tudsz annyit lefejni, hogy elég legyen..

A császárseb még fáj is olyankor, bár ezt nem tudom, én nem úgy szültem, de sokan mondták.

Ha 1 óra útra van, meg a szertartás, stb. az minimum 3-4 óra távollét. Nem tudom elvan e addig egy 6 napos baba az anyja nélkül, mert ezt sem próbáltam. :)

Én a babát választanám, bármennyire a legjobb barátnőm esküvője. Ő jobban ellenne nélkülem :).

2016. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

40. hét szerinti kiírt dátum utáni 6. napon van az esküvő.


nyilván kérhetném, hogy császározzon meg 39+4 naposan, így kb 10. nappal a műtét után mehetnék mondjuk.


az én első császárom után 10 napig feküdtem lázzal a kórházban...tudom hogy nem séta galopp...a 10. napon mikor kiengedtek, már nem esett nehezemre elgyalogolni az autóig, meg otthon ülni, elmosogatni sem. Zuhanyozni sem. kb. a 5.-6. napon még görnyedten jártam, de ha arról van szó, akár görnyedten is de szeretném látni ahogy a legjobb barátnőm férjhez megy. nagyon fontos nekem.

a gyermekem természetesen nem szívesen hagyom magára, de az a tapasztalatom, hogy 5-10 naposan úgyis egész délután alszik szinte, ha fel is kel, pillanatok alatt visszaalszik az üvegen...dajkálgattam volna én őt 10 naposan, de tojt a fejemre. szopott, aludt és azzal kész.

ilyen szempontból szívesebben hagyok édesanyámra 3 órára egy 6 napost, mint egy 3 hónapost vagy akár egy 8 hónapost...

2016. jan. 7. 14:14
 6/52 A kérdező kommentje:

nyilván nekem is a baba a legfontosabb, ha nem megoldható, akkor elfogadom bárhogy is reagál a barátnőm...

de csak azért otthon maradni, hogy nézzem ahogy alszik, meg tartsam neki az üveget, azt nem szeretnék...ha arról van szó, erre az egyszeri alkalomra adok neki tápszert. A lányomnál se zavart be mint írtam pedig elég sokat küzdöttünk/pótoltunk mire lett rendesen tejem.

2016. jan. 7. 14:16
 7/52 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ezt úgyis ott és akkor tudod eldönteni, hogy milyen állapotban vagy te, meg a baba.

ha legjobb bnő akkor megérti, hogy egyértelmű választ most erre nem tudsz adni.

max párod elmegy, gratulál, odaadja az ajándékot és ennyi.

ezt meg lehet érteni

2016. jan. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

igen, a férjemet mindenképp elküldöm.

tudom hogy korai még ezen agyalni, csak azért kérdem hogy valaki járt e így, esetleg elment e és hogy sikerült a kiruccanás...

2016. jan. 7. 14:18
 9/52 anonim ***** válasza:
42%

"nyilván kérhetném, hogy császározzon meg 39+4 naposan, így kb 10. nappal a műtét után mehetnék mondjuk. "


Ugye most viccelsz? Nem elég, hogy otthagynád a kevesebb, mint egy hetes újszülöttedet a barátnőd kedvéért, de még a terminust sem várnád meg a műtéttel, hogy elmehess az esküvőjére? Még a tesómé sem érdekelne, nemhogy egy barátnőé. Elképesztő vagy, komolyan mondom! Soha nem fogom megérteni, hogy miért nem a gyerek az első egy ilyen helyzetben! Hát nem borítanak el az anyai hormonok, az tuti...

2016. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
84%

Az 1 hetes (vagy még annál is kisebb) gyerekem mindenki esküvőjénél fontosabb. A császárom időpontját sem igazítanám senki esküvőjéhez.

Egyébként a programozott mindig előbb csinálják mint a kiírt dátum.

Akkor meggondolnám ha a szomszéd utcában lenne, lehet elugranék a szertartásra, de egy órás autóút meg szertartás és egy óra a lagziból... kizárt hogy összejönne, legalábbis nekem.

2016. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!