Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Keresztlánynak Gimis ballagásr...

Keresztlánynak Gimis ballagásra mennyi pénzt illik adni?

Figyelt kérdés
Nekünk nem sok van, koraszülött baba született az idén, nem olcsó az ingázás kórház-itthon között.
2016. ápr. 28. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem 20 ezret, ennél kevesebb a mai világban már kevéske, főleg keresztgyereknek. Emlékezetes ajándékot se nagyon kapsz kevesebbért.
2016. ápr. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

gondolom nem ma tudtátok meg,hogy ballag, hanem már évek óta adott a dátum. szóval 1-2 hónappal ezelőtt már lehetett volna rá félre rakni,hogy ne egyszerre kelljen kirántani a kasszából.

amúgy szerintem 10-20 ezer forint teljesen reális. a diáknak nagy pénz ez is, ti meg ennyit még szerintem tudtok nélkülözni. de nyilván nem ismerem az anyagi helyzeteteket.

5 ezer szerintem nagyon kevés keresztszülőtöl, de 30 már sok, főleg,hogy nem álltok jól most anyagilag.

úgyhogy 10-20 szerintem

2016. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
10-20, attól függően, hogy mennyit tudtok nélkülözni.
2016. ápr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi 20-at adunk most. Ez fér bele a keretbe. Általános sulinál 30-at adtunk, de nekünk is most jön a 3., így másik autót is kell venni, meg nekem sem egyszerű most ez a harmadik terhességem. Igaz mi évközben is bőven adunk szüli és névnapra.
2016. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

10 ezerre gondoltam én is. + virág. A viszony a keresztgyerekkel jó, szülőkkel nagyon rossz. Több gyerekük van, az éve során kiderült keresztszülőket a pénz miatt választottak. Ezért valakivel már szóba sem állnak. Hosszú történet. Ők a mi gyerekünk születésnapjára sosem jöttek el, pedig megvoltak hívva és itt laknak a szomszéd városban. Pár éve volt is sírás rívás, mert a gyerek szeretettel várta a családot. Mostmár nem érdekli szerencsére. Ezért kicsit kacifántos a helyzet.

Szóval 10 ezer már nem ciki? Úgy, hogy kap hozzá egy szép csokrot?

2016. ápr. 28. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Én 20 ezret adnék,de a 10 ezer + csokor is teljesen rendben van.
2016. ápr. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én anno (2 éve) rokonoktól összesen 100 ezret kaptam, abból 30 anyumtól, 30 apámtól, 20 keresztszülőktől és 20 másik rokontól. Plusz csokrot is kaptam. De szerintem 10 ezer is bőven elég, meg valami szép virág.
2016. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Annyit adsz, amennyit tudsz.

Ha a keresztszülöség nekik a pénzről szól, úgy is kevésnek fogják tartani.


Mi hasonló cipőben járunk, nem adunk pénzt, inkább adott értékben veszünk egy szép ezüst ékszer szettet (remek áron, akciósan vadásztam), kap egy örökcsokrot, és kézcsókom.



Aki azon pörög, hogy évek óta tudja, mikor ballag:

Szerinted az mikor dőlt el, hogy koraszülött baba lesz a családban?!


Aki ilyen esetben nem tudja értékelni az ajándékot, értéktől függetlenül, még se érdemli, hogy kapjon. :(

2016. ápr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

csináltass neki egy ilyet:

10.000 bele a pénz, 2-3e a csokor (sima csokor se lenne sokkal olcsóbb)


[link]

közepébe mehet egy plüss



Ide meg köré 1000-2000Ft-osok

[link]



Én is ilyet csináltattam öcsémnek, csak annak egy kis 0,5-s vodka volt a közepébe :D

2016. ápr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!