Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szép gondolatokat...

Nagyon szép gondolatokat olvasok mindenhol arról, hogy anyák mennyire szeretik a gyerekeiket. Én nem vagyok annyira oda. Mi bajom van?

Figyelt kérdés

Olyanokat írnak, hogy meghalnának értük, hogy a gyerek az élet értelme, hogy soha el nem múló szerelem, stb.


Most nem a tények szintjén (én is odaadom nekik mindenem), hanem az érzelmek hevessége szintjén, én nem érzek így. Sokáig gondoltam azt is, hogy szerelem nincs (párkapcsolati), de a férjembe nagyon szerelmes vagyok. Azt gondoltam a gyerekekkel is ez lesz. Hogy eleinte nem hiszem, aztán idővel majd jön ez a mindent elsöprő anyaságèrzés, amiről mások írnak. De ilyen nem jött. Rosszul csinálok valamit? Nem szeretem őket eléggé, amiért nem tudom azt mondani hogy ők az életem értelme? Hiányoznak, ha epp nincsenek mellettem, de lelkifurdalás nélkül el tudok tölteni nélkülük egy napot, ha betegek lettek nem kaptam infarktust, tettem a dolgom, éjszaka ha fel kell kelni, nem gond, de a folytonos éjszakázáskor bizony nem csak őt sajnáltam, hanem magamat is. Önző lennék? Az a baj? Ti hogy éreztek?


2016. júl. 14. 08:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
48%

A napokban én is pont ezen gondolkoztam. Én elég hevesen tudom megélni az érzelmeimet, a gyerekeimet is imádom, de attól még nem aggódom magam halálra értük, és bizony szeretek nélkülük is lenni. Tegnapelőtt elvitték őket a nagyszülők nyaralni, és ciki vagy sem, egyelőre egyáltalán nem hiányoznak, élvezem a szabadságot. :) Sőt, a fiam egy hete rácsukta az ujjára az ajtót, az orvos azt mondta, le fog esni a körme, és egyáltalán nem biztos, hogy nő majd a helyére másik, de valahogy ezen sem izgulok, teljesen biztos vagyok benne, hogy nőni fog. Kicsit mintha kívülről szemlélném a dolgokat, vagy nem is tudom.

Viszont hidd el, ha nagy baj lenne, el tudnál magadtól vonatkoztatni. Amikor a kislányomat baleset érte, és két hetet töltött a kórházban, én is minden zokszó nélkül viseltem mellette a mostoha körülményeket, és abban a helyzetben eszembe sem jutott a magam kényelme, csak az, hogy vele minden rendben legyen. Ekkor előjött az "én nem számítok, csak ő", érzés, de ez kellően szélsőséges helyzet is volt.

2016. júl. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Na pont ezért káros ez a folyamatos ömlengés, ami jön az ilyen babás oldalak, magazinok részéről, mert egy amúgy gondos, szerető, odaadó anyában simán ilyen érzéseket kelthet, hogy ő nem is szereti "rendesen" a gyerekét, ha nem stílusa ez a csöpögés.
2016. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!