Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon tanácstalan vagyok! 1...

Nagyon tanácstalan vagyok! 1 éves lesz a kisfiam, de kezdődnek a gondok. Senkitől nem kapok használható válaszokat, adnátok tippeket?

Figyelt kérdés

Pár hónapja már hisztizik.

Pl.: Piszkálja a konvektort/sütőt/vezetéket stb. Mondom neki a határozott NEM-et, mint aki nem hallja, vagy vigyorog és ugyanúgy csinálja. Hiába mondom neki 50x egy nap. Látom, hogy érti, héha ha szólok grimaszol is rám, abbahagyja és kicsit sírdogál, de mindig újrakezdi.

Ha elveszem akkor hátrafeszíti magát a földre és ott sír. Próbáltam már megvigasztalni ilyenkor, de nem hagyja. Ez nem baj? Ott maradok vele, és beszélek hozzá, hogy nem haragszok, csak nem akarom, hogy baja essen, meg attól szeretem...(tudom, hogy nem érti, de megnyugtat, hogy elmondom neki. :))

Volt, hogy a kezére csaptam, de ez 1. nem hatásos, 2. bűntudatom van, 3. nem akarok 'verekedős' szülő lenni.

Vida Ági ír, egyébként nagyon jókat, de nem ír ő sem IGAZÁN hasznos tanácsot ilyen helyzetekre. Vagy csak nem értem.

Azt írja, hogy mondjam el 100x, vegyem el onnan, mutassam meg neki, hogyan kell használni, hogy ne tegyen kárt benne és akkor megunja pár alkalom után(na perrrsze!), ne büntessek, ne kiabáljak(1-2x előfordult már, de attól is bűntudatom van), ne csapjak a kezére.

Akkor meg mi a szent s.z.a.r.t csináljak?!

Nem tiltok neki sok mindent, ez sem lehet baj, hogy csak azt hallja egész nap, hogy nem szabad, nem szabad...

És még csak eztán jön a java! Addigra kell valami technika, amit bevethetek.

Anyukám szerint csapjak a kezére, ha rosszat csinál, de a szívem nem ezt diktálja. Nem akarom, hogy tartson tőlem...

Kérlek segítsetek, kinek mi jött be?

Szeretném jól csinálni.


2016. ápr. 29. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
nem csapsz a kezére jó..de miért jobb hogy tojik a fejedre magasról?
2016. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Takard el valamivel a konnektrot! Én elé húztam egy tárolót,azóta elfelejtette!
2016. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
8%
hát én rácsaptam a kezére azon is csak röhögött meg ugy orditok vele decsak nevet rajta megszokta.el kell dugni a veszélyes dolgokst
2016. ápr. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elveszem onnan, ha a második rászólásnál sem hagyja abba(az esetek 95%-ában).

A kérdés, hogy mit csináljak?

Szerinted üssek a kezére és akkor majd komolyan vesz?

2016. ápr. 29. 21:31
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez az 1-esnek ment. :)

A sütőt nem tudom eldugni. Ami olyan, azt meg elpakoltam,eltakartam már.

Ez a szitu érvényes a fülbevalóim kitépésére is, a nyakláncom leszaggatására, a hajam huzigálására...magamat csak nem dughatom el. :)

2016. ápr. 29. 21:34
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Ez turelemjatek, a belso fekek nem alamulnak ki hipp-hopp. Ajanlom a Merei-Binet: Gyermeklelektan c. konyvet. Ha elolvasod, erteni fogod, hogy mi tortenik.
2016. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtuk, hogy nem szabad és elvettük onnan. Ilyenkor vagy beletörődött (kb 10 alkalomból egyszer), vagy sírt és újra próbálkozott (kb az esetek felében), a maradék esetben pedig falnak rohant és verte bele a fejét vagy a padlóba verte. Megnyugtatottuk és folytattuk a napunk. Aztán pár hónap alatt már sok mindent nem próbált meg, sok mindent még mindig megtett, habár tilos volt. Kb két évesen már sokszor elég volt nemet mondani és nem próbálkozott, de sokszor volt még fejbeverős hiszti. Aztán 2,5 éves kora óta ez is elmaradt, ritkán tesz tilos dolgot és elég nemet mondani. Soha nem ütöttünk és az esetek nagy részében sikerült higgadtnak maradnunk.
2016. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én kisfiamnál az elterelés nagyon bevált az ilyeneknél.

Úgy vettem észre, hogy egy évesen nem értette még az összefüggéseket, kb mintha a plüssmacinak magyaráztam volna.

Most már 2 éves, sokkal könnyebb vele megértetni az ilyesmit.


A másik ami még működött nálunk, hogy pl a konyhában is van amivel játszhat, polc, edények amit pakolhat, "segít" söpörni, fözni, amit rá lehet bízni.

Ha a sütőt piszkálja, pl. előszeretel csapkodta az ajtaját, akkor csak rászólok, hogy tudod, azt nem szabad. Gyere pakoljuk inkább a fedőket.

Ha nem jön, vagy újra kezdi, kiviszem a "problémás" szobából.

Ha ez se elég megy büntibe a kisszobába egyedül (annyi percre ahány éves).


Ha épp őrjöng, akkor hiába beszélek hozzá, hiába nyugtatgatom, olaj a tűzre.

Van, hogy ilyenkor úgy csinálok, mintha eltűnne, veszettül keresem hova lett. Max 2 percen belül abbahagyja a hisztit, és jön hogy hahó ittvagyok anyuuuu... Persze elsőre megpróbált párszor rosszalkodni míg "nem láttam, de nem reagáltam, szerencsére semmi életellenessel nem próbálkozott.


Meg ami még eszembe jut, hogy érdemes neked is átgondolni, mi az amit muszáj lesz tiltani, mi az ami pl beleférne, de macerát okoz, azért nem akarod engedni.

A sok tiltás nálunk katasztrófa volt!

Próbálunk mindent úgy alakítani, hogy felesleges súrlódási felület ne legyen, mert k*va gáz ez a dackorazak :D

2016. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
33%

Aranyos vagy,de én csak a konnektorra írtam,hogy takard el! Nyilván,mert én is tudom,hogy mindent nem lehet eltakarni! :-)

Tudod,nekem is van gyerekem...

A többire sajna neked kell megfelelő taktikát találni,mert mindén gyereknél más válik be!

2016. ápr. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mintha csak a fiamrol irtal volna. 11 honapos. Mindig az kell, ami tiltott. Kinevet, ha raszolok, vagy abbahagyja 3 masodpercre es folytatja. Mar rakialtottam (kinevetett) es a kezere is racsaptam, persze nem durvan (azt hitte, jatszunk).

Kivancsi vagyok en is a valszokra.

2016. ápr. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!