Nem értem! Miért?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és egy csodálatos 2 hónapos kisfiú anyukája. Az lenne a problémám, hogy nem értem miért hiszik sokan azt, hogy 21 évesen nem lehetünk jó szülők. A párom dolgozik én a picivel vagyok minden percben. A kapcsolatunk stabil, boldogok vagyunk egy hangos szó sem hangzik el köztünk. De sajnos van egy-két (harmincas anyuka /nem bántás/) akikkel együtt hordjuk a babáinkat védőnőhöz. És a problémám itt kezdődik ha mi bemegyünk a picivel a vizsgálóba ami nem hangszigetelt vagyis mindent hallok amit kint beszélnek, hallom hogy milyen rossz anyuka vagyok na meg felelőtlen. Hogy "azt sem tudja ki az apuka". Elég érzelgős vagyok és magamra veszem az ilyeneket. Imádom a kisfiam szerencsére van tejem úgy hogy lekopogom legalább ez miatt nem aggódom. De nem értem miért van most ez a tév hit vagy inkább általánosítás a korombeli anyukákkal szemben?

Engem nem érdekel ki mikor vállal gyereket.



2016. márc. 8. 15:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Ne törődj velük. Nyilván irigyek.
2016. márc. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Azért van ez az általánosítás,mert egy gyereket a mai világban nem kevés pénz felnevelni.Egy 20-21 éves nagy valószínűséggel nem dolgozott még,így a baba után kevés pénzt kap.Amiből nem könnyű megélni.Én is mindig azt mondtam,majd akkor vállalok gyereket,ha már dolgoztam annyit,hogy kapjak csed-et/gyed-et.meg az is benne van a pakliban,hogy ilyen fiatalon,még nem biztos,hogy a lány az igazival vállalt babát,és így esélyes az egyedül álló anya címre.De ez csak az átlag.Természetesen vannak kivételek szép számmal.Meg persze itt van az is,hogy egy 20 éves még nem élte ki magát,bulizna,de ezt baba mellett nem teheti meg,és megbánja a gyermekvállalást.
2016. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én sose voltam az a bulizós sőt szorongtam mindig amikor elmentünk egy clubba bulizni. Már 16 évesen tudtam hogy 20-21 évesen jó lenne szülni. Mivel a párommal már jó ideje együtt vagyunk ráadásul egy biztosítónál dolgazik így belevágtunk a Nagy projektbe.
2016. márc. 8. 16:07
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
ráadásul egy biztosítónál dolgazik???? Ez miért pozitív?
2016. márc. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mert irodán van (masszőrködik)
2016. márc. 8. 16:13
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
Ne vedd magadra, sok fiatal aki 20 éves csak a bulinak él és a partnereket alsóneműként cseréli, ezért alakult ki ez a hozzáállás. Minden olyan anya aki akarja (akarta) a gyerekét, tudatosan vállalta csodás. Lehet hogy nem mindig érzed azt hogy remek anya vagy, sőt, de hidd el a te kisbabádnak te vagy a legtökéletesebb anya a világon. Ne fokuszálj az ilyen irigy és előítéletes nőkre. 23/N
2016. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem is fölösleges felvenni. Én 22 évesen szültem,szerencsére nem tapasztaltam hasonlót sem mint te,de nem is foglalkoztam volna velük a saját lelki "épségem" miatt. Mondjuk mi akkor már 5 éve egy párt alkottunk,talán ezért nem szóltak be!

Sőőőt!!! Most 28 éves vagyunk,a kisfiam születése után belevágtunk egy vállalkozásba,ami annyira felvirágzott,hogy semmi időnk nem volt,így második babát sem tudtunk vállalni,amíg ilyen sok munka volt. Most, 3 hónapja próbálkozunk a kistesóval és épp 2-3 hete kaptam meg a boltban az egyik nénitől,hogy "mikor jön a baba? Kifutsz ám az időből édesem". Nyílván az idősekknek más a felfogásuk,de több barátnőm (akiknek már 2 van) megjegyezte ezt. Tehát én most (mintha rám lenne írva,h próbálkozunk) azt tapasztalom,hogy a 28 éves koromat tartják soknak és csodálkoznak,hogy még nem szültem kistestvért.

Na de visszakanyarodva én is azt mondom,hogy irigy az olyan ember,aki azzal foglalkozik,hogy te fiatalon szültél. Vagy csak rosszindulatú. De hozzá kell h szokj,a mai világban már ez megy! Mindenki mással foglalkozik.

2016. márc. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Nem akarok kötekedni, de ezt megint nem értem. Az irodában masszőrködik?? Még mindig nem értem, hogy ez miért olyan nagy biztosíték, amire mertek alapozni. Gondolom te még nem sokat dolgoztál.

Egyébként tegnap is egy ilyen korú kismama gondolta, hogy mindenki őt nézi meg róla beszél. Nem biztos hogy téged tárgyalnak ki mások. Nőjetek fel, nem körülöttetek forog a világ!

2016. márc. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%
majd ezt a kérdésedet is törlik, mint a babakocsis provokációdat. Vigyázz, be ne jelentkezz közben a másik regedről.
2016. márc. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
7. Bocsánat az "is" lemaradt. Amúgy pedig az hogy hogy élünk meg a mi gondunk mivel most lesz meg a szakdolgozatom én diplomás gyedet kapok de ebbe ne menjünk bele. Dolgozni pedig dolgoztam az egyetem alatt végig.
2016. márc. 8. 18:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!