Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olvasni szerető 8 éves lánynak...

Olvasni szerető 8 éves lánynak milyen könyvet ajánlotok? Jó lenne ha sorozat lenne.

Figyelt kérdés
Az "Egy Zizi naplója" jó lehet, vagy ahhoz túl fiatal? Angliában él a leányzó és kopik a magyarja, szeretnék neki könyvet ajándékozni, ami szórakoztató is, esetleg később is előveheti.
2016. aug. 22. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mehet neki a Harry Potter, Rosszcsont Ricsi konyvek.

Geronimo Stilton konyvek is jok.

Jok es rosszak iskolaja

2016. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Helka, Rumini, Harry Potter, az enyém Verne regényeit is szerette. Mary Poppins, Erich Kästner könyvek, stb.
2016. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Janikovszky Eva konyvek.
2016. aug. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok, még a Barátnőm, Bori könyvek is jók. Az sorozat.
2016. aug. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csoda és Kósza, nagyon vicces, 3 kötet.
2016. aug. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Fiam is ennyi idős (igaz, mindjárt 9 lesz), ő a Ropi naplóját olvassa, nem túl fiatal hozzá, hogy úgyhogy a Zizit is nyugodtan lehet olvasni :)

Harry Pottert is olvasta már a negyedik részig, én ott húztam egy határt egyelőre, bár már nagyon rágja a fülem az ötödik részért, szerintem hamarosan megkapja.

Nagy kedvenc nálunk még a Rumini, most olvasta ki a harmadik részt, és meg van őrülve, hogy mikor kapja már meg a következőt :)

Emlékszem, az első könyv, amit önállóan elolvasott, Bálint Ágnes: Szeleburdi család volt, még az én könyveim közül adtam neki, én is nagyon szerettem gyerekkoromban. Utána megkapta a folytatást, a Hajónaplót.


Én ennyi idősen olvastam még F. H. Burnett: A padlásszoba kis hercegnője c. könyvet, de azt a fiam tuti nem olvasná el, már a címétől is kirázza a hideg. A kislánynak lehet, hogy tetszene, én nagyon szerettem :)


Rövidebbek közül ahogy látom a gyerekek nagyon csípik a Geronimo Stilton könyveket, én is olvastam párat, elég viccesek :)


A fiam nagyon szerette A harminckilenc kulcs c. sorozat első részét is, viszont mivel a sorozat minden részét más és más szerző írja, itt abba is hagyta. Megvettük neki a másodikat is, de azzal végigszenvedett 20 oldalt, aztán félretette, nem tetszett neki.


Ja, ha már F. H. Burnett, akkor A titkos kert is mehet nyugodtan.


Nem tudom, hogy mennyire lehet hosszú, összetett a könyv, mert pl. a fiamnak a könyvesboltban fél éve még ilyen halál egyszerű nyelvezetű, oldalanként néhány soros meseregényeket ajánlgattak, mint pl. a Pálcikakutya (jó, azt is olvasta, tetszett neki, mert vicces, meg mert imádja a kutyákat), de aztán mondtam a boltosnak, hogy amúgy Harry Pottert olvas, szóval valami hasonló nehézségű olvasmányt nyugodtan ajánlhat neki. Nem nagyon akarta elhinni a boltos, csak amikor látta, hogy a gyerek már regénnyel a kezében ül egy sarokban és elmélyülten olvassa :D

2016. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen kezdtem Thomas Brezina Fiúk kizárva sorozatát olvasni. Két kamasz bosziról szól a történet, de szerintem nem ők a célcsoport, mert emlékeim szerint nem igazán foglalkozik kamaszproblémákkal, fiúkkal, szokásos dolgokkal.
2016. aug. 23. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mary Poppins könyvek


Váratlan utazás

2016. aug. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha állatszerető, akkor Holly Webb könyvei. A lányom imádta.
2016. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaj, a Váratlan utazásról jut eszembe, Montgomery másik sorozata, az Emily is nagyon jó, én nagyon szerettem ennyi idősen. Kár, hogy a magyar kiadásban szétszabdalták, nem is értem, hogy gondolták, de minden kötetét két részben adták ki. Nem tudom, mennyire lehet még kapni, mostanában nem látom a boltok polcain, pedig jó kis történetek, legalább is az első két kötet jó volt, sajnos én a többit nem kaptam meg anno.
2016. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!