Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartást kapsz?

Mennyi gyerektartást kapsz?

Figyelt kérdés
2 gyermekem van, érdekelne hogy a hasonló anyukák mennyit kapnak a volt párjuktól. Bíróság döntött az összegről vagy megegyeztetek egymás között....
2016. aug. 6. 00:55
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Én gyerekként válaszolok. Nekünk 25000forint a gyerektartás 2gyerekre. Anyám nem akart pert indítani,pedig apám egy mocsok 350ezret keres magyarországon és össz vissz ebböl egszer kaptam egy tábla csokit.
2016. aug. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
29%

Én 25 vagyok. Nekem eleinte a bírósági ítélet által 3ezret adott anyu apu részére,23éve. Aztán magától emelte 5ezerre. Ezt tartotta 20éves koromig. Ahogy nagyobb voltam,emellé a telefonom ő vette,ő töltötte,kaptam ruhákat is. De jó pár évig egyedül maradt a két másik tesómmal,szóval mondtam nem kell semmi,öket lássa el. Azóta van párja márs,meg közös kislány 8éves,lányom 4éves,most jön a második,anyuék segítenek,amibe tudnak. Babaruhák ilyesmi.


Én párommal nevelem a lányomat,az étkező baba pedig közös lesz. Lányom apja átlag havi 10ezret ad,legutóbb adott még plusz 5ezret ovis dolgokra,de most szerintem nem fog adni pár hónapig,mert nagyobb kiadása volt. Nem várom el hogy adjon,mert párommal megoldjuk az életünket,exem nem is keres sokat és egymaga kell fenntartania a lakását. Mi megoldjuk igy albérlettel is.

Kolléganő egy gyerekre kap 40ezret.

A másik egyre kap 10ezret.

Ismerős a háromra fizetett 90ezret.

2016. aug. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Irreleváns, hogy más mennyit kap. A tartásdij a kötelezett jovedelmetol függ. Egy gyerekre a nettó jövedelem 20-25%át szokás megitelni. Több gyerek esetén sem lehet a maximum a jövedelem 50%anal.
2016. aug. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anno 2007-ben megegyeztünk havi 10 ezer forintban. Ezt összesen kétszer kaptam meg. 2008-ban a bíróság havi 17 ezer forintot állapított meg, azóta sem kaptam egy forintot sem, bejelentett munkahelye nincs, nincs a nevén semmi (még az azóta megszületett másik gyereke se :P)
2016. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!