Nimród vagy Csongor?

Figyelt kérdés
Születendő kisfiúnk nevével bajban vagyunk.Egyik neve Márk és nem tudjuk eldönteni hogy Márk Nimród vagy Márk Csongor legyen.a vezetéknév 6 betűs mindkettővel szépen cseng,gondoltam arra hogy akkor legyen Nimród Csongor,de vezetéknévvel nem e lesz túl hosszú vagy kacifántos.
2016. máj. 25. 12:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Nimród :)
2016. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Márk Csongor. De én csak a Márkot adnám magában, szép az úgy, nem kell variálni. Nimród nem tetszik.
2016. máj. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
nekem a Márk vagy a Csongor. Nimród nem
2016. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik sem cseng jól a Márk után.
2016. máj. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csongort akartam mondani, de a Márk mellé a Nimród jobban illik, könnyebb kimondani.
2016. máj. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Nimród jobban tetszik, de nekem a Márk Csongort könnyebb kimondani, mint a Márk Nimródot.


Ragaszkodtok a két névhez? én egy név pàrti vagyok és így simán a Markot választanám. Főleg mert a kedvenc fiú nevem, sajnos nekünk nem passzol a vezeteknevhez

2016. máj. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Imádom a Csongort.
2016. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
A Márk Csongor nekem kissé nyelvtörősnek hangzik. Bár a Márk Nimród sem hangzik túl jól együtt. Én magában adnám a Nimród nevet. Ne haragudj, ha megbántottalak!
2016. máj. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Márk nélkül csak Csongor. Amúgy a Márk se a Nimródhoz, se a Csongorhoz nem illik szerintem. És a két keresztnév szívás. Azonkívül fölösleges. De ha már mindenképp kettő kell, inkább Máté Csongor.
2016. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem mind a három név jó.

Mivel nekem a Csongortól a Zsombor jobban tetszik, de ez viszont nem szerepelt a kérdésben, így a Nimródot mondanám. DE nem a Márkkal. Nincs sok értelme manapság két nevet adni, a gyerek úgyis egyet fog használni, és hivatalos iratoknál mindig aláírni, főleg ha hosszú is(bár látom, hogy írtad, hogy nem az).

Röviden tömören: csak Nimród, szerintem így lenne a legjobb.

2016. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!