Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők: ti kinek ítéltétek...

Szülők: ti kinek ítéltétek volna a gyereket a Kramer kontra Kramer-ben?

Figyelt kérdés
Őszintén érdekel a véleményetek, szerintetek mi a jogos döntés ilyenkor?
2016. jan. 25. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a férfinak, mert a szememben nem szülő az, aki otthagyja a gyerekét - még el se köszönt tőle, meg se magyarázta (az a levél elég szánalmas kifogásgyűjtemény volt), szegény gyerek meg még azon is agyalt, hogy Ő (mármint a gyerek) mit csinált rosszul:(

Az apa meg úgy-ahogy, kisebb-nagyobb buktatókkal, de megoldotta a helyzetet:)

Ezt érezte az anya is, és végül ezért nem élt a jogával, hogy magával vigye a fiát, még ha neki is ítélte a bíróság.

2016. jan. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Értelek. De az előtte levő 8 év házasságból egyetlen képkockát sem láttunk. Erősen a férfit reklámozva épül fel a film, nem gondolod? Attól függetlenül, hogy tökéletesen értem az érved, valóban hatalmas mínusz, hogy csak úgy elment a nő (bár nyilvánvalóan súlyosan depressziós volt, de ezt most hagyjuk).
2016. jan. 25. 16:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, a film (és a könyv) arról szól, hogy anyu lelép, apu meg nem. Ennyi. Az előtte levő idő más dolog. Nem tudom, világos-e, egy anya elhagyta a gyerekét, mert elege lett. A helyzet az, hogy rosszul kezelte a dolgot. Ha akart volna, nyilván elmehetett volna dolgozni, vagy tanulni, nem tudom. De lehet, hogy nem. Akkor sem ez volt a helyes megoldás.

Apunak adok igazat.

2016. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: szerintem elég jól kivehető volt a filmből, hogy korábban apa dolgozott, pénzt keresett a családnak, de otthon azért egy szalmaszálat sem tett keresztbe. Kb. lövése sem volt semmiről, ami az otthoni napi rutint illeti, és előszeretettel maradt munka után is a kollégákkal, ahelyett, hogy hazament volna a feleségéhez és a fiához. Nyilván nem ok nélkül hagyta ott a felesége:S

DE! Egy anya akkor sem hagyhatja el (ráadásul így) a gyerekét! Ha jól emlékszem, valami ilyesmit ír a levélben: "...nagyszerű dolog, hogy a mamád lehetek, de vannak más dolgok is..." Még a gyerek is azt mondja a apjának, hogy nem igényli, hogy a levelet újra felolvassa neki...

Ettől függetlenül persze a film az apára van kihegyezve, aki viszont példamutatóan alkalmazkodott a helyzethez, és felvállalt minden felelősséget - még csak egy rossz szót sem szólt a gyerek előtt (sem a háta mögött) az anyjára, sőt, belátta, hogy a házasságuk megromlásában neki is komoly része volt.

2016. jan. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ahogy kivettem a szavaikból, előtte 8 évig apu nem volt otthon soha. Azt sem tudta, mit eszik, mivel mosnak, semmit. Azért annyira nagyon apu nem lehetett ő sem. Nem mondom, hogy a nő jobb. Egyáltalán. Csak azt, hogy ennyire nem fekete vagy fehér, mint amit a filmben láttam.
2016. jan. 25. 16:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek.
2016. jan. 25. 16:37
 7/10 A kérdező kommentje:
A könyv eltér a filmtől? Érdemes elolvasni?
2016. jan. 25. 16:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett, bővebben ír az érzésekről, némi előzményt is sejtet.

Nem, apu kicsit sem volt szuper, de meg akarata oldani, meg akarta javítani, ami elromlott, és tudta, hogy hibázott.

2016. jan. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Megint 1-es vagyok:

Attól eltekintve, hogy ilyen lelépés után a legtöbb ember szemében a nőnek esélye nincs, mint anyának, és a néző önkéntelenül is hajlamos a férfi pártjára állni, szerintem egyáltalán nem "fekete-fehér" a sztori.

Nagyon is összetettek a karakterek - ezért is jó a film. A nő is szimpatikus, még ha nagyot hibázott is, amit ugye a végén fel is vállal, és a férfiről is lerí, hogy azért ő sem volt mindig olyan "csodás", hibázgat. De az alapvető jószándék mindkettejükben megvan.

2016. jan. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: olvastam a könyvet is, de őszintén szólva nem nagyon ragadt meg belőle semmi. Sem a cselekményből / leírásból, sem arról, hogy olyan jó élmény lett volna elolvasni. A filmes élmény teljesen elnyomja az olvasmány-élményt nálam.
2016. jan. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!