Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan neveljek belőle erős...

Hogyan neveljek belőle erős felnőttet?

Figyelt kérdés

Kislányom féléves. Amikor látom, hogy milyen egy szemét világban élünk, hogy egyáltalán nem igaz az, hogy a jó elnyeri méltó jutalmát és a rossz méltó büntetését, hogy a pénz az úr és ilyenek, akkor annyira elkeseredek.


Úgy tűnik, eléggé érzékeny lélek, nem tudom, mennyire fogja jól viselni a piszkálódást, megaláztatást másoktól. Hogyan tudnék belőle erős emberkét nevelni, aki képes megerősödni az őt ért atrocitások miatt (merthogy fogják érni őt ilyenek, ebben biztos vagyok)?



2016. febr. 18. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elsö gyerek igaz?
2016. febr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

:) sejtem hogy elsö gyerek ne legyen tesze tosza a mai világba képes legyen megvédeni önönmagát ás társait én erre tanitom. Ne legyen muja visszahúzódó legyen talpán 5 éves a nagyobbik a kicsi meg 3

H alesz testvére ne aggodj megtanulnak harcolni , jellemét alakisd nyisson a viláég felé hogy fel tudja ismerni mia rossz hogy minden t elmondjon enked ha bármi rossz történjen és akkor felnött korába is iylen lesz és nem fogják elverni .

2016. febr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10%

Fél éves. Fix, hogy első gyerek, a hormonok sem álltam még vissza, stb.


Amúgy érdemes nézelődni persze, pl. nekünk az állami oktatás szóba sem jöhetett, míg van elérhető Waldorf suli a közelben (ha nem lenne, talán akkor sem jöhetne szóba). Ahogy az étkezésre, az őszinteségre, sok beszélgetésre is figyel az ember. De egy érdekes gondolat: a jót nem fogja tudni értékelni, ha nincs rossz is az életében.

2016. febr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Első gyerek, igen :(
2016. febr. 18. 15:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, a testvérharcokon én is agyaltam, hogy családon belül meg tudná így ismerni, hogyan álljon ki az érdekeiért, mielőtt a "mély vízbe engedném", tervben kis korkülönbség van, nem tudom, össze fog-e jönni.
2016. febr. 18. 15:25
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
rossszat nem lehet elkerülni látni fogja tapasztalni ennyi mig a világ világ ez lesz sajnos. amugy én azt mondom ha betöltötték a 18 minden egyes embernek még nöknek is be kellene menni a katonaságba 1 évet ott tölteni és akkor nem arra haladna a világ amerre halad. Én két gyermekes anyaként nemrég jelentkeztem önkéntes katonának, s ha tehetnék szerződésesnek is átmennék na de vannak határok család az elsö. meg kell tanulniuk agyerekeknek vannak rosz dolgok és lesznek is de meg kell látni a kiutat a sötétségböl
2016. febr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ne bura alatt tarsd ezt tanuld meg. Vidd közösségbe hogy tanuljon formálja a jellemét és tapasztalatokra tegyen szert már most 1 éves kor körül hogy jol szocializálodjon
2016. febr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Na,a Waldorf (vagy más alternatív iskola, intézmény) nekem is eszembe jutott, szeretném, ha majd barátságosabb légkörben tanulna, lenne mint én anno. Engem úgy neveltek régen, hogy teher alatt nő a pálma, hát én azt látom magamon, hogy sajnos belerokkantam nem is egyszer a teherbe, és semmiképp sem szeretném, ha ő (vagy ők, testvérei is) így járnának.

Szóval majd nagyon másképp szedetném csinálni, mint anno a szüleim, csak nem tudom, hogyan. Apuka szerencsére nagyon erős lélek, remélem, erőteljes hatással lesz a gyermekeinkre, akkor is, mikor én pityergek majd amiatt, hogy már megint cseszegették a gyereket valamelyik intézményben.

Attól is félek amúgy, hogy komolyan elbőgöm magam a gyerek előtt, pedig ez biztos a lehető legrosszabb lenne, hiszen ha azt látja, hogy anya sem erős, akkor ő hogy lehetne az? :(

Biztos sokat kell majd velük beszélgetni, elmagyarázni dolgokat, hogy tisztán lássanak.

2016. febr. 18. 15:31
 9/13 A kérdező kommentje:
Az elején az is nehezemre esett, hogy másnak átadjam hogy csak kicsit vigyázzon rá, míg elmentem elintézni ezt-azt, ez most már lelkiismeret furdalás nélkül megy, szerencsére sokan is veszik őt körül és úgy tűnik, jól viseli, ha kézről-kézre jár, más vigyáz rá, az sem jellemző, hogy "levakarhatatlan lenne anyáról" (erre próbálok nagyon tudatosan figyelni) meg hogy el tudjon aludni önállóan a kiságyában. Nem kifejezetten sírós kislány, békés jelleme, de látom rajta, hogy olyan, mint én voltam: magába fojtja, ha valami bántja, és ez nem jó. Erről hogyan tudnám már most "lenevelni", vagy elég lesz majd később, amikor már jobban felfogja, megérti amit mondok neki?
2016. febr. 18. 15:37
 10/13 A kérdező kommentje:

"a jót nem fogja tudni értékelni, ha nincs rossz is az életében."


Teljesen igazad van, ezt még középiskolában mondta nekem egy o.társam, hogy nem tudnánk élvezni a jót, ha nem lenne rossz, hiszen nem lenne valamihez képest jó az a jó. Nagy igazság.


Majd mondjam neki azt, hogy nekünk apával bármit elmondhat? Hogyan alapozzam meg a bizalmát? Azon kívül, hogy mikor számít rád, ott vagy? Vagy ennyi elég is?

2016. febr. 18. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!