Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miota gyermekem született...

Miota gyermekem született nincsenek barátaim?

Figyelt kérdés
Azota szépen lassan eltàvolodott mindenki . Lassan ovis lessz remélem akkor kicsit jobb lessz. De nagyon rosszak a mindenapok nincs akivel tudnák beszélgetni sétálni stb. Egész nap ithon játszotér közért ennyi.Rokonaim nem igen vannak . Aki van is nem tarjuk a kapcsolatott.
2016. ápr. 21. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Min buktak meg a barátságok?

Miért nem kötsz újakat, pl. a játszótéren?

2016. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogy tudnàk uj barátokat szerezni? Egy ismerösöm van még de ö sose ér rá. Bennem van a hiba vagy mi? A legjobb barátnöm is ugy átverz hogy többet látni se akarom.
2016. ápr. 21. 12:08
 3/11 A kérdező kommentje:
Probàltam játszotéren beszélgetünk ennyi volt.
2016. ápr. 21. 12:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Hat, ezzel sajnos nem vagy egyedul. A baratok ilyenkor lekopnak. Az egyedulallok azert, m egyszeruen nem erdeklik oket a gyerekek, vagy irigyek, a csaladosok pedig azert, m csaladjuk van es veluk foglalkoznak, foleg a pici gyerekesek. Meg ilyenkor azert teljesen mas lesz az erdeklodesi kor is.

Nekem ikreim vannak es raadasul kulfoldon is elunk, ugyh nekem is nehez. Az a szerencsem talan, h a gyerekkori barataimnak is egyidos gyereki vannak, igy tudunk mindig talalkozni, ha otthon vagyunk. Az egyedulallo barataim kozul pedig akik megmaradtak, azok a gyerekkori baratok szinten, es ok nem irigyek :)

2016. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs a facebookon a környéketekhez tartozó baba mama csoport? Ott lehet közös sétákat szervezni! :) Nem jársz vele úszásra, dalolóra, nálunk a védőnő is szervez, a barátságok nem 1-2 beszélgetésből alakulnak ki! :)
2016. ápr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Terhességem alatt azt hittem, mivel a szingli és gyermektelen bnőim megmaradtak, hogy mellettem is maradnak később is. Egyelőre a gyerek 6 hetes, csak egy barátnőmmel találkoztam azóta, akinek szintén pár hetes a gyereke. A többiekkel tartom neten a kapcsolatot, de biztosan nem vágynak rá, hogy velem úgy találkozzanak már. Pedig a gyerekünk tök aktív, sokat alszik még, viszont 1 hetes korától járunk vele helyekre, és észre se veszi.:)


Szerintem jobb lesz, ha majd az oviban új embereket ismersz meg, mert szülők lesztek és majd szóba tudsz elegyedni emberekkel. Esetleg a játszóteresekkel egyeztethetsz, hogy egyszerre menjetek le, ha ott van szimpi nő/férfi.

2016. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A facebookon nem probáltam még ilyen oldalt keresni,de köszi megnézem. A védönő eddig még nem mondta hogy vannak ilyen programok
2016. ápr. 21. 12:38
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Én a másik oldalról közelíteném meg a dolgot.Nekem nincs gyerekem(nem is tervezek)viszont sok ismerősömnek van és konkrétan bekattantak szülés után(tisztelet a kivételnek). Azzal nekem semmi problémám nincs,ha valaki nem tudja megoldani azt,hogy vigyázzon a mama vagy bárki a gyerekre és hozza magával.Nyilván akkor olyan helyet választunk találkozónak,ahol a gyerek is el van és beszélgetni is tudunk.Viszont amikor a beszélgetés egyik felén azt hallgatom,hogy milyet büfizett/pukizott nem tudom mit csinált a baba a másik felén meg azt,hogy én milyen hülye vagyok,mert egy nőnek gyerek kell és elcseszem az életem stb akkor egyértelmű,hogy ez a barátság nem fog sokáig tartani.És a félreértések elkerülése végett nem azzal van a baj,hogy megosztja velem a baba körüli dolgokat,nyilván neki ez egy nagy változás az életben és ezt szeretné kibeszélni magából,de ha befejezte akkor lehessen már vele másról is beszélni,illetve ne tudja már nálam jobban,hogy mi nekem a jó csak azért mert ő már anya.

Ha te nem vagy ilyen,akkor meg nem igazi barátok voltak csak ismerősök.

Esetleg keress valamilyen baba-mama klubbot a közeletekben vagy ha sokat beszélgetsz a játszótéren valakivel,aki szimpatikus is,akkor kérdezd meg,hogy nincs-e kedve átmenni hozzátok és amíg a gyerekek játszanak ti beszélgethetnétek.Próbálj meg nyitni.

2016. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát ez az hogy nem ilyen vagyok .És még is ez van. Az állitolagos nagy barátnöm el akarta venni a párom uszitotta elenem stb miatta majnem külön is mentunk. Az ilyen nem barát aki a másik pasilyára mászna..... És pont nem olyan vagyok aki orakig a gyerekröl beszél és mégis.
2016. ápr. 21. 13:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Fura, mert nekem épp azután lett sokkal több ismerősöm, hogy megszületett a fiam. Jó, nem kebelbarátnők, de séta-beszélgetés mindig belefér.

A bölcsödében több jó fej anyukával is megismerkedtünk, a játszótéren is. Ez a legegyszerűbb, megkérdezed, jaj, hány éves a kicsi, és már el is kezdtetek beszélgetni. Ott a közös téma, nem igaz, hogy senkivel sem tudsz szót érteni. Menj olyan játszótérre, ami közel van, ott jó eséllyel mindenki a környéken lakik. Én sem vagyok egy nagy dumás, de 4-5 emberrel már jól összeismerkedtünk.

2016. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!