Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Viktória vagy Alexandra?...

Viktória vagy Alexandra? Melyik név tetszik jobban? Névadásnál figyelembe veszitek/fontos nektek a név jelentése?

Figyelt kérdés
2016. máj. 22. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Viktóriát választanám, de mindkettő szép.

Engem személy szerint a nevek jelentése kevésbé érdekel, sokkal inkább a hangzása, a gyakorisága annyira, hogy ne álljon elő se az a helyzet, hogy mások még nem is hallottak ilyen nevet, se az, hogy minden harmadik kislányt/kisfiút így hívnak majd a játszótéren. Na meg fontos, hogy passzoljon a vezetéknévhez.

2016. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Viktóriát választanám! Nekünk fontos volt a név jelentése is. :)
2016. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mind a kettő jól menne a vezetéknévhez.

Tényleg szép név mindkettő, a hosszúságuk miatt tetszik, olyan kifinomult hatást kelt, és még becézni is lehet őket.

A férjem inkább az Alexandra felé hajlik, én pedig nem tudok dönteni.

Most hogy nézne ki ha szegény gyerek két ilyen hosszú nevet kapna?

2.válaszoló, mi lett a gyerkőc neve?

2016. máj. 22. 10:22
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Alexandra. Nem annyira a név jelentése, inkább származása a lényeg nálam. Nagyon szeretem az arisztokrata keresztneveket és ragaszkodom is hozzá, hogy a gyerekeimnek ilyen jellegű neve legyen. Amúgy nem tudom miért van ez nekem úgy beakadva, mert van sok nem arisztokrata név is, viszont egyikről másikról egy tehénfejő parasztlányra asszociálok, az meg értelemszerűen mindjárt nem tetszik annyira :D hát ez így elég sznobnak hangzott most :/
2016. máj. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:D

Csak egy kicsit hangzott sznobnak, de értem mire gondolsz.

2016. máj. 22. 10:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindkettő tetszik is, meg nem is. A Viki nagyon aranyos, a Viktória gyönyörű, de egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni egy személytől, így nálunk sajnos kiesett a listáról.

Az Alexandra ebben a formában nem a kedvencem, inkább az Alex beceneve, de mivel Mo-n Alexának becézik, így nekünk a fiunk lett inkább Alex.

Nálunk nem volt szempont a név jelentése. Az egyetlen kikötés az volt, hogy mindkettőnknek tetsszen.

2016. máj. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5 éve pontosan ez volt a dilemma :-) Vagyis a sok névből maradt a Viktória, Alexandra és Kira, majd a Kirát kilőttük..... végül (szeptemberi a leányzónk) júliusban az Alexandra név mellett döntöttünk.

Nem volt szempont a nevek jelentése. :-)

2016. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Olvasom a kommenteket....

Nálunk is így volt, a Páromnak tetszett inkább, én nem tudtam dönteni, Rá bíztam. :-)


A második lányunknak két neve van, a vezetéknévvel cseppet sem rövid (a vezetékneve is 9 betűs, ha a dupla betűket egynek veszem, akkor az első keresztneve is 9 betűs és a második 8... )


Szerintem a ..... Viktória Alexandra nekem tetszik :-)

2016. máj. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Viktória
2016. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam számít a jelentés, mondjuk ha nagyon tetszene egy név nem emiatt mondanék le róla. Fontosabb a becézés, a hangzás, mennyire passzol a vezetéknévhez.

Én ebből a kettőből a Viktóriát választanám, szebb szerintem. Ha pedig mégis nagyon az Alexandra felé hajlotok, akkor már inkabb csak Alexa.

2016. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!