Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy gyereknek...

Hogyan lehet egy gyereknek olyan neve ami nincs az anyakönyvezhető nevek listájában?

Figyelt kérdés
Már 2 ilyen gyereket ismerek, magyar mindkét szülő, Magyarországon születtek, de a keresztnevük nem magyar. Akkor ezt hogyan tudták adni a gyereknek a szülei? Nincs a listán ami minden anyakönyvezhető nevet tartalmaz... gyakorlatilag akkor nem is számít? Bármilyen nevet lehet adni a gyereknek?
2016. márc. 10. 12:28
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetiségi listáról is lehet választani, ha valamelyik szülő valamilyen Magyarországon élő nemzetiséghez tartozik.
2016. márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
100%
csak kíváncsi vagyok: mik azok a nevek?
2016. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
Lehet engedélyeztetni az MTA-nál.
2016. márc. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak igaza van, csak annyit tennék hozzá, hogy az engedélyezett nevek nem kerülnek fel azonnal a névlistára
2016. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
73%
Nos, a Cuncika Pl szinten nem szerepel a listán, mégis becezhetem így a gyerekemet és ha Cinderellakent anyakonyveztettem, nyugodtan ejtettem angolosan a nevet
2016. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
Az MTA utónévjegyzéke havonta frissül. tehát csak akkor igaz, hogy engedélyezték, de nincs a listán, ha csak pár hetes gyerekekről van szó.
2016. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Iskolás gyerekekről van szó, az egyiknek Misaki a neve, a személyiben is ez van, még csak nincs is magyarítva, mert akkor Miszaki lenne, ahogy ejtik. Semmiféle japán rokona, kapcsolata nincs a gyereknek. Ezért nem is értem hogy lehet ez a neve. Valami cseles módja van az ilyen névadásnak?
2016. márc. 10. 12:58
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmiféle cseles módja.

csak akkor lehet, Misaki, ha van vmiféle japán vonatkozása a családnak.

(Misaki, mint 'gyönyörű virágok' szép név :))


Nem lehet, hogy esetleg vmelyik szülő kettős állampolgár?

2016. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Hmmmm...lányom neve sincs az anyakönyvezhető nevek között.Igaz csak egy ékezet a különbség. A listában "e" betű szerepel a nevében "é" van. Amikor megszületett és bemondtuk a nevet akkor megkérdezték, hogy anyakönyvezhető e , persze- mondtuk .Régen volt,fiatalok voltunk, nem is figyeltünk annyira, de nővérke se :D . Most meg már mindegy.Mindenhol ékezettel szerepel neve.
2016. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire jóban vagy a családdal, hogy láttad a gyerek személyijét és tudod a család teljes családfáját, akkor miért nem kérdezed meg tőlük?
2016. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!