Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfeherje allergias kisgyerek...

Tejfeherje allergias kisgyereknek adhatok olyan termekeket amin az all hogy nyomokban tartalmazhat tejet?

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 19:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem!
2016. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, adok a lányomnak.

Bizonyos allergiások azt sem tolerálják, az én (már 6 éves) lányom szerencsére igen.

Szójafehérjére is allergiás, meg banánra, a nyomokban tartalmazhatra soha nem volt tünet.


Viszont ha most kezdtetek diétázni, akkor én sem adnék.

Megvárnám, amíg már minimum 2 hónapja tünetmentes a diétával, és aztán kipróbálnék egy ilyen terméket. Ha nincs tünete, kaphatja.


Az én lányom viszont pl. marha húst nem kaphat a keresztallergia miatt.

A gasztros is azt mondja, ha nincs tünet, akkor mehet.

2016. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az azt jelenti, hogy olyanuzemben keszul, ahol tejet is felhasznalnak. En adtam, nem lett semmi tunete tole. :)
2016. jan. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A gyártó csak azért tünteti fel a terméken, hogy "nyomokban ... is tartalmazhat", hogy így védje meg magát egy esetleges allergiás reakció miatti pereskedéstől.

Ez a mondat tulajdonképpen annyit jelent, hogy olyan üzemben és/vagy gyártósoron készül, ahol az adott allergén anyag is jelen van.

Vagyis pl. a Győri kekszből csak a kakaósban nincs tej, viszont valószínűleg ugyanazon a gyártósoron készül, ahol a tejet tartalmazó mézes és a kókuszos is. Így ugyan nem kerül hozzáadásra tej, de ha valaki annyira hiperérzékeny, akkor nála még az a maradvány is okozhat allergiás reakciót.


Nálunk nincs gond, hiszen "csak" ekcémás volt a fiam a tejtől és amióta diétázunk (5,5 éve), gyönyörűen elmúlt és még az esetleges diétahibák (1%) ellenére sem jött vissza azóta. A véréből sem mutatható már ki tejallergia, viszont a tejterhelésnél továbbra is kijön, hogy allergiás.

Nekünk erre azt mondta a gasztroenterológus, hogy azért nincs már jelen a vérében az allergén anyag, mert jó a diéta :)


Nyilván egy súlyosabb tüneteket okozó allergiánál jobban oda kell figyelni.

Pl. gluténallergiánál semmilyen konyhai eszköz nem érintkezhet glutént tartalmazó étellel...

2016. jan. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!