Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki járt hasonlóan? Nagyon...

Valaki járt hasonlóan? Nagyon szerettem volna kistestvért, de olyannyira megromlott a párommal a kapcsolatunk, hogy a gyűlölet szintjén tartunk.

Figyelt kérdés

Így már eszünkben sincs mégegy közös gyermeket vállalni. Én nem vagyok fiatal a 34 évemmel és hatalmas csalódás ez számomra. Terveztük, hogy lesz mégegy gyermekünk, de már egymás képét is utáljuk látni. Még együtt lakunk, nemtudom, hogy meddig, ráadásul albérletben.

Most kezdjem előről az életemet a fiammal vagy mit tanácsoltok? Családot szerettem volna, nagyot, nagyon.

Szertefoszlottak az álmaim. Csalódott vagyok nagyon.

Van itt olyan sorstárs, aki hasonló cipőben jár? Ti mit tesztek a helyzetetekben?

Köszönöm a válaszokat.


2010. ápr. 13. 16:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Talán még helyrehozható ez a kapcsolat! Mi volt az ok,amiért meggyűlöltétek egymást? Szülés után sokáig én is és a párom is nagyon sokáig elhidegültünk egymástól,de már minden megváltozott és majd szeretnénk mégegy babát,igaz,mi is albérletben lakunk. Az anyagi gondok,a sok idegeskedés kihat a családra, sokszor azt hisszük,hogy gyűlöljük a másikat,pedig csak az idegeskedni valók okozzák ezt,aztán rájövünk,mennyire buták voltunk és kár lett volna feldobni mindent! Mennyi idős a gyerkőc?
2010. ápr. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
egy gyerek, én négyet szerettem volna, tőle, de annyira megbízhatlan és teljesen kifordult magából, látni se bírom, szerintem sosem késő új életet kezdeni, ebből az állapotból nincs nagyon visszaút, bennem túl sok sebet ejtett!
2010. ápr. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is sokáig reménykedtem, hogy még megmenthető a kapcsolatunk. De a pénztelenségen kívül még van egy pár dolog: pl. ígéri, hogy hazajön x időre és általában 3 órákat késik, de minden alkalommal.

Szóval szavahihetetlen.

Elhitette, hogy mindent megtesz-normális állás, rendes kereset, csak költözzek vele albérletbe, hogy édes 3-ba legyünk-ez decemberben volt-akkor 135e ft-ot keresett, azóta havonta 80 e ft-ot hoz. Ha nem max gyedem lenne, háááát nem is tudom.

Folyamatosan pakolni kell utána, folyamatosan direkt szanaszét hagy mindent, nem segít semmiben, de nekem elég a kisfiam után pakolni, őt nevelni, nekem kicsit sok naponta fél-egy órát még ő után is pakolni. Sosincs itthon annak ellenére, hogy ennyi pénzt hoz haza, legtöbbször este 10 előtt nem látom, de mostanában éjszakánként jön haza.

Mit gondoltok?

15 hónapos a kisfiúnk, akit állítólag imád és mindig hiányzik neki.

Engem le "hisztériás"-ozik, szarba néz, megaláz folyamatosan (fonnyadt csecsű, 2 napig vajúdó bénaság és társai)

2010. ápr. 13. 18:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolkodnék a helyedben. Aki ilyeneket mond a párjának, nem érdemli meg, hogy bármit is tegyél érte/neki.

Szerintem csak a fiaddal tolsz ki, ha így maradtok.

Sajnos nem ti lennétek az első, és nem is az utolsó, akik ilyen helyzetbe hozzátok a picit, de jobb, ha békességben nő fel, minthogy egy ideges anyja és egy nemtörődöm apja legyen.

Te meg tuti fogsz még olyan pasival találkozni, akinek szívesen szülsz még gyerkőcöt, és a fiadat is ugyanúgy fogja szeretni...

Én nem vagyok ilyen helyzetben, meglepődnék, ha pár év múlva lennék, dehát ki tudja.... senki nem úgy indul neki egy gyerekvállalásnak, hogy pár év múlva lehet, hogy szétválnak az útjaink...

Kitartást kívánok!

