Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lánynevek! Mindjárt megszületi...

Lánynevek! Mindjárt megszületik és nincs neve?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudunk dönteni :(

Komolyan, ez már szégyen... :(


Nyilván nem tőletek várom, hogy döntsetek a mi gyerekünk nevéről, de segítséget szeretnék kérni!


nekem tetszenek a különlegesebb nevek (de nem a kirívók) Pl Norina, Amina stb szerintem szépek.

Férjem inkább konzervatív a névválasztásban. Neki a Nóra, Réka, Dóra, Eszter stb nevek tetszenek...


Két keresztnevet nem szeretnénk...


Van 2 fiúnk, ott nem volt ilyen döcögős a dolog. Olyan nevet kerestünk ami külföldön is kiejthető.


Kislánynak is olyat szeretnénk amit külföldön is ki tudnak mondani, minden életkorban használható.

Pl a Zselyke számomra nem ilyen (remélem nem bántottam meg senkit)


2016. jan. 25. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mirella, Fanni, Anna, Izabella
2016. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Réka nagyon szép név :))
2016. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miléna, Heléna, Léna, Dorina, Fanni, Ramóna
2016. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Emma,Luca,Maja,Zoé,Anna,Hanna
2016. jan. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Emma,( bár ez nekem nem tetszik) Elena, Judit , Sára, Tamara, Natasa, Petra, Róza, Emília, Boglárka, Szelena, Lili, Vivien, Alexandra, Amanda, Roxán/Roxána , Bella, Izabella, Noémi/ Naomi, Andrea, Barbara, Eliza, Liza,Léna,Mira , maja


Amugy a Norina, meg az Amina egyáltalán nem különleges már most sem! Mire a gyerek felnő meg olyanok lesznek mint ma az Anna, Krisztina, Tünede. Teljesen hétköznapiak.Nyugodtam adhatjátok, nem értem mi baja a férjednek.!


Ami manapság nagyon idegennek számit pl. a Nadin. vagy a Röneszmè, Nauszika .... de az amina, norina vallalható !

2016. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A férjed ízlését osztom, az ő nevei mind tetszenek, a tieid sajnos nem. Lehetne valami középút, nem? Izabella, Zita, Rebeka, Emília, Kamilla? Nem túl egyszerű, nem túl gyakori, de nem is fura és külföldiek is tudják értelmezni.
2016. jan. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Flóra. :)
2016. jan. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek a férjeddel. Engem a hideg ráz az ilyen különlegesebb nevektől... de esetleg valami kompromisszum? Valami ritkább de klasszikus név? Most a Dalma ugrott be...
2016. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Hasznosabb választ tudnék adni, ha elárulnád a vezetéknevet.

Így csak azt tudom leírni, hogy nekem mi tetszik és mi nemzetközi.

Nyilván meg kell egyeznetek egy olyan névben, ami ha nem is kedvenc, de mindkettőtök számára elfogadható keserű szájíz nélkül. Nálatok talán az lehetne a megoldás, ha a hagyományosabb nevek közül választanátok egy olyat, ami manapság ritkább.


Nekem tetszik például:

Alíz

Abigél

Adél

Amélia

Edit

Emília

Heléna

Kitti

Lili

Krisztina

Vivien

Angéla

Natália

Szilvia

Rita

2016. jan. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Van eg két éves lànyom, ő Adél. Most vàrom a masodik babàt ha làny lesz Janka lesz. Ez a két kedvenc nevem. Mi fiunevet nem tudunk kitalàlni.
2016. jan. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!