Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kétségeim vannak, hogy legyen-...

Kétségeim vannak, hogy legyen-e harmadik gyermekünk. Nálatok mi döntött?

Figyelt kérdés

Ami ellene szól, hogy harmadik császárom lenne, nincs segítségem, bár eddig is jól megoldottam a dolgokat, de azért nem könnyű.


Ami mellette szól, hogy nagyon szeretnénk és anyagilag is telik rá.


Egyik nap így gondolom, másik nap úgy. Félek a műtéti szövődményektől (volt már gond, igaz nem nagy), gyűlölöm a műtőt, rettegek az egésztől. Aztán ha arra gondolok, hogy lenne még egy gyermekünk, szeretném. Aztán kiborít a meglévő kettő, kiabálok és kimerült vagyok, és megint úgy érzem, hogy épp elég, amit most teljesítenem kell, aztán megint jön a vágy a harmadik után. Hogy lehet ezt eldönteni? 1-2 éven belül el kell döntenünk, mert aztán már nem szeretném újra kezdeni a babázást, és 38 felé már nem szeretnék szülni.


Nálatok mi billentette el a mérleget egyik vagy másik irányba?


2016. jan. 14. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Mi nem akartunk, mégis besikerült, spirál mellett :) Szóval eldöntötte helyettünk ő :D


Viszont ha nincs segítséged, akkor én azt mondom inkább ne... Nekem sincs, és nagyon rossz, főleg idegileg átvészelni a dolgot.

2016. jan. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mesélsz kicsit? Mekkora a korkülönbség a gyerekek között? Férjed mennyit tud otthon lenni veletek? Hogy zajlik egy napotok? Pozitív és negatív is érdekel!
2016. jan. 14. 10:07
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Én is így éreztem mint te, két gyermekem már volt két császárral, gondolkoztunk a harmadikon, de aztán ugy alakult,hogy férjem fia hozzánk költözött,így megvan a 3gyerek! Anyagilag beleférne egy negyedik is, de a későbbiekre is kell gondolni,iskola stb... viszont mivel fiatal vagyok (29éves) gondolkozunk hogy esetleg a későbbiekben legyen-e még egy baba! Én nagyon szerettem terhes lenni,de a műtéttől rettegek. Most ugy érzem nem tudnék annyi figyelmet fordítani a picire mint szeretném.
2016. jan. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Mi eleve hármat beszéltünk meg, még az esküvő előtt.

Most, hogy megvan mind, néha én is gondolok rá, mi lenne, ha lenne még egy. De ilyenkor eszembe jutnak a saját érveim, hogy miért elég három. (nincs több időm, energiám, 37 vagyok, hat éve itthon vagyok, becsavarodok, menni kéne vissza dolgozni)

2016. jan. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi is gondolkodunk/gondolkodtunk a 3. babán, de most úgy érzem hogy nem lesz... van egy 4 éves és egy 1,5 éves. FŐleg azért nem , mert idegileg nem bírnánk. Most még egyszer újrakezdeni egy újszülöttel mindent, újabb 2 év nem alvás és idegeskedés egy picivel - ezt mindenki maga érzi hogy bírná-e vagy sem.

Nekem nincs segítségem, csak a férjem, aki dolgozik, és néha úgy érzem/érezzük h a 2 gyerek is sok..., pl. még nehéz hogy a kicsi nem alussza át az éjszakát, meg elég sokat betegek mióta a nagy ovis, és persze az is nehéz hogy nem tudjuk senkire rábízni őket 1-2 órára, így mindig minket fárasztanak le, pedig nekik is jót tenne egy kis változatosság. 3 gyerekkel azt is szinte lehetetlen lenne megoldani, hogy ki marad velük otthon ha betegek, mert nincs segítség.

2016. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 7 és 4 évesek. Mindig is szerettem volna még egy babát de a párom nem. Így még gyes alatt elkezdtem tanulni aztan munkám is lett és sokszor fordult elò h vagy a suli vagy a munkahely miatt későn értem haza. Apjukra maradt a kicsik körüli teendő. Vacsit főzött takarított ha kellett fürdetett altatott. Vhogy megenyhült a szíve és ahogy többet volt velük és látta hogy milyen gyorsan nőnek és vége a babázásnak rájött hogy bizony milyen jó is lenne még egy. Ő vetette fel először akkor én rögtön nemet mondtam hisz a suli meg munkahely... de aztán végeztem a sulival és kb fél éve eldöntöttük hogy jó akkor jöhetne a 3. Baba. Most 11 hetes vagyok és alíg várjuk a kis pocaklakót! ❤
2016. jan. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nalunk az anyagiak miatt nem lesz harmadik,mert igy is nehezen elunk. idegileg-erzelmileg stb birnam es szeretnenk is,de muszaj a jozan eszunkre hallgatni sajnos.

most foalasban bebiszitterkedem (2 eve ugyanannal a csaladnal)igy kicsit kielhetem magam,kozben ovokepzot csinalok levelezon,mert a barczirol lemaradtam par ponttal,de fejlesztopedre akarok szakosodni a kesobbiekben,ha lesz meg kapacitasom tanulni.

2016. jan. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Azt írod, anyagiak miatt...


Személyes kérdés, tudom, de vajon mennyi bevétel kell havonta 3 gyerekhez? Ti hol húzzátok meg a határt? Hitel nincs.

2016. jan. 14. 11:30
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is három gyerkőc van,és mi is ugyanígy vaciláltunk rajt,hogy legyen-e.

Nálunk nagyon fontos volt hogy anyagilag majd tudjuk őket támogatni,segíteni.

500 ezer felett van a bevételünk nagy a ház 4 szoba+nappali az autót is lecseréltük addigra 7 személyesre.Így minden adott lett :)Így a kettő nagylány után kisfiúnk született a nyáron :) ő fél éves a lányok 7,5 és 4,5 évesek.Nekem is a harmadik császárom volt,de nem volt semmi gond.Ha szeretnétek akkor hajrááááá :)

2016. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
25%

Nekem sokat nyomott a latba, hogy itthon lehetnék a két meglévő gyerekkel.

Jól keresek, de ezért rengeteget kell dolgozni, hétvégén is, nincs tekintettel senki arra, hogy kinek van családja, kinek nincs. Nekem is hiányzik, hogy többet legyek velük, nekik is. Persze tudom, ha lejár a GYED, mehetek vissza, és három gyerekkel kell újraszervezni az életem, de addigra a két nagytesó már elég érett kiskamasz lesz, hogy pl. el tudják kísérni oviba (falun belül 5 perc séta, egyenes úton).

2016. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!