Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg át lehet vinni máshova...

Tényleg át lehet vinni máshova az államtól kapott START összeget?

Figyelt kérdés
Számomra homály a téma. Nekem csak azt mondogatják,hogy amit az állam helyezett el 7 hónapja a baba születésekor, azt nem szabad ott hagyni, át kell vinni máshová. Lehet ilyet? Ha igen hova? Merre kell elindulni intézkedni?

2016. ápr. 21. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
2016. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az államtól kapott pénzt csak 18 éves korában veheted fel. Ha az államkincstárnál nyitsz neki számlát, akkor ott tudsz még hozzátenni, és évi max 6 ezer állami támogatást kapsz a befizetésekre (akkor ennyi, ha 60 ezret teszel be egy évben), plusz kamatozik valamennyit ezen kívül. Más pénzintézetbe azt a pénzt nem viheted.
2016. ápr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
csak aztán nehogy az legyen a sorsa, mint a magánnyugdíj-pénztáradnak...
2016. ápr. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért kellett lepontozni a 3as válaszolót? Igaza van teljesen!!! Én is ezért nem merek rá tenni plusz pénzt. Inkább keresek más megtakarítást.
2016. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!! Én senkit nem pontoztam le. Esetleg tudtok ajánlani valamit, ahol tényleg érdemes gyűjtögetni, vagy inkább a párna alá?
2016. ápr. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!