Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekkori játékaink? Ugróisk...

Gyermekkori játékaink? Ugróiskola, ország-világ és hasonlók?

Figyelt kérdés

Milyen játékokra emlékszel, amit együtt lehetett játszani pl: iskolában?


Tűz, víz, repülő és minden hasonló érdekel:)


2016. ápr. 21. 10:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

gumi!!!


illetve nem tudom mi a neve, amikor a kezünkre tekertünk fonalat és át kellett vennie a másiknak úgy, hogy ne gubancolódjon össze, ne essen szét...

2016. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

iksolás korunkban sokat színcápáztunk.


és ismét egy "nemtudommianeve", 2x3-as "pálya", azon ugráltunk körbe úgy, hogy minden négyzetben kellett mondani minden ugrásra egy lánynevet... majd következő négyzetből indulva 1-1 fiúnevet, színt, országot, várost, stb, mikor mit találtunk ki. páros lábbal dupla ugrás, majd szimpla, és ugyanezek jobb meg bal lábbal is. lábat letenni, vonalra rálépni, megtorpanni stb ugyanúgy kiesés, mint az ugróiskolánál.

2016. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%
Szék foglaló, adj király katonát. Hirtelen ezek jutottak eszembe :)
2016. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

írhattam volna egybe is, de mindig mikor elküldöm, jut eszembe a következő:

Adj király katonát!

recse

szí-szá-szú

2016. ápr. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%

3x3-as ugróiskola is volt anno az iskolaudvarra felfestve. vagy lehet, nem az volt, de mindig mindenki arra használta.


kicsit más kategória, de az autóskártya az istencsászár volt! elsőben kaptam miatta egy beírást, mert becsöngetés után kabátban a hátsó padnál állva zsugáztam a fiúkkal :o


papíralapú még a torpedó, amőba... szerintem lassan már ezeket sem ismerik a gyerekek. legalábbis nem ebben a formában.

(papírról jut eszembe: vajon a mai gyerekek "leveleznek" még óra közben? milyen menő volt már, amior érkezett a pad alatt a papír :))

2016. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

[link]


A hozzászólásokban is van egy pár.

Egyébként szerintem a mai gyerekek már nem leveleznek órán, inkább sms-t írnak egymásnak. :/ (mint ahogy a mai felnőttek sem nagyon írogatnak levelet, vagy küldenek képeslapot egy-egy nyaralásról, vagy ünnepekre)

2016. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

- keljfeljancsi - összeírtunk 10-15 dolgot, kijelöltünk egy célt, és az adott gyereknek a vezető által kihúzott módon kellett eljutnia oda

- szöcskejáték (jaj de jó volt, mikor bakancsban rátapostak a papucsos lábra)

- szobor (rohangászol össze-vissza, és mikor a vezető megfordul, v tapsol, le kell dermedned)

- ipiapacs (bújócska, de ha megtaláltak, el kellett rohannod a házig, és "leipiapacsolni")

- erre csörög a dió - klasszik szembekötős játék

- kidobós

2016. ápr. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Recse, szi-szá-szú? Ezek mik?

2016. ápr. 26. 10:06
 9/21 anonim ***** válasza:

-Mesterségem cimere

- pad alatt legyezőszerűen papirhajtogatos(ki kivel mikor hol mit csinál)

- gumizás(ket lany bokájánal kifeszitve gumi es a harmadik azon ugrál szabályok szerint)

- autoskártya nalunkis nagy volt en is a fiukkal zsugáztam, de nem kaptam beirast, hanem a fiuk lettek belém szerelmesek :D

- a sakkot is szerettem tábla hijján otthon a szőnyeg kockáin játszottunk persze gyerekszinten(nem is a matt volt a lényeg, hanem hogy leüssük egymas babuit)

- es olyan 10-12 eves koromban eltem haltam a teniszert, tekéért, billiardert, rexért, ping pongért (csak ez utobbi volt otthon is) azota is ugy erzem mindig kevés volt es soha nem jatszottam ki magam hogy azt erezzem végre elég volt.

2016. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Szobros játék, színfogó, barkóba, hétfa.
2016. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!