Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás díj emelésben...

Gyerektartás díj emelésben jártas segítséget keresek! Megadják az exemnek?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelött kimentem külföldre dolgozni. Tavaly vissza jöttem de munkám nem volt. Kaptam a segélyt 22. 000ft. Csak erröl van papirom.20e ft volt korábban a díj, most pedig 100e akar. Idén bepróbálkoztam ismét de nem jött össze a kinti dolog visszajöttem. Közben a volt nejem beadta a bíróságra igényét hogy emelni akarja mert +tudta h kimentem. Ennyit 100e ft Ő maga sem keres! Nincs bejelentett munkám. Mire lehet ebben az ügyben számítani? Aki jártas ebben kérem segítsen! Fogadjak ügyvédet?

Email címet ha kapnék kifejteném bővebben!


2016. febr. 8. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs bejelentett munkád,emelni biztos nem fognak.Egyébként ha kint dolgoznàl,akkor sem kaphatna ennyit,mert a bíróság nem a kinti fizetést nézi,hanem azt,hogy abban a munkakörben itthon mennyit keresnek.
2016. febr. 9. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A külföldi munka sosem számít, mivel ott az élet is drágább. Pláne nem számít, ha közben munkanélküli lettél. Illetve megis: csökkenthetik a tartasdijat.
2016. febr. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenképp!

Arra hivatkozik hogy lakást vettem és van pénzem.

Ja persze, mert nem szórakoztam el, élnem pedig nekem is illik valahol.Ráadásul a családomból ki lettem rakva mert nem kellettem.Ezt viszont nehéz bizonyítani pedig ez történt.Nem öt fogom talán eltartani a haverjával együtt?!

2016. febr. 9. 07:28
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyit fizetsz az eredeti határozat alapján (amivel megállapították a gyerektartásdíj fizetési kötelezettségedet)? A mindenkori jövedelmed %-os mértéke és mellette alapösszeg volt megállapítva, vagy határozott összegű gyermektartásdíj (ebben az esetben nincs a hátározatban %-os mérték)? 2014. március 15-től már nincs %-os mérték, hanem határozott összegben van megállapítva a gyerektartásdíj. Mennyit kell a határozat alapján havonta fizetned, ha jól látom 20.000,- forintot? Mennyi idős a gyerek? Neked született azóta esetleg újabb kapcsolatból gyermeked (a tartásdíj megállapításánál őt is figyelembe kellene venni)? Ha 100.000,- forintot kér, az eltúlzott összegnek minősül, mivel annak a szülőnek is ennyivel kellene hozzájárulni a gyermek tartásához, aki a gyermeket a saját háztartásában tartja, neveli, így ebben az esetben 200.000,- forint elég sok lenne.
2016. febr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Határozat alapján 20.000 van, papíron-fix összeg. Persze idöközben elégedetlenkedett és adtam többet ezen felül.Nekem nincs és neki sem másik gyermek.Az ö fizetése el sem éri a 100 e ft ot, ez nem is a gyerekre menne szerintem.Igen érdekes dolog, mert fele-fele arányban kellene h támogassuk a gyermekünk ellátását - Ö odatudná tenni ezt a tölem várt összeget? - nemigen! Úgy érzem ez nem lehet reális és jogos sem! _ Köszönöm!
2016. febr. 9. 08:37
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyermektartásdíjat megállapító bíróság pontos nevét és a teljes ügyszámot fel kell

tüntetni. A gyermekek nevét, születési idejét a születési anyakönyvi kivonattal kell

igazolni.

A gyermektartásdíj mértéke körében a pontos összeget ( amennyiben %-os arányban

határozták meg a gyermektartásdíj mértékét, úgy a % mértékét, valamint az

alapösszeget is) fel kell tüntetni.

A felperes jövedelmét és kiadásait bizonyítani kell (pl.: munkáltató igazolása, havi

számlák, bankszámlakivonat stb.:)

Az alperes jövedelmi viszonyait abban az esetben kell feltüntetni, amennyiben azok a

felperes számára ismertek. Amennyiben az alperes munkáltatóját a felperes ismeri,

úgy a munkáltatót is célszerű megjelölni.

A gyermektartásdíj felemelését akkor lehet kérni, ha a korábban megállapított

gyermektartásdíj a gyermek szükségleteihez való arányos hozzájáruláshoz már nem

elégséges. Önmagában az, hogy a gyermektartásdíj megfizetésére köteles fél a

gyermektartásdíjat nem fizeti, nem alapozza meg a gyermektartásdíj felemelését. A

gyermektartásdíj felemelésének oka lehet többek között a gyermeknek a

gyermektartásdíj megállapítása óta keletkezett betegsége vagy életkora miatt

felmerült többletköltség.

A gyermektartásdíj mértékét határozott összegben kell megjelölni (%-os mértékben

nem lehet kérni). Meg kell jelölni, hogy kéri-e a felperes a gyermektartásdíj mértéke

megállapítása körében, hogy a bíróság rendelkezzen-e arról, hogy a tartásdíj évente a

következő év január 1. napjától a Központi Statisztikai Hivatal által közzétett éves

fogyasztói árindex növekedésének mértékével módosuljon.

A gyermektartásdíj felemelését a kereset benyújtásától számított 6 hónapra

visszamenőleg lehet kérni (kivéve, ha a felperes a felemelés iránti kérelmével alapos

ok miatt késlekedett, ez esetben sem lehet 3 évnél régebbi időre a tartásdíj felemelését

kérni. A késlekedés okát meg kell jelölni és azt bizonyítani kell).

A munkáltatóhoz intézett bírósági letiltást nem kötelező kérni, amennyiben nem kéri

azt a felperes, úgy azt a bekezdést ki kell húzni. Amennyiben kéri a felperes, meg kell

jelölni a munkáltató nevét és címét.

Az ügy tárgyi költségfeljegyzési jogos, így illetéket előre leróni nem kell, a per végén a

pervesztesség-pernyertesség arányában kötelezi a bíróság a feleket a perköltség

megfizetésére.


Ez a gytd. felemelése iránti kereset tájékoztatója. Nagyjából le van írva, hogy milyen körülményeket kell igazolnia ahhoz, hogy felemeljék a gytd-t. Abban az esetben, ha kevesebbet keresel, mint amikor megállapították a gyerektartásdíjat, akkor még akár leszállítást is kérhetsz, de nyilván a gyereknek adod a pénzt. A tárgyalásra pedig vidd magaddal azokat a csekkeket, amelyekkel igazolni tudod, hogy a gyerektartás összegén felül még támogattad a gyermeket, így abba sem lehet nagyon belekötni, hogy vettél egy lakást időközben. Sok szerencsét!

2016. febr. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindig idöben fizettem elmaradásom sosem volt, megvan minden befizetési bizonylat a tartásdíjról.
2016. febr. 9. 09:13
 8/8 A kérdező kommentje:
Az idézésen rajta van, hogy beadható korábban is a jövedelem igazolás a bíróságra mint a kitűzött idöpont. Ekkor csatolhatok néhány sort saját védelmem érdekében és a számlákat, bizonylatokat?
2016. febr. 9. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!