Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki mondana jól bevált...

Valaki mondana jól bevált nevelési könyveket?

Figyelt kérdés

9hónapos kislányom van.


Szeretnék könyvcímeket esetleg tapasztalatokat...


Esetleg valami másról szóló könyvet is mondhatnak hogy ha van ilyen egyáltalán :$ :)



2016. ápr. 19. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretnék bunkónak tűnni... de NE könyvből neveld a lányotokat. Ösztönösen,ésszel,zsigerből,megérzed úgy is mi a jó, a helyes,ha néha bizonytalan vagy,ott vannak az ismerősök,barátnők akiknek esetleg már van nagyobb gyerekük,átmentek azon amin még te nem. 3 gyerekem van, a legkisebb is 5 éves már. Hidd el, a könyvek sokszor összezavarják az ember lányát. Mind a 3 gyerekem totál más,mindegyikkel más vált be,máshogy kell hozzájuk szólnom,más törődést igényelnek. Ezeket egyik könyvből sem tudom kiolvasni,ezt az élet írja,és muszáj megtapasztalni mindent. De tuti lesznek olyan anyukák,akik esküsznek erre...meg arra a szakemberre,nevelési tanácsadókra. Én józan paraszti ésszel sikeresen megoldottam eddig is mindent. Eddig jól megy. Nincs panasz rájuk.
2016. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak fel szeretnék készülni.

Pl.: tudtam hogy nem szabad mindent tiltani, hogy amit majd megtiltok azt komolyan vegye. Ezt egy könyv leírja és magamon tudom hogy igaz, de a barátaim meg minden apróságért rászólnak a gyermekükre.

Nem szeretnék más hétköznapi embertől tanulni mert nem biztos hogy hosszú távon jó.

A szakemberek ezt évekig vizsgálták és azt is tudják hogyan hat ez meg az a gyermekek agyára. Én nem és a barátaim ilyeneket nem tudnak.


Pontosan tudom hogy minden gyermeknél más vállik be de ezért van annyi féle könyv :)


Azért a te válaszodat is köszönöm és jó hogy vannak ilyen ösztönös anyukák.. én nem érzem magam annak :/

2016. ápr. 19. 18:56
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
a suttogó sorozat
2016. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Abszolút nem vagyok a nevelési könyvek híve de kiváncsiágból elolvastam a suttogó könyveket és nagyon pozitívan csalódtam. Nagyon sok helyzetben segített rengeteget tanultam főleg arról hogy a lányom hogy éli meg az adott helyzeteket és máris nem tűnt hülyeségnek a hiszti az elvesztett kavics miatt :) nyilván nem kell mindent szó szerint követni.
2016. ápr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊

Érdemes lenne a 2. Könyvvel kezdenem igaz?

2016. ápr. 19. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ranschburg Jenő könyveit ajánlom elsősorban. Nem mondanám gyereknevelési könyvnek, inkább arra jó, hogy megértsd a gyerek "működését" :) Így már ahhoz is hozzásegít, hogy megfelelően tudd nevelni.
2016. ápr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!