Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás állami megelőlege...

Gyerektartás állami megelőlegezésének mi a menete?

Figyelt kérdés

Sajnos belekerültünk abba,amitől nagyon tartottam.Januárban kimondták a válás,bíró megállapította,hogy apukának 20-20 ezer forintot kell fizetnie a két kisgyerekre.Folyton nyaggatom,hogy adja meg,ami jár,mire ő a következő kérdéssel jön: MIBŐL?Érdekes mód minden nap kocsmázni,dobozos cigit venni és egyéb bódító szereket vásárolni,arra van.A gyerekeire nincs.És már érdeklődni sem érdeklődik utánuk.Bezzeg a facen ő a büszke apuka,akinek van egy kis hercegnője és egy vagány kisfia,akiket mindennél jobban szeret és mindent megadna értük.Egy igazi képmutató ember,aki saját magát helyezi előtérbe.Engem meg két kicsi gyerekkel hagyott itt és ameddig jó volt a házasságunk nem kevés adósságba kevert bele,ami rám maradt,mivel minden az én nevemre ment.Most meg egy pelenkát nem képes megvenni a lányának.

Ezeknután gondoltam nem kímélem az embert.Kapja meg ami jár neki.És én is.Vége a vigéc életének.Kérlek segítsetek.Merre menjek?Hogy intézzem a gyerektartás állami megelőlegezését?


2016. ápr. 19. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyamhivatal.

A feltetelek:

-Jogerős bírósági ítélet, amiben szerepel az összeg is

-Minimum 6 havi nem teljesítés

-Minimum egy nemleges foglalási jegyzék (sikertelen vegrehajtas)

-az igénylő egy főre jutó átlag jövedelem nem éri el a mindenkori öregségi nyugdijminimum kétszeresét (jelenleg 57e/fo)


A megelolegezes 3 évre szól, egyszer újra igényelhető, összege pedig a mindenkori öregségi nyugdijminimum felét nem haladhat meg, tehát maximum 28.500 lehet.


A gyamhivatal az igényléssel egyidoben hivatalból rendőrségi feljelentést tesz a kotelezettel szemben.

2016. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ.Akkor megyek a gyámhivatalra intézkedni.Eddig néztem azt,hogy ne tegyek alá.De mivel nem nézi a gyerekeit nem fogom annyiban hagyni a dolgot.Ez a pénz jár a gyerekeknek.
2016. ápr. 19. 20:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha januártól jár, akkor még nincs meg a 6 hónap nem fizetés. Vegrehajtast kértél már? Az is feltétel, hogy az meglegyen, eredménytelenül.
2016. ápr. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, most nézem hogy elirtam az osszeget. 28500 a nyugdíj minimum, annak fele 14250, tehát az a maximum, amit kaphatsz, ha megitelik
2016. ápr. 20. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!