Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan alakult a barátnőtökkel...

Hogyan alakult a barátnőtökkel a kapcsolat, mikor megtudtátok, hogy babát vár?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

A barátnőmmel már hosszú évek óta barátnők vagyunk, nagyon őszinte és jó barátság van közöttünk, ő a legjobb barátnőm. Tavaly ment férjhez, de az előző kapcsolatából már van egy kislánya. Hála istennek a kislány barátnőm férjére apukaként tekint rá. Barátnőmet annak idején úgy ismertem meg, hogy már a kislány nagyobb volt, s már visszament dolgozni. Azt szeretném kérdezni, lányok, nők, nektek a barátnőtökkel, hogy alakult a kapcsolatotok, amikor elmondta nektek, hogy babát vár, illetve később? :) Tudtam, hogy tervezik, így nem volt váratlan, öt év korkülönbség van közöttünk. Én jelenleg folyamatos munka mellett még egyetemre járok, nálunk még nem aktuális a dolog. Így arra ne gondoljatok, hogy féltékeny lennék, mivel még hosszú ideig nem szeretnék gyermeket. Kicsit új még nekem a dolog, meg nagyon örülök neki, de picit félek, hogy ez mennyire lesz kihatással a barátságunkra. Egyébként én magam is nagyon szeretem a gyerekeket, a kislányával nagyon jól kijövök egyébként. Barátnőm, ahogy a kislányával foglalkozik, látom, hogy jó anya, szoros a kapcsolatuk, de úgy még itt az elején furcsa elképzelnem kismamaként. Amellett, mindig mindenre programokra, baráti összejövetelre mindig nyitott. Minden tapasztalatot szívesen fogadok, előre is köszi. 25/N



2016. jan. 28. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ez csak rajtad múlik

egy kismama többmindenen megy eresztül a hormonok miatt is, egyszer felhőkben érzi magát, másszor depressziós, végén hátájás is várható sokat kell pihenni stb, ettől függetlenül társasági életet is élnek

baba megszüetése után rengeteg az éjszakázás, kimerültség várható, sokaknak jól jönne segítség is.

2016. jan. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
Nekem tönkrement emiatt egy barátság bár gondolom amúgy is ez lett volna..18-20evesek voltunk.Engem akkor vettek fel a fősulira mikor szült.Eleinte még mentem hozzá.ő csak a babáról beszélt (ami normális dolog)engem ez hidegen hagyott mert oké meghallgatom de a részletek annyira nem érdekeltek.Őt a sulim az új környezet stb nem érdekelte.Elmaradtunk.Ráadásul osszejött egy börtöntöltelékkel pedig a lány okos volt.Azóta sok férfi jön megy nála.Botrányosan viselkedik és minden második férfitől van egy gyereke.Nem bánom hogy megszakadt ez az egész..Ha igazi barátság van akkor nem hiszem hogy ez probléma lenne.Nekem a többi baratnőm aki volt szibtén elmaradtak a baba miatt.Csak nekem nem volt.Ők együtt jártak mindenhova.Engem kihagytak.Most hogy terhes vagyok keresnek.Hát azért ne keressen mert anya leszek én is.Mondjuk ez szerintem ritkabb ami nalam van.
2016. jan. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel tisztában vagyok, több kisebb unokatestvérem van, akikkel már kicsi koruktól fogva ott voltam, hosszabb ideig. Nagyon örülök neki egyébként a hírnek, csak kíváncsi vagyok, nektek mi a tapasztalatotok. :)
2016. jan. 28. 15:55
 4/14 A kérdező kommentje:
Második, köszönöm hosszú válaszod. Barátnőm nem hiszem, hogy a későbbiekben így lenne. Sajnálom. hogy nálad sajnos ez így alakult. Sok helyzetben voltam már, csak ez még nekem is új, főleg azért mondom, mert mikor megismertem, kislánya már nagyobb volt. Rengeteg kérdés is felmerült bennem, ugyanezek hasonlók. Természetesen, amennyi tőlem telik, szeretnék majd én is segíteni. :)
2016. jan. 28. 15:57
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Második vagyok! Az lenaradt nekem pl most a terhességnél jó lenne ha lenne egy babás barátnőm akivel lehet beszélni.Eddig én lógtam ki a sirból baba nélkül a mostani baratoknál meg csak nekem lesz baba ;) erdekes.A legtöbb amit tehettek ha lehetőség van kimozdulni néha gyerek nélkül is.meg persze a gyerekkel.Meg segíts ha tudsz neki jól fog esni neki biztosan.Meg kicsit türelmesnek kell lennetek egymással.
2016. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

csakis rajtad múlik, na és rajta, hogy mennyire lesz nyitott kismamaként a te életedre és egyáltalán a közös programokra.


nekem rosszul alakultak a dolgaim, de kizárólag az én hibámból, két barátnőmmel is egyszerre lettem terhes, akkora bulinak tartottuk, találkoztunk, nézegettünk babacuccokat (persze nem vettünk meg semmit.:)) sajnos nem vagyunk már fiatalok, így itt volt az ideje mindenkinél.


aztán én kiestem a versenyből, mert elvetéltem. akkor tönkrement minden, nekem agyamra mentek a vizsgálatok, amiket csináltattunk és őszintén szólva, önmagam sajnálata.


