Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény magzatra...

Családi adókedvezmény magzatra a fogantatás vagy a terhesség 91. napjától?

Figyelt kérdés
A törvény szerint a fogantatás utáni 91. nap hónapjától jár. De én sok esetben úgy látom, hogy ezt úgy értelmezik gyakorlatban, hogy a terhesség 91. napjáról van szó a , ami kb. 2 héttel a fogantatás utáni 91. nap előtt van. Hogy van ez most akkor? (terhességet az utolsó menstruációtól számítják, a konkrét fogantatás viszont ugye nem is feltétlenül datálható pontosan, de elvileg kb. 2 héttel utána van, ha szabályos a ciklus)
2016. ápr. 30. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
Az orvos adott ki róla papírt nekem, rajta volt valami olyasmi, hogy a vélelmezett fogantatás ideje ez és ez, és ahoz képest 91.nap.
2016. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
21%

Hivatalosan az utolsó menstruáció első napja a fogantatás (jogilag). Biológiailag ők sem tudják pontosan meghatározni, ezért az egyértelműség kedvéért egy ismert dátumot határoznak meg.

Egyébként a terhesség se 40 hét, hanem 38 (280 nap), de papíron 40 lett a könnyebb adminisztráció miatt.

2016. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Fogantatás.

Egy alkalommal láttam belőle gondot, egyéni vállalkozót ellenőrzött a nav, és bizony elvettek egy havi kedvezményét (pont hónapváltás esett közbe), mert nem magzati, hanem terhességi kor volt az igazolásán.

2016. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
32%

Hivatalosan az utolsó menstruáció első napja a fogantatás (jogilag).


?

Ezt onnan veszed??? Ez a terhességi kor kezdete, a fogantatástól számítva 38 hét a terhesség, a terhességi kor kezdetétől 40.

2016. ápr. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
A doki ad igazolást a 91. napról. Onnan jár.
2016. ápr. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Jogilag vagy nem jogilag de az utolsó menstruáció első napjától számolják a 91 napot.
2016. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a terhesség 91. napjától adta az orvos az igazolást, úgy is vettem igénybe. Nem is csodálkoztam akkor rajta, hiszen a 91. nap így egybeesett az első trimeszter végével, logikusnak tűnt hogy onnantól jár. Itt a gyk-n olvastam később, hogy valakinek meg csak két héttel későbbtől adtak igazolást.
2016. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
66%

Na, pont ez a baj, hogy sok orvos adja ki a terhességi kor szt, az um-től számolva. Nem jó, ellenőrzéskor a nav visszadobja.


Olyan igazolás jó, amin az szerepel, hogy magzat kora 91 nap, vagy fogantatástól számított. Én felhívom az orvost, aki rosszul adja ki, azóta felénk megtanulták.

2016. ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Jogilag vagy nem jogilag de az utolsó menstruáció első napjától számolják a 91 napot."


Nem feltétlenül. Nekünk amikor először dobogott a szive az ultrahangon akkor mondta a doki, hogy ez egy 6 hetes és 1 napos terhesség. Azóta ez alapján van számolva. Pont nem érdekelt senkit, hogy lassan 10 hetes lenne menstruáció alapján számolva. Vagyis persze annyiból érdekes volt, hogy így már mindannyian értettük miért nem láttak szinte semmit 6-7 hetesen - hiszen akkor valójában csak 3-4 hetes volt.

Szóval menstruáció alapján számolva áprilisban is kaphatnánk, de az orvos természetesen a valós kort számítja, úgyhogy csak májustól kaphatjuk, pár napon múlik pont.

2016. máj. 1. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

A törvény szerint a fogantatás utáni 91. nap hónapjától jár.


Ami a törvény szerint a szülés időpontjàtól visszafele szàmolva legkésőbb a 300. napon volt. Minimum pedig a 182. napon. Mivel a magzat jogképességgel rendelkezik ìgy a vélt fogantatàs dàtuma jogilag tàmadható a valós fogantatàst bizonyìtva, ìgy ez orvosszakértői kérdés.


De a két időpont közé sorolva a fogantatàst nincs az a navos aki ebbe bele tudna kötni, mert biztos nem ez a két hét difi az amiatt majd súlyos eljàràsi költségekbe verik a hivatalt csakhogy pl pont a hónapvàltàsos eseteknél ( azaz 28-29-30-31 előtti 14. napra datàlt fogantatàsoknàl) megspóroljàk az adókedvezmény összegét,mivel itt nincs törthónap, a teljes havi összeg jàr.

2016. máj. 1. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!