Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyermekét elhagyta a...

Első gyermekét elhagyta a másodimat megkaphatja?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy kedves ismerősöm aki sajnos pàr évvel ezött lemondott a gyermekéről! Nem önszàntàból de sajnos megtette amit a mai napig nagyon bán és szertné őt visszaszerezni! Ezzel kapcsolatban màr beszélt az apukàval aki azt mondta neki,hogy ha a kisfiú látni szeretné akkor az lesz az első,hogy elviszi hozzà! A kérdéshez ez is hozzàtartozik hisz akivel most van ez a hölgy tőle született egy gyönyőrű kislàny de sajnos tönkrement a kapcsolatuk és oda jutottak,hogy a hölgy nem egyszer kapott màr pofonokat úgy is,hogy a kisgyerek a kezében volt! Az anyuka elszeretné őt hagyni de addig nem lép míg biztos helyet nem talàl ahova mehetne a kislànnyal. Amit. Tudok az anyukàról az az,hogy Imàdja a gyermekét, szépen neveli és rendezi! Tiszta ruhàkba öltözteti,foglalkozik vele ,tanítgatja! Szóval tényleg mindent megtesz a gyermekéért aki 9 hónapos! Attól fél,hogy ha lesz majd gyermekelhelyezési per amit ő akar indítani akkor hátrànyban lesz majd amiatt,hogy az első gyermekéről lemondott! Tudnàtok ebben segíteni? Vajon így is van esély arra,hogy a pert megnyerje? Nem merem bíztatni őt hisz ezekkel a dolgokkal én nem vagyok tisztàban,de szeretném megnyugtatni ha ez lehetséges! Az anyuka most 29 éves. Előre is köszönöm a válaszokat!

#per #Gyermekét elhagyta #màsodik gyerek
2016. jan. 20. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

elég zavaros amit írsz és több ponton vérzik.

gyerekről lemondani nem lehet!!!2 dolgot lehet, egyik az örökbe adás, de akkor nyilván nem a pár éves gyerektől függ, hogy akarja-e látni, szóval nem hiszem, hogy erről lenne szó.

a másik variáció, hogy a láthatás jogával nem él. kérdés, hogy rendesen fizette-e eddig a gyerektartást? na meg, hogy volt-e oka, hogy ne tartsa a kapcsolatot? ilyen számít pl. hogy túl messze költözött és nem volt pénze havonta menni. amúgy hány éve nem látta a gyerekét?


és igen, ha itt olyan válaszok vannak ami szerint egyszerűen csak nem érdekelte a saját gyereke, számítani fog.

mondjuk én nem értem, hogy ha 2 gyerekem van, az egyiket miért nem akarom mikor a másikat igen? :(((

(és nem azért írom mert ítélkezem, csak nyilván a bíróságnál is felmerül ez)

2016. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A bírósàgi papírjàn az àll rajta,hogy lemondok a gyermekemről! A gy.tartàst rendesen fizette egyet sem hagyott ki! 4 éve lassan annak h nem làtta a kisfiàt! A bírösàgon azt mondta,hogy a sok huzavona és veszekedések miatt mond le gyermekéről,hogy ezt ne làssa a kisfiú de az igazi ok az az volt,hogy az akkori pàrja aki most is van nem engette neki azt sem hogy làtogassa! Ugye neki nem is volt hol laknia. Ezért félt ,hogy utcàra kerül! Igazából azt gondolom nem tudta,hogy mi mivel jár!
2016. jan. 20. 18:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Gyerekről lemondani nem lehet, egyedül akkor, ha egyúttal örökbe is adta... Ha csak simán apukanal helyezték el a gyereket, az nem számít semmit egy következő gyermekelhelyezesi pernel. Ha arra célzol, hohy az első gyermek feletti szülői felügyeleti jogát megszuntette a bíróság, akkor az bizony azzal jár, hogy nala n gyermek nem helyezheto el.
2016. jan. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ilyen mondjuk nem kerül bírósági ítélet, hogy "lemondok a gyerekrol"...
2016. jan. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha sikerül bemàsolom mi àll a papíron!
2016. jan. 20. 18:43
 6/14 A kérdező kommentje:
Hogy tudok ide képet felrakni?
2016. jan. 20. 19:21
 7/14 anonim ***** válasza:
kepfeltoltes.hu De miert van nalad az a papir??
2016. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mert a kedves ismerős ő maga, utolsó
2016. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Tudtommal nem írtam,hogy nàlam van a papír csak annyit,hogy ha tudom bemásolom. Úgy gondolom ettől még nem én vagyok a kérdező! De leírom,hogy megkértem az illetőt ,hogy fotózza le nekem és küldje át mivel nem nagyon akarták elhinni egyesek ,hogy tényleg ez àll a papíron! De ha nem tudtok a kérdéshez hozzàszólni akkor kérlek titeket ne szóljatok hozzà! Nekem van 3 gyönyörű kisfiam és boldog házassàgban élek!
2016. jan. 20. 20:07
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

pedig az tuti, hogy te vagy a kérdező :D ;)


gyerekről lemondani nem lehet! engem is érdekel mi áll a papíron. ha kép formátumban küldte át akkor képfeltöltés.hu-n tudod feltenni és onnan bemásolni ide.


szerintem nagyon is számít, hogy van egy gyereke akit 4 éve nem látott :(

várom a képet, most már furdal a kíváncsiság

2016. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!