Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen jó kullancs riasztó...

Milyen jó kullancs riasztó szereket ismertek gyermekeknek? Azt hittem ma eldobom az agyamat.

Figyelt kérdés

Délután kint voltam a fiammal(1,5 éves lesz) a kertben. Leültem, ő meg odajött hozzám. És ahogy nézem megláttam egy kullancsot a lábán. Utána még 6-ot szedtem le róla, magamról 5-öt. Még csak mászkáltak rajtunk.

Tegnapelőtt volt már benne egy, előtte bennem is. De nem gondoltam, hogy ilyen durva a kullancs helyzet.

A fű nem térdig ér, külvárosban lakunk, de nem erdő vagy birkatelep :) mellett, de ez nagyon extrém.

Tudtok valamilyen tényleg! hatásos kullancsriasztót? Illetve tudjátok-e hogyan lehet bevizsgáltatni/bevizsgálni a már kiszedett kullancsot, hogy fertőzött volt-e?


2016. júl. 28. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekünk vape szúnyog - és kullancsriasztó van. Nem volt a gyerekeimben 1 db kullancs sem, pedig sokat járunk nagyszülőkhöz vidékre, ahol hatalmas udvar van és kert, ahol szinte egész nap kint voltak.

Amit írsz (db szám) az tényleg durva... :O

Én úgy tudom, kullancsot nem szoktak bevizsgáltatni, hanem a tünetet (piros kokárda) kell figyelni... :S

2016. júl. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A geránium olaj riasztja őket, emberi orral pedig szerintem jó az illata. Van valami tabletta, ami állítólag használ, de azt szedni kell egy ideig, hogy kifejtse a hatását. Patikában biztos tudnak ajánlani ilyesmit. Van karkötő is, citronellás.
2016. júl. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Évek óta a Vape Herbalt használjuk, eddig jó volt, erdő közelében lakunk. Azóta használom rendszeresen, mióta a kertünkben ment bele a kicsi fiamba, de fújás óta semmi, a lányomban és bennem sem volt. A lányomba szintén csak akkor ment bele, amikor egy kiránduláson n volt lefújva. Mi az Orbánhegyi úti klinikára vittük a kullancsot, most nem emlékszem a nevére, majd kikeresem.
2016. júl. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat: Istenhegyi Géndiagnosztika. Lehet kapni tesztet is egyébként.
2016. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Muskátli illóolaj! Bioboltban kb egy ezres!
2016. júl. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!