Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezügyben kinek szólhatok?...

Ezügyben kinek szólhatok? Vagy jólvan ez így?

Figyelt kérdés
Az óvónők nem veszik fel a telefont, hiába hivogatom az ovit. Azért akarok beszólni, mert ma a barátnőm megy a gyerekért, nem pedig én. Ez nem az első alkalom . Amikor pedig odaér a barátnőm, akkor letagadják hogy csörgött a telefon, pedig még a barátnőm is hallotta az ovi ajtajából hogy cseng a telefon.
2016. jan. 13. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Senkinek nem szólhatsz, mert ez nem így működik. Ez szabályellenes.

Nálunk csak az viheti el a gyereket, akit megjelöltem év elején. Másnak nem adják ki. Szóval eddig is szívességet tettek neked.

Ha ez rendszeres, miért nem írod be a barátnődet is, hogy ő is elviheti? És akkor nem kellene mindig telefonálgatnod az oviba?

2016. jan. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk nem kellett megjelölni,csak reggel szólni kell, hogy más viszi el, vagy telefonálni.

Nem is mindig lehet egy embert szerintem megjelölni, megkérni. Én októberben szültem, az ment a nagyért, aki éppen ráért. Reggel mindig az apja vitte és szólt,hogy ma mama megy, ma keresztanyu stb.

Szóval igen, ha már kérik,hogy telefonálj, illene felvenni is. Nálunk nem az óvónők veszik fel egyébként, hanem az irodán, és onnan szólnak a csoportba.

Az,hogy mit tudsz tenni, más kérdés. Ha letagadják, akkor sok mindent nem. Nyilván,ha tudod reggel,hogy lehet,hogy nem te mész, akkor szólj,hogy nem biztos, de lehet,hogy xy megy érte.

2016. jan. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Ezt kivédendő, írj egy listát azokról, akik bármikor elvihetik a gyereket. Írd alá és add le az óvodavezetőnél is. Akkor nem küldhetik el azt, aki rajta van és telefonálni sem kell.
2016. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

1. válaszoló:nálunk-és szerintem mindenhol-év elején le kell adni a listát,hogy ki viheti el.Ennek ellenére vannak olyan esetek,hogy valaki mást kell küldeni(nálam is volt már ilyen,ami 3 gyerek mellett nem csoda).

Kérdező:a 2. válaszolónak tök igaza van.Már reggel szólj,hogy LEHET másvalaki fog jönni a kicsiért.Mondjuk az nonszensz,hogy nem veszik fel a telefont,az meg még gyomorforgatóbb,hogy le is tagadják a próbálkozást.Nálunk szerencsére ilyen még nem volt(pedig már a 3. gyerek ovis).

2016. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
1-es vagyok, azt a listát év közben is lehet bővíteni. És a kérdező azt írta, nem ez az első, hogy a barátnője megy. Ezért írtam, hogy írja hozzá a listához, és akkor nem kell telefonálgatni.
2016. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Hát nálunk se veszi fel az óvónő a telefont. Nem az a dolga. Az óvoda vezető veszi fel, ha bent van. Ha nincs bent, akkor nem veszik fel, bekapcsol az uzenetrogzito vagy a fax.

Telefonon nem lehet bejelenteni ha más megy a gyerekert. Nálunk írásban kellett, előző nap, de legkésőbb aznap reggel, a személy teljes nevét megadva és csak akkor adták ki a gyereket, ha a személyi igazolványát bemutatta.

2016. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok! Igen, azért nehezebb így a válasz, mert ahogy látom, nem mindenhol ugyanaz a rendszer.

Nálunk,ahogy írtam, lehet telefonálni, de a legjobban azt szeretik,ha szólunk személyesen.

De máshol, meg máshogy van.

De ha a telefont is elfogadják, akkor tényleg fel kellene venni.

2016. jan. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

itt az a gond h nem veszik fel a telefont

nem az h ki megy érte

gondolom napközben derült ki h nem tud menni a gyerekért és szólni akart h ne legyen meglepi ...

2016. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%
HA felvennék, az lenne a baj, miért az irodában vannak, nem a csoportban.
2016. jan. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
A 4. vagyok.Bármi,BÁRMI történhet,amiért a szülő telefonál!Szerintem kutya kötelességük az óvoda nyitvatartási idejében felvenni a telefont.Nem azt mondom,hogy elsőre,de akkor is.Nálunk volt/van olyan,hogy a konyhás néni veszi fel.Vagy éppen az,aki a telefonhoz a legközelebb van.Ha az a másik csoport dadusa,akkor Ő.Attól még nem kell egyedül hagyni a gyerekeket,de lehet,hogy életbevágóan fontos.
2016. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!