Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy szegény párt, mi visz rá...

Egy szegény párt, mi visz rá a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKÁCIÓNAK SZÁNOM!!!


Valóban érdekel,hogy miért tesznek ilyet magukkal és a gyerekkel?


Miért nem gondolják végig,hogy a gyereknek/gyerekhez SOK pénz kell?


Az orvosi ellátás,oktatás,nevelés,támogatás mind-mind pénzbe kerül. Nem gondolják végig,hogy ha beteg lesz a gyerek,honnan lesz több százezer egy műtétre vagy hogyan mondják meg egy okos,tehetséges gyereknek,hogy nem lehetsz orvos,hanem menni kell a gyárba vagy a plázába őrnek,mert kell a pénz villanyra?



2016. márc. 17. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A szegénység fogalma relatív. Van, akik megélnek hárman 200.000 Ft-ból, másnak meg a Jóisten pénze sem elég.
2016. márc. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Mi aposoméknál laktunk mikor kiderült hogy babánk lessz.Akkor nem dolgoztam párom is 60000ft keresett.Mi mégis megtartottuk kemény 3év volt,de sikerült házat vennünk.Most 160000ftbol élünk 3an és mindenünk megvan kisfiamnak különösképp!Ha nem attunk volna lehetőséget a gyereknek élni mi sem itt tartanánk!
2016. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Mert szeretnének gyereket, családot?

Az, hogy valaki szegény, nem azt jelenti, hogy a plázában lesz bizonsági őr a gyereke. Anyámék szomszédjaira majdnem rádől(t mindig is) a ház, a nő soha nem dolgozott, a férfi is csak néha. Négy gyerekük van, az egyik közgazdász, a másik orvos.

Persze nem ez a jellemző, de ilyen is van, nem feltétlenül lesz a gyerek gyári munkás.

2016. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Betu ***** válasza:
91%

Mi sem vagyunk éppen gazdagok, és mégis bevàllaltunk egy babàt.

1. Megtaláltuk egymàsban a nagy Ő- t a pàrommal, màr nagyon akartunk mindketten babàt.

2. 33 éves vagyok, nem talàltam jobb munkàt a mostaninàl, tehàt màr nem akartam kifutni az időből.

3. Mi mindent megadunk a kisfiúnknak amit mi fontosnak tartunk.

4. Isten ne adja, de ha beteg lenne azt is megoldanànk, szerencsére eddig nem volt beteges.

5. Ha valaki nem gazdag attól imàdhatja a gyermekét, még talàn néha jobban is.

6. Az én gyermekem boldog baba és mndig is azt szeretném, hogy boldog legyen és ez nem biztos, hogy minden esetben a pénzben rejlik.

7. Mivel tudjuk a hatàrainkat így nem vàllalunk több babàt. A lényeg, hogy neki mindent meg tudjunk adni.

8. Ja és nem őr lesz csak ha neki ahhoz van kedve. Azt fog tanulni amit akar. Mi mindenben tàmogatni fogjuk persze kicsit terelgetve az útjàn. Ennyi!

2016. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Megdöbbentő némely ember sötétsége.


Figyelj már kérdező! Most azonnal takarodj ki a mezőre pucéron lakni, mert nem csak a házad és abban az összes bútort és használati tárgyat, de még a ruháid, autód, stb.. is az általad lenézett szakmunkások csinálták, így semmi jogod használni ezeket, még pénzért sem! Az elkényelmesedett és kényes gyerekednek sem lesz joga semmiféle kényelmi dologhoz, mint óra, szemüveg, tejesdoboz, bevásárlás, mert hát ugye ti sokkal nagyobbak vagytok, mint ez a sok szerencsétlen akik ezeket gyártják. Úgyhogy ha már ilyen nagyra tartod magad, akkor teremtsd meg magadnak. De tudok egy még jobbat: olyan gyereket kívánok neked, aki az állandó taníttatás ellenére is csak egy szakmunkás lesz, mert ennyire futja az agyi kapacitásából. És még sok mindent megérdemelnél.

2016. márc. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Miért aki gyárban folgozik vagy biztonsági őr stb az csak szegény lehet? És a szülei is azok voltak?

Tudod a gazdagság nem egyenlő azzal hogy valaki orvos lesz-e vagy sem.

Bár nem voltak a szüleim gazdagok a kőzépreteghez tartoztunk és otthagytam a főiskolát.Van 4szakmám ami nem egy álom meló de én szeretem csinálni.És igaz nem keresek havi 500-at,de nem is mindenki lehet orvos mérnök jogász stb..

Erdekes mód mindent meg tudok adni a gyerekemnek.Soha nem kell nélkülöznie!

Te ezt tanítod a gyerekednek majd? Hogy csak az ember aki gazdag és diplomás?

