Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lukács vezetéknévhez melyik...

Lukács vezetéknévhez melyik keresztnevek illenek?

Figyelt kérdés
Fiú és lány név ötleteket kérek,

2016. máj. 29. 11:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm fia neve Lukács Ádám .
2016. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szép név de már van egy a családunkban ami mindkettőnknek tetszik lány nevek: Alíz,Daniella,Flóra,Lilla,Lara,Vanessza,Zoé,Dzsenifer. Fiú pedig a Kevin,Noel,Dominik, de nekem tetszik az Alexander Benjámin és Marcell is
2016. máj. 29. 11:50
 3/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát mondjuk azt hogy LukáCSDZSenifer kissé nehézkes kimondani.


Az Alíz,Daniella,Flóra szépek. A Lilla, Lara bár szép, nem szerencsés, mert alliterálna, ami sokak szemében idétlen. Szerintem sem hangzik szépen.


Fiú nevek közül egyik sem tetszik, amit írtál, de pl. jól megy hozzá szerintem az Antal, Márton.


Egyedül arra érdemes ügyelni, hogy alliteráló, tehát L-el kezdődő vagy a vezetéknévvel nehezen kiejthető, C, DZS, CS, SZ, S, ZS betűs neveket ne adjatok mellé.

2016. máj. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
26%
Lukács Linda, szerintem nagyon szép 😊
2016. máj. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%

Magánhangzóval és Cs, Dzs, Z, Zs hangokkal kezdődő neveket kerülném.

Ezek alapján maradt a Lukács Lilla ami nekem tetszik. Az alliteráció nem idétlen, csak kivételes esetekben.

Noel nagyon elüt stílusában a vezetéknévtől.

2016. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem fiú név: Lukács Martin, Márk, Zsombor, Noel, Dávid

Lány név: Lukács Hanna, Maja, Bernadett, Inez

2016. máj. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Ahogy így olvastam a Lukács Alíz nagyon megtetszett, fiú nevek közül a Dominika tetszik szerintem jól hangzik együtt. A Lukács Marcell szerintem még jól hangzik és ritka de a becézett alakja a Marci is tetszik (nem sok ilyen van).
2016. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Nem Dominika hanem Dominik csak rutinból elírtam.Engem Dominikának hívnak, de a Lukács Dominika,Lukács Hajnalka. Szerintem a hosszú utónevek jobban hangzanak hozzá. Talán még a Lukács Dorina.
2016. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
72%

Egyik ismerősöm kislánya Léda.Lukács Léda Hanna.Szerintem szép.Nekem tetszik ha alliterál és a Lillát mondanám,esetleg Lili(vagy ezek más formában:Lilien,Lilia,Liliána...)

Ezen kívül szerintem is szép még a Lukács Dorina.

Kisfiúból Levente és Marcell.

Az én gyerekeim Lilla Flóra,Marcell Olivér és Noel Márk,úgyhogy egyértelműek a neveim :)

2016. máj. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Lukács Nóra vagy Lukács Dóra??? Nekem nagyon tetszik a Dóra... ha egyszer talán lenne gyermekem és kislány lenne Dórának hívnám.. ha pedig fiam, akkor Zalánnak
2016. máj. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!