Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejleadó anyukák! Hogy müködik...

Tejleadó anyukák! Hogy müködik a tejleadás? Van napi limit? /800 ml/? Vagy amennyit leadsz kifizetik /pl 1,5l/?

Figyelt kérdés

Üdv!

Olvasom , hogy anyatej leadásának limitje 800 ml. Ez gyerekenként értendő?

Pl . Én leadok az anyatej gyüjtő állomásra 1l + elvisznek töllem itthonról /receptre/ napi 0,5l . Akkor ezt most mindet kifizeti az tb vagy 1,5l helyett csak a 800 ml fizeti ki?


2016. ápr. 21. 22:32
 1/10 Bella169 ***** válasza:
Én végül nem adtam le tejet, de napi összesen 800ml-t fizet ki a tb. Ha te még ennél is többet tudsz leadni az jótékonyság szinten megy. Nem lesz kifizetve a különbözet.
2016. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Így van. Csak a 800ml után fizetnek. Én napi egy litert adtam le, ebből 200ml jótékonykodás.
2016. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Kisvárosban lakom. Tejleadó voltam 3.5 l tejet adtam le 2naponta és igen nekem voltak olyan rendesek és kifizették.. másik anyukához számolták el aki kevesebbet adott le őneki fizették ki. Aztán a számlájáról levéve beadta az én részem így külön boritékban megkaptam volt olyan hónap hogy 90ezer felett volt az összeg. :)
2016. ápr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
uristen, hogy tudta leadni kozel 4 litert naponta, hogy kijott ez a 90 ezer feletti osszeg??
2016. ápr. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jelenleg anyatej leadó vagyok. Úgy müködik , hogy amennyit beviszel az anyatejleadóba pl. 1,5 l mind fizitek.

Ha háztól adod akkor pedig 1gyerekre 800 ml-ert térít a tb, ha többet adsz neki azért nem kapsz semmit.

Szóval az a 800ml / baba.

Leadni anyatejgyüjtöre bármennyir lehet, de ha feltünöen sok a tej akkor elsönek a védönönek kell papírt írnia hogy tényleg egy embernek van ennyi, s ha az se elég az oep-től kijöhetnek házhoz ellenörizni, és elöttük kell tejet fej s a leadott meg az elöttük lefejt tejet összehasonlítják , hogy valóban egy anya adja le.

Jelenleg így müködik

2016. ápr. 22. 10:05
 6/10 A kérdező kommentje:

90.000 ft ---> 1 nap 1,666 l kell leadni

( 30x1,666 =~90.000 ft)

2016. ápr. 22. 10:21
 7/10 A kérdező kommentje:
1800 ft / l
2016. ápr. 22. 10:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm hogy megválaszoltad kedves kérdező!! És igen jól irta. :)
2016. ápr. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja nálunk annyi hogy házhoz jöttek a tejért hétvégén kellett csak bejutattni magán uton.. és bizony szigorú ellenőrzésen megy átt itt nem lehet se vizetni se keverni más tejével... 5 baba kapta és megnyugtatok mindenkit a fiamnak is bőven maradt itthon.. így vagyok megálldva . Mivel fejtem sajnos ciciből etetni nem tudtam így máshogy állt be a kereslet kínálat.. napi 3 fejésem volt.. szerencses vagyok ennyi.
2016. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én meg a 60-as években naponta többször szaladtam a hugomnak anyatejért egy ismerős anyukához. Nem tudom, hogy valaki fizetett-e akkor érte, de én nem.


Csak oda-vissza szaladtam, hogy minél hamarabb megkapja.

2016. máj. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!