Ha nem lenne szakmunkás megállna az élet is.Nem kellene lenézni.És elárulom ismerek olyat aki soron dolgozik és elég jó pénzt megkeres túlórákkal. De tök mindegy mert akkor ugyan ki rakná össze a ilEn olyan dimenzios full hds lassan 150centis tévédet...

2016. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Khm... jelenleg egy gyárban dolgozok, mert többet keresek ott, mint egy irodában, ha a szakmámban helyezkedek el.

A párom szakmunkás, ő még nálam is többet keres, mondjuk hozzátenném azt is: jó a szakmájában.

Erről ennyit.


Néha én is nézek, hogy egyesek mire/minek vállalnak gyereket. Sajnos ismerősi körben is van ilyen. A pasinak nincs 8 általánosa se 24 évesen, a csaj 19 és állami gondozott volt. Ők erre vállaltak gyereket, aztán tartották a markukat, hogy a csajnak jár egy csomó pénz az államtól, meg nekik jár az önkormányzati lakás, azt meg ki tudják fizetni a gyes-ből és a családi pótlékból, mert ugye az is jár.

Sőt most akarják felvenni a CSOK-ot, mert az is jár, főleg három gyerekre, tehát már rajta vannak az ügyön, hogy összejöjjön a következő gyerek.

A nagy büdös valóság meg az, hogy a cirka 40 ezerből élnek, amit a gyerek után kapnak, a srác szüleinél egy putriban (egy szobában öten, amíg rájuk nem dől), és eszük ágában sincs dolgozni. És jó esélyük van rá, hogy elvegyék tőlük a kisbabát, mert alkalmatlanok a felnevelésére.


Szóval én értem, amit a kérdező mondani akar.

Sok családban józan ésszel felfogva nem alkalmasak a körülmények a gyerekvállalásra.

De ahol a gyereket pont a pénzre szülik, mert minden JÁR, ott józan észről nem lehet beszélni. És nem egy ilyen család van, ahol a három gyerekre járó gyes-ből meg családiból élnek egy putriban, cigire meg sörre mindig van pénz, gyógyszerre vagy ruhára soha.

Ilyen családokban nem csak akkor van nagy baj, ha a gyerek tartós beteg, és mondjuk speciális fejlesztésre, gyógykezelésre szorul (pedig köztük is előfordul, nem is olyan ritka), hanem akkor is, ha elkap egy sima hasmenést vagy influenzát.

2016. márc. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7.-nek írom.


Igen,erre próbáltam kilyukadni!

2016. márc. 17. 12:13
 9/11 anonim ***** válasza:
38%

Felvilágosítanék mindenkit, aki nekiugrott a kérdezőnek.. Nem arra akarta kiélezni a kérdést, hogy a gyári munkás és a pláza őr csak szegény lehet, illetve őket semmibe kell venni, hanem, hogy ha a gyerek például orvosi pályára akarna menni, akkor esélye nincsen, mert egyszerűen a szülők nem tudják megteremteni neki a lehetőséget.


Édesanyám még ki tudott törni a mélyszegénységből és orvosnak tanulhatott. Ma már ez nagyon nehéz, mert rengeteg hely lett fizetős, és még ha dolgozik is mellette a hallgató, akkor is nagyon nehezen él meg és tanul mellette.. És ha még egy nagyon nehéz szakot választott, akkor pláne.


Én csak úgy vállalnék gyereket, ha meg tudom neki adni a tanulás lehetőségét. Szerencsére olyan szakmában dolgozunk a párommal, hogy mindig lesz munkánk. Mindig!

A párom pedig kifejezetten jó a szakmájában, havonta hívják fel innen onnan, hogy menjen hozzájuk vezető pozícióba.

Nyilván nem lehet mindenki ilyen helyzetben, és azt mondom, hogy ha egy szerény körülmények között élő pár fel tud nevelni egy gyereket normálisan (nem az ájfon és mekbukra gondolok...), akkor vállaljanak, de ne többet.

Mindenkinek szíve joga egyébként annyira gyereket vállalni amennyit akar, de én egy percig nem tudom sajnálni azokat, akiket a tv-ben szoktunk viszont látni. Szegény Bözsike nem tudja eltartani az 5 gyerekét, már a vizet is elzárták náluk. Jön egy szívszorító történet, aztán sajnáljuk őket együtt. A gyerekeket, őket nagyon sajnálom. A szülőt meg egy percig sem és legszívesebben még egyet belerúgnék.

2016. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Ha erre gondoltál amit a 7-es ír miérte nem úgy kérdezed?Így elég félreérthető! Mert egy gyári munkás nem egyenlő azzal amit a 7-es ír.Az azért elég más.Az már a nyomor...nem szegénység..
2016. márc. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!