Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztelőre ezüst nyaklánc...

Keresztelőre ezüst nyaklánc ajándékba? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Mi leszünk a keresztszülők, de nincs sok pénzünk. Szerintetek 6 hónapos kisfiúnak nem lenne hülyeség egy szép ezüst nyaklánc kereszt medállal? Mellé vennénk mondjuk egy "Első bibliám" című bibliát. Mi a véleményetek? Vagy esetleg valami ötlet?

2016. ápr. 12. 07:42
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez pont keresztelőre illő ajándék. Mondjuk a nyakláncot hordani nem fogja, de a szülők el tehetik neki. Esetleg a lánc helyett egy ezüst könyvjelző
2016. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3%

A nyakláncot ugye nem tudja hordani még, de későbbre persze eltehetik neki, ha akarják. A kereszt medál szerintem hülyeség, mert nem biztos, hogy gyakorolja majd a vallását.


A Biblia hasznos lesz a gimiben, amikor majd tanulják és olvasni kell (nekünk legalábbis kellett). Egyébként az ezüst nyaklánc+medál+könyv árából nem jön ki valami kisebb, de értékálló arany dolog?

2016. ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk minden fél gyakorolja is a vallását. Szerintem jó a gyermekbiblia, esetleg "dedikálhatjátok" is. Én maradandó személyesnek egy énekeskönyvet vettem és hímeztem rá egy textil borítót. Ha valami drágábbat is szeretnél adni, talán nyaklánc helyett legyen egy fiúsabb karkötő vagy nézzetek szét valami olyan tartósabb játék, hangszer, kisjármű... stb. - után (ha bizalmas a viszony, szülőkkel is meg is beszélhetitek, mi hiányzik), amit csak később fog használni. Vagy boríték, azzal sosem lehet mellélőni.
2016. ápr. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jó ajándék mindkettő. a lányom is ezeket kapta. Jobban mondva ő fülbevalót, de mivel nincs átlőve a füle, eltettem neki...4 évesen éppúgy fog örülni neki mint ha akkor lett volna a keresztelője..itt nem az a lényeg hogy minek örül egy 6 hónapos, MERT SEMMINEK!! A legjobban anya féltve őrzött kulcs csomólyának és a mobiljának kb...olyat úgysem tudsz venni ami jelenleg jó ajándék és bármi köze van ahhoz hogy egy keresztelőre kapja nem egy szülinapra...4 év múlva viszont már elkezdi érezni mi az hogy érték, hogy családtól kapott valami, akkor már fogja értékelni mind a láncot mind a bibliát.
2016. ápr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
off: mi a fenének válaszol valaki olyat hogy hülyeség a keresztelkedés, meg minek megkeresztelni? ez volt talán a kérdés??? hogy megkereszteljem e a lányom? Minek minden olyan kérdésre válaszolni amihez lövésed sincs? Miért nem görgetsz egész egyszerűen tovább?
2016. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Ezüstöt nem illik adni, és fiúnak én nem vennék ékszert.


A Biblia, Gyermekbiblia jó ötlet.


Esetleg névvel hímzett takaró.

2016. ápr. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Fiam és lányom is 7 hónaposan lett keresztelve, az egyik rokontól mindketten aranyláncot kaptak. Nagyon szép, de most tartogathatom 15 éveig, mire tudja hordani...persze ha majd tetszik neki v akarja... Én nem vennék ékszert.

Őszintén szólva én egy szépséges étkészletet vennék: tényér (porcelán) és evőeszközök fémből. Nagyon szépek, ízlésesek vannak és ennek van is értelme.

Ha vallásosak, nem rossz ötlet a Biblia sem. Persze gyerekeknek.

2016. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia jó ötlet, mikor a lányomat keresztelték és a keresztapukája kérdezte, hogy mit adjon, én is azt mondtam, kapott is. Meg mellé kapott egy aranyfülbevalót, de mivel még nincs átlyukasztva a füle, elraktam későbbre. Fiúnak kicsit nehezebb ékszert venni, a kisfiú, akivel egyszerre volt a keresztelőnk kis aranykarkötőt kapott, de nekem az is fura. Igaz, hogy értékálló, de én személy szerint nem szeretek semmi ékszert fiúkon/férfiakon. Annak idején bátyám a keresztelőjére egy kis ezüst poharat kapott és gravíroztak bele. Jó, azt se tudta kb. semmire se használni, de ott volt a szobájában és szép emlék volt szerintem. Esetleg lehet kapni ezüst képkereteket is. Abba is bele lehetne gravírozni pl. a dátumot és szép emlék maradna.
2016. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!