Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikreknek szép név szerintetek?

Ikreknek szép név szerintetek?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy ikreink lesznek, kisfiú, kislány. Párommal eléggé veszekedünk, mert én Heléna és Henrik neveket szeretném, a férjem pedig teljesen szürreális de ezzel ellentétben teljesen komolyan az Európa és Napóleon neveket szeretné. Sajnos részéről ez nem vicc, az első az a válasz, hogy már Amerikában is nagyon elterjedt a város meg kontinens nevek viselése, a másodikra meg, hogy a kedvenc történelmi személyisége. Sajnos egyre közeledünk és még mindig hatalmas veszekedések vannak belőle, eleinte a röhögés, de már csak a sírás kap el, ha arra gondolok, hogy a gyerekem Napóleon vagy Európa legyen. Ugye, az én kombinációm sokkal szebb, mint az övé? Hisz azok vállalhatatlanok.
2016. jan. 10. 16:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%

Napóleon nem anyakönyvezhető.

Az Európa nevetséges, komolyan.. Ezt senki sem gondolhatja komolyan.

A Henrik nekem nem tetszik.

A Heléna viszont gyönyörű.

2016. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy mi mit gondolunk, erről Nektek kell megállapodnotok. Mi annak idején a fiunk nevében nem tudtunk megegyezni, amit én szerettem volna, arról a férjem hallani sem akart, és fordítva. Végül azt mondtuk, ha nem találunk jobbat, kapja az apja nevét - és így is lett. Válasszatok olyan nevet, ami mindkettőtöknek tetszik, lehet hogy ehhez Neked is engedned kell. Vagy az egyik gyereknek válassz Te neved, a másiknak a férjed.
2016. jan. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

A Heléna, Henrik párosítás nekem nagyon tetszik.

Őszintén mondom, hogy nem értem a férjedet.

Ne Te engedj, próbáljatok meg valahogy közös nevezőre jutni.

2016. jan. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:

Megnéztem, és adhatóak ezek a nevek Magyarországon, te jó ég...

Őszintén remélem, hogy kamu kérdés.

2016. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A Napóleon anyakonyvezheto
2016. jan. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:

Szerintem a Henrik és a Heléna gyönyörű nevek.

Az Európa és főleg a Napóleon név később az iskolában is visszaüthet a gyerekeknek.

2016. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

És a férjed belegondolt abba, min mennek majd keresztül a gyerekei iskolában? Miért akar kicseszni velük? Szét fogják szekálni őket, gondolom ő sem szeretné, ha szorongó, antiszociális gyerekek lennének...


Nekem tetszik a Heléna és a Henrik. Picit furi ez a H-H, de összességével szerintem jó párosítás. Esetleg még Herold.

2016. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mi mit gondolunk, ha nektek kell eldönteni.

De a személyes véleményem: Európa, Napóleon - idétlen, nem adnám

Henrik - ronda, régimódi, nem adnám

Heléna - szép, adnám.


Mindenesetre egy tipp: vesd fel, hogy tegyétek félre mind a 4 nevet, és kezdjetek tiszta lappal - így fair. Majd olvassátok végig a magyar utóneveket, és írjatok fel fejenként külön-külön 10-10 (vagy 5-5 nekem mindegy) nektek tetsző fiú és lány nevet, úgy hogy a másik ne lássa. Aztán cseréljetek listát, és mindenki húzza le a másikéról azt, amit kizártnak tart. A maradékból pedig válogathattok :))) És szigorú kikötés, hogy vita, veszekedés nélkül!

2016. jan. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Henrik és a Heléna is szép. Szerintem ikreknek jó párosítás. :)


A Napóleon és az Európa túl extrém lenne. Semmiképp se engednék a páromnak ebben, akkor már inkább válasszatok valami harmadik lehetőséget, ami mindkettőtöknek elfogadható, ha nem is a kedvenc.

2016. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Mi úgy egyeztünk meg a férjemmel az ikreket várva, hogy mindketten választottunk 1 fiú és 1 lánynevet.

Az volt a terv, hogy azonos neműek esetén meg is vannak ugye a nevek, vegyes párosnál meg az én általam választott fiúnév és az ő általa választott lánynév lesz.


Csak azt kötöttük ki, hogy nem ér olyat választani, amitől a másikunk rosszul van.


A tieitek közül én egyiket sem vetném el kapásból - ezek szerint én is szürreális vagyok - de ha szerinted borzalmasak, akkor tényleg folytasd a győzködést...


És ha becéznéd őket? Napóleon - Leon a kisfiúnak... az úgy elég klassz, nem? Európa - Ropi, Rotyi... Euró... ööö... ezt inkább ne :D Esetleg Euri - "Juri"... bajos! :D


Szóval kitartást! :)

2016. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!