Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tartjátok kisfiatokkal a...

Tartjátok kisfiatokkal a locsolkodás szokását? Kiket szokott meglocsolni és mi a jutalom?

Figyelt kérdés
2016. márc. 29. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,rokonokat,piros tojás/csokinyuszi.
2016. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rokonokat locsol,illetve baràtokat és a szomszédokat ahol lakunk a tàrsashàzban.

Mindenkitől kap vmi kis aprósàgot:csokitojàs,nyúl,piros tojàs, tàbla csoki,kindertojàs, gyerekmagazin, kisautó ki mivel készül neki. Egyet kértem mindenkitől,hogy ne pénzt kapjon,mert azt nem tartom jó dolognak.

2016. márc. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
Nagymama, nagynéni, barátok, szomszéd. Ki mivel készül. Igen, pénzt is kapott, hiszen ez egy jó buli a gyerekeknek hogy a rég kiszemelt játékot a saját "keresetukbol" meg tudják venni.
2016. márc. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Most lesz 3 éves. Ez volt az első locsolkodós húsvétja☺ A nagyszülőknél vendégeskedtünk. Mondott egy rövid locsolóverset /én tanítottam Neki/, és meglocsolta a női családtagokat. A mamától piros tojást kapott, de volt olyan, akitől komplett nyuszis ajándékcsomagot. Jó móka volt! Vasárnap kint a kertben tojáskeresés volt, a papa kiengedte a nyuszit is, hétfőn pedig locsolkodás!
2016. márc. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csak a szűk családban tartanám (nagyszülők, testvérek), de egyrészről a párom gyerekkori barátainak az anyukái is minden évben várják őket, másrészről apukám lánytestvérei is.

Édességet kapnak.

A pénzt én sem tartom helyesnek, de mindenhol adnak, akármennyire is kértem, hogy ne szoktassák erre rá a gyerekeket, de persze az időseknek lehet ám beszélni...

2016. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem a pénzzel sincs bajom, ahány ház, annyi szokás. A fiam még csak 4 éves, most locsolt először családon kívül, eddig csak engem, nagyikat, tesót, unokatesókat locsolta meg. Csokit kapott. Pénzhez még kicsi, ismerős gyerekek szoktak azt is kapni.
2016. márc. 29. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Másfél éves, a rokonokat, meg a szomszédot meglocsolta az apukájával.

Nagyon aranyos volt, adtam neki egy kis tarisznyát, hogy abba gyűjtse a tojásokat és látszott rajta a boldogság, amikor hazajött, hogy mennyi csokitojás, csokinyuszi van benne :) :) Irtó édes volt.

2016. márc. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán tartjuk. Engem meglocsol (odaadom neki az amúgy is használt parfümömet, mert az ilyen locsolókölniktől rosszul vagyok), aztán kap érte egy puszit. Meg a nagymamákat meglocsolja, tőlük is kap egy puszit, meg anyósom szokott adni egy csokitojást is. Ennyi. Őszintén szólva nálunk senki nem rajong ezért a szokásért (mármint a nők), úgyhogy tényleg csak ilyen tessék-lássék locsolás van.
2016. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!