őszintén megmondtam nekik, hogy nekem egy darabig nem megy a találka, csak az emailezés, netes kommunikáció, ők megértették. rájöttem, hogy bármit is hiszek magamról, őszintén be kell látnom, hogy nem vagyok jó barátnő.


amikor nemsokára ismét terhes lettem, ők még azok voltak, megint elkezdtünk gyakran találkozni. aztán mikor gyerekük lett, eltűntek, mert a kicsit kell ellátniuk, én pedig most már nagy pocakos vagyok (ami engem nem ösztönöz több km-es sétákra, őket pedig inkább az érdekelné). borzongató találkozni velük és a babáikkal, hiszen a miénk is már annyi idős lenne.


34hkm

2016. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szinte egyidőben vártuk az első gyermekeinket.

Hát mit mündjak,más amit mondtak ők és más,ahogyan végül csinálták.

Akikkel nem egy városban lakunk szite teljesen megszűnt a kapcsolat,legalábbis a személyes. Csak akkor találkozunk,ha én megyek...az indok,hogy hát milyen messze lakom...de ugye ahhoz,hogy találkozzunk nekem is kocsiba kell ülnöm. Szóval kicsit s,,zarul esik,hogy én képes vagyok akár gyerekkel is autózni,míg ők nem.

Már nem is erőlködöm. Fölösleges.

Persze ezek a nők voltak azok,hogy ők aztán jöbnek-mennek majd gyerekkel is,de végül mind otthon ül.

Erre írtam,hogy más az elmélet és más a gyakorlat.

Akikkel egy városban lakunk,velük maradt minden a régiben. Hol én megyek,hol ők jönnek.

2016. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos ráment erre egy barátságom. Ő már pár hónapos terhes volt akkor, amikor mi elkezdtünk próbálkozni, és a gyereke másfél éves volt, amikor ráment a kapcsolatom arra, hogy nem jött össze a baba. Nem egy szép történet. Eleinte nem volt semmi probléma, persze állandóan a baba volt a téma, de én is partner voltam ebben, mert azt hittem, hogy nemsokára együtt babázhatunk. Viszont ahogy teltek a hónapok, és nekem nem sikerült teherbe esnem, egyre jobban elkeseredtem, és már nem voltam olyan partner a témához (meg nyilván irigykedtem is). Ezt ő valamiért figyelmen kívül hagyta, és sokat panaszkodott, mennyire rossz, hogy nem alszik, nyűgös a gyerek stb, persze én meg bármit megadtam volna azért, hogy lehessen babám, pont nem érdekelt volna ha nem alszom eleget. Szóval szépen lassan távolodtunk. Közben vége lett a kapcsolatomnak, a párom csalódott bennem (de ez egy másik hosszú sztori). Azóta újra beszélünk néha, de félek sose lesz ez már a régi.
2016. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalon vagyok. Két legjobb barátnőm van, nem változott a kapcsolatunk, mióta elmondtam, hogy jön a baba. Mondjuk mi nem egy helyen élünk, és csak pár havonta tudunk személyesen találkozni, de rendsezeresen beszélünk, chatelünk, tudjuk, hogy éppen kivel mi van. Nekem nagyon pozitívan fogadták, érdeklődnek, és én is szívesen mesélek nekik, de figyelek, hogy ne ez legyen mindig a téma, hiszen engem is érdekel, hogy velük mi van.


Szerintem ez mindig magán a barátságon múlik, amihez nyilván kell egy adag megértés is, és jó kommunikáció. A barátnőimnél még nincs gyerek, így ez nekik is új:)

2016. jan. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat az eltűnésért, csak sok dolog volt itt a napokban. :) Köszönöm mindenkinek a választ.

Második, nagyon sajnálom, hogy így alakult, remélem, azért a jövőben ilyen nem lesz veled.

Hatos, neked boldog babavárást kívánok, én is biztos vagyok benne, hogy átalakul valamilyen szinten barátnőmmel a mi kapcsolatunk is, de remélem, még jobb irányba.

7-8-as azért nektek is kitartást, meg a legjobbakat kívánom! :)

9-es, köszönöm, hogy megosztottad pozitív élményeidet is.


Most már így pár nap elteltével én is kezdek jobban hozzászokni a gondolathoz, főleg, hogy pont a mai nap mutatta meg az első UH-s felvételt. Igyekszem majd kommunikációban és segítségben is mellette lenni, remélem, rendben alakulnak majd a dolgok.

2016. febr. 1. 23:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!