2010. ápr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 33 éves vagyok és van egy 23 hónapos kislányom.Én most adtam be a válópert,annyira gyűlöltük egymást az utóbbi hónapokban.Ő már tavaly nyár óta nem él velünk,nem talált itt munkát,ezért visszaköltözött az anyjához,aki segített neki elhelyezkedni.Viszont nem támogatott semmivel,a gyed és családi pótlékból élünk a mai napig.Végignézte,hogy kajára alig van pénzünk,nem beszélve a gyógyszerekről,amit nem tudtam volna kiváltani a kislányomnak,ha nővérem nem segít.(elég beteges a kicsikém).Most viszont közölte a drága uram,hogy nem akar elválni,kér egy esélyt.Tudod,miért adok neki esélyt?Mert magányos vagyok és én is félek a jövőtől.Szeretnék még babát szülni.Én reménytelennek látom,hogy találok valakit ennyi idősen egy gyerekkel.Meg vissza kell mennem dolgozni,de egyedül nem tudom akkor sem ellátni a gyerekemet,meg sajnos nem válogathatok a munkában és ki vigyázna rá,ha dolgoznom kell.Senkim sincs,nővéremnek két gyereke van,anyukám rákos,műtötték,anyós messze.Szóval nehéz ügy.Ja és az én férjem se szavahihető.Kíváncsi vagyok ,meg tud e változni.És nem igaz a mondás,hogy a pénz nem boldogít.De igen,nekünk a pénz miatt (hiánya)ment tönkre a házasságunk.Bocsi a"regényért".
2010. ápr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló! Teljesen hasonlóan gondolom ezeket. Nekem senki, de senki segítségem nincs, nem lenne, akkor sem, ha szétmennénk.

A pénz tényleg nagy úr, de én nem látom, hogy valamit is tenni akarna a boldogulásonkért. Minden hónap végén szinte éhezünk.

Ezeket sem tudom neki megbocsájtani. Én nem így éltem, jó munkahelyem van/volt, a szorgalmas munkához vagyok szokva, a becsületességhez, a tisztasághoz, a megbízhatósághoz. Annyira szeretem a kisfiamat, annyira szerettem volna vele minél tovább itthon maradni.

Úgy érzem hiába tanultam, dolgoztam, valahogy mégsem sikerül boldogulnunk az életben.

Lehet, hogy a párom is azért aláz meg, mert naponta mondom neki, hogy nem azért jár egyetemre,hogy 80 e ft-ot keressen és milyen ember már. Dehát jönnek a számlák, a fiúnknak is szeretnék megadni mindent. Én már így is annyi mindenről lemondtam már.

2010. ápr. 13. 20:13
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ez egy nagyon nehéz ügy.Nekünk olyannyira nem segített,hogy a rokonaim hoztak enni,a számlák jöttek,ráadásul a kocsihitelt (nála van a kocsi)is nekem kellett fizetni.plusz jelzáloghitel.És még sorolhatnám.Jelenleg nincs tv,mert inkább úgy döntöttem,hogy internet legyen,ne tv.Munkát kell találnom.Én is dolgoztam,nem végeztem egyetemet,nem is volt olyan sej de jó munkám.De jól kerestem.A férjem viszont annyi adósságot halmozott fel,hogy a megtakarított pénzem arra ment el.Szegény kicsi lányomom töltöm ki a mérgem,aki a dackorszakban van ráadásul.Meg megviseli hogy nincs itt "apa".Én aggódom érte,mert nem tudok vele úgy foglalkozni,ahogy szeretnék,annyira fáradt vagyok.Elkezdtem pszichológushoz járni,hátha segít rendbe tenni a lelkemet.De nem panaszkodok,gondolom nem azért írtad ki a kérdést,hogy én panaszkodjak.Segítséget vársz,de látod,én nem tudok segíteni.Ugyanaz a cipő:)))Mindenesetre kitartás Neked!
2010. ápr. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
2. voltam, jézus azt hittem több ilyen ember nincs, mint a gyermekem apja......34 évesen még nem vagy öreg, ugyanezek a gondolatok jártak a fejemben, én is egy megbecsült szép nő voltam, jó állással, munkahelyel, sok mindent megengedhettem magamnak mellette meg egy rakás f@s vagyok és ma már úgy gondolom, hogyha ő lett volna az egyedüli lehetőség az életemben párkapcsolatra, akkor köszönöm, de inkább vénlány maradok
2010. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Javasolt valmit a pszichológus?
2010. ápr. 13. 21:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Még ott tartunk a pszichológussal,hogy "feltérképezi"az életemet.Beszélek 1 órán keresztül,már az is megkönnyebbülés.Mindig úgy jövök ki tőle,hogy mosolygok.Persze még nincs megoldva semmi,de egy jó beszélgetés aranyat ér.Általában belekérdez,hogy miért így látom,szerintem mi a megoldás stb.Tulajdonképpen rávezet,mi a helyes.Ennek ellenére biztos nem a helyes utat választom,a korábban leírtak miatt.Talán,ha önbizalmam lenne és hinném,hogy még kellhetek valakinek.De hát....
2010. ápr. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!