Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy elég hosszú vezetéknévhez...

Egy elég hosszú vezetéknévhez keresek jól passzoló fiú és lány neveket, ötletek?

Figyelt kérdés

Amik nekem tetszenek lányból:

Dorka (ez most a fő kedvenc, de a Dóra is elmegy), Míra, Gréta. Sajnos több nem nagyon van, esetleg még Lia/Lea (bár utóbbit a párom nem annyira díjazza).

Fiúból több kedvencem is van :)

Márk, Máté, Marcell, Dávid, Gergő, Tamás, Ákos, Bálint...

A vezetéknév a Veszelovszki lenne (párom pár éve magyarosította, egyébként lengyel származású).

Azért folyamatosan nézegetem az anyakönyvezhető utóneveket, hátha még megtetszik más is.

Várom véleményeket és a további neveket is!

Írjatok!!! :)



2016. ápr. 13. 08:54
 1/9 anonim válasza:
Ez mind tök jó! Nálam a Dorka és a Dávid hangzik a legjobban a vezetéknevetekkel. Sorsoljátok ki! Én is így kaptam a nevem, mert nem tudtak dönteni.
2016. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Dorka tökéletes hozzá! Nekem is nagyon hasonló a lánykori vezetékneve a keresztneve pedig Dorina :)

A fiú név ötletek is illenek a vezetéknévhez ( bàr nekem a Marcell nem tetszik, de ez mellékes)

2016. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is szép a Dorka, a fiú nevek is jók.


Egy pár ötlet még:

Dalma, Réka, Hanna, Szonja

Dani, Ábel, André

2016. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Lány névhez ajánlanám: Nóra, Gerda, Vanda, Véda

ilyen vezeték névvel ismerősöm Anita :) tesója: László (apuka után)


Fiú névhez: Mirkó, Áron, Ábel


A neveid közül: Míra, Márk, Máté, Ákos, Bálint tetszik :)

2016. ápr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm :)

Első szempont nálam, hogy passzoljon a vezetéknévhez, jó legyen kimondani, és persze rövid legyen.

Aztán majd egyszer ha megszületik (még csak tervezzük, de reméljük hamarosan útban lesz már) lehetőleg ne legyen közel a szülinapjához.

Hanna nekem is sokáig favorit volt, aztán rájöttem, hogy kb. minden kislányt így hívnak lassan, ráadásul nemrég a közeli rokonságban is született Hanna, Réka is van 2, pedig az is nagyon tetszik, de ez miatt nem adnám. Dani, Gerda sem rossz, bár utóbbi picit furcsa nekem.

Jöhetnek még nevek, akinek van ötlete :)

2016. ápr. 13. 11:00
 6/9 anonim ***** válasza:

A Veszelovszki Dorka és a Veszelovszki Gréta is jól hangzik :)

A Mira mássalhangzói annyira nem passzolnak a vezetéknévéhez, valamint egy kicsit összefolyik vele "kimérának".


Fiúnevek közül a Veszelovszki Dávid vagy Veszelovszki Gergő tetszik a legjobban.


Ami szerintem még jól hangzana a vezetéknevetekkel:

Veszelovszki Janka

Veszelovszki Eliza

Veszelovszki Nóra

Veszelovszki Petra

Veszelovszki Diána


Veszelovszki Alex

Veszelovszki Zsolt

Veszelovszki Péter

Veszelovszki Patrik

2016. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Igazad van, tényleg ezek a legjobbak, leírva is nagyon jól mutatnak :)

Janka is szép, benne van még a kalapban.

2016. ápr. 13. 13:15
 8/9 anonim ***** válasza:

A Dorka becenév :/ a többi név mind tetszik ^^ Amit még tudok ajánlani:


lány: Nóra, Vera, Ivett, Ingrid, Laura, Villő, Csenge, Panna, Anna, Rita, Zita, Janka, Tirza, Sára, Enikő, Petra


fiú:Ádám, Ábel, Károly, Sándor, Vince, Áron, Péter

2016. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A "Dorka" önállósult becenév, személy szerint nekem jobban tetszik így, mint a "Dóra", valahogy pörgősebb.

Ami nagyon tetszik még: Janka :)

2016. szept. 19. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!