Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek is fél a kisgyereketek...

Nektek is fél a kisgyereketek idegenektől?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos. Ha egy idegen hozzászól a legtöbb esetben szalad hozzám és elsírja magát. Pl tegnap a játszótérenvoltunk, odajött az egyik rokonom hozzászólt és elsírta magát pedig nem előszőr találkoztak. Nagyon ritka amikor nevet és egyből barátkozik. El kell telnie egy kis időnek, hogy feloldódjon. Ez meddig fog tartani? Kislányom e éves ő nem volt ilyen. Ő most kezdte, hogy kicsit fél de ő hamarabb feloldódik és inkább a férfiaktól. Pl nyaralni voltunk bementünk egy üzletbe ott volt az eladó srác is és addig nem mert választani semmit amíg ki nem ment az eladó. Vagy pl nem mert felmenni a csúzdára csak ha én is ott vagyok kb fél óra mire feloldódik utána mindenkivel eljátszik. Ha valaki hozzászól úgy csinál mintha elbújna. Ezért köszönni sem mer. Ez normális? Ö NEM ilyen volt, nem értem miért változott meg. Nagyon barátságos köuvetlen volt mindig is. Nagyon aggódom miattuk.vagy nem kell ez tök normális? Valamit én rontottam el? Nagyon bánt, hogy ennyire félős lett.
2016. aug. 5. 05:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A kisfiadnál teljesen normális, életkori sajátosság. Felismeri, kit ismer, kit nem, és hogy azzal van biztonságban, akit ismer. Ez sokkal jobb, mint amikor a gyerekben egy fikarcnyi félelem sincs, nekem nem egy álmatlan éjszakát okozott, hogy ez a fiamnál teljesen kimaradt. Az ördöggel elment volna első szóra. (Ennek oka van, de lapozzunk.)

A kislányod valószínűleg látja, hogy a kistesó plusz figyelmet és érdeklődést kap, ha fél valakitől. Eltanulta tőle.

Az se ritka, hogy a nőkkel bátrabbak. Elvégre az óvónénik is nők, a boltos nénik is, anyu is, nagyi is: leginkább nőkkel vannak körülvéve.

Az teljesen normális, ha ismeretlen dologtól kicsit tart. Ezt a csúszdás mizériát mi is minden alkalommal eljátsszuk, pedig az én lányom már 8 éves. Először hiszti, hogy nem akarja, leesik, fél, stb. De azért csak felmegy rá, mert kíváncsi. Aztán ha elsőre sikerül lecsúszni, onnantól le se lehet lőni.

Ő ilyen, már megszoktam. Ha játszóházba megy, vagy strandra, úgy készülök lelkiekben, hogy az első lecsúszás laza negyed óra könyörgésbe kerül, és ezt minden alkalommal újra eljátsszuk.


Szóval nem hiszem, hogy elrontottál valamit, de ha igen, akkor az enyémet is te rontottad el. ;)

2016. aug. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Kocsot megnyugtattál. Nem magától a csúzdától fél hanem ha valaki hozzászól, hogy pl gyere csúszni akkor nem igazán mer menni. Ha nem szólnak hozzá nem érdekli.
2016. aug. 5. 06:01
 3/4 anonim ***** válasza:

A gyermek személyiségétől függ, hogy mennyire tart az ismeretlen dolgoktól. Persze, életkori sajátossàg is lehet, de én a gyermekeimen azt tapasztalom, hogy ahány gyermek, annyiféle temperamentum, és annyiféleképpen reagàlnak helyzetekre.

A kisfiam 3 éves, most kezdi felfogni, hogy nem árt az óvatosság ismeretlen helyzetek előtt vagy ismeretlen személyekkel kapcsolatban. Ő 15 hónapos korában igazi kis dúvad volt, minden helyzetbe belement, semmi sem tartotta vissza attól, hogy a sajá bőrén tapasztalja meg a következményeket. Most 3 évesen is nagyon vakmerő, most már sokszor megáll, gondolkodik egy-egy új helyzet előtt, de még mindig inkább rám van szükség ahhoz, hogy a testi épségét megőrizzem. A kislányom pont az ellentéte. Ő most másfél éves, sokkal visszafogottabb, óvatosabb, sokszor inkább az ölünkbe kéredzkedik, ha egy új helyzettel találkozik, vagy elbújik a lábunk mögé, ha ismeretlen személlyel beszélgetünk. Szval temperamentumfüggő, de azért egy bizonyos életkor után rendeződik ez, a nagyon vakmerő gyermek picig szelídül, a nagyon visszahúzódó pedig kinyílik. Úgyhogy nyugi, minden oké a gyerkőcöddel.☺

2016. aug. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Betu ***** válasza:
17 hónapos a kisfiam. Igazi mosoly gyerek. Aki nem szimpatikus neki annak nem köszön vagy nem mosolyog rà. Viszont ha van egy idegen aki szimpatikus neki ahhoz még szívesen oda is megy és azt akarja vegye föl az ölébe.😀 Remélem idővel különbséget tesz majd, mert azért nem szeretném ha bàrkivel ilyen közvetlen lenne.
2016. aug. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!