Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb ostobaság...

Mi volt a legnagyobb ostobaság, amit a védőnőd mondott?

Figyelt kérdés

Velem ma közölte, hogy látja az uh leletek, hogy fejvégű a baba, biztosan a buksija nyomja a gyomromat. Majdnem elröhögtem magam 😄

Nálatok is voltak hasonló okosságok?



2016. aug. 26. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem elég jó védőnőm volt. Az egyetlen, amit teljesen ostobaságnak tartottam, mikor hozzátáplálásnál mondta 8 hónapos koruk körül, hogy adjak kimagozott kivit.
2016. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Hogy reggel 8-ra vigyem mérésre a gyereket holott rendszerint 9-ig kàvézgat... :D
2016. aug. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
az enyém azt mondta, hogy nincs hülye szülő, csak hülye védőnő. jó nagy ostobaság, nem, kedves kérdező? :)
2016. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Hirtelen annyi minden jutott eszembe, hogy nem is tudom, melyiket mondjam ki. De várj, mondta pl. azt, hogy a gyereknek azért kezdik csak nálunk egyféle gyümölccsel a hozzátáplálást, mert más országok táplálkozástudományai le vannak maradva.:D:D:D Aztán azt is mondta, hogy a gyereknek 3 éves koráig rám van szüksége, nem kell, hogy a férjem "segítsen" nekem. Azt is mondta, hogy nem jó terhesség alatt D-vitamint szedni (aminek hiánya egyébként vetélést okozhat...), mert keményedik tőle a csont. Mindenképp kenni kell a hasamat krémmel, mert a stria nem genetikai dolog. Az első védőnőnk meg soha nem nézett rá a férjemre, pedig mindig ott volt velünk, csak hozzám beszélt, ha tanácsot adott. És ezek nem százéves nők egy zsákfaluban, hanem belvárosi szolgálatnál, 35 körüliek.


Ééés, jöhet a lepontozás, mert az én védőnőm nem olyan szuper, mint másoké, ahogy ez már lenni szokott.

2016. aug. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, hogy minden védőnő hülye.Viszont az enyémtől igenis elvárnám, hogy tudja milyen egy fejvégű baba, ha már egyszer terhes nőkkel és gyerekekkel foglalkozik. Jah és nem most végzett védőnőről van szó, mert ott még el is nézném, hogy tapasztalatlan.

A bizalmamat mindenesetre elveszítette.

2016. aug. 26. 18:44
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Nem volt ilyen.Normális,kedves védőnőm volt,akinek már unokái is vannak,sajnos idén nyugdíjba ment,ezt annak ellenére is sajnálom,hogy már csak évente egyszer a státuszon találkoztunk.Voltak dolgok amiken nem egyezett a véleményünk,de ez volt a maximum,ezt mindig el tudtuk fogadni.Sajnálom,hogy manapság divat idiótáknak beállítani a védőnőket (tudom-tudom a diploma nem minden,de azt nem hiszem,hogy egy diplomás ember ne tudná merre van a gyomor,persze hülyeséget én is mondtam már bakiból,előfordul az ilyen)
2016. aug. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Szökőévben voltam terhes. Az első találkozáskor felhívta a figyelmemet, hogy az egyes terhességi heteket péntekenként töltöm be, de február 29. után már szombatonként.
2016. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Két védőnőm volt a két gyereknél, az első középkorú, inkább idősebb, a másik fiatal, gyermektelen. Ugyanaz a város, ők vannak forgórendszerben. Nem emlékszem semmi ostobaságra, normálisak voltak, egyik sem akart soha kioktatni.
2016. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

amit nem szerettem benne, hogy más anyától, olvasmányokból kaptam csak millio ALAPinfót (is) a terhességről, babagondozásról, tőle szinte semmit. Szóval semmilyen módon nem érezhettem támasznak, segítségnek. Ő az a típus, aki nem akar zavarni, nem mer szinte semmit mondani, nehogy konfrontálódás legyen belőle, de kedves, kérdésekre úgy válaszol, hogy szinte mindenre azt mondja amit én...


Aggodalmaim esetén (a dokival együtt akit később lecseréltem), elbagatellizáltak mindent. (Szerintük nem kell pótlás, mert jó a súlya, vagy amikor bepánikoltam, hogy pirkadatig (!)sírt este 8-10-től a kezemben, - de amúgy is alapvetően szenvedős volt, csak lestem más anyukákat, hogyan tudnak nyugisan babakocsizni - azt kaptam a dokitól, hogy "hát a babák már csak ilyenek, hogy sírnak" utólag esett le hogy éhes volt...)


A mi védőnőnk komolyan csak formalitás miatt jött, vagy rendelt be, kipipálni egy feladatot. De kedves volt meg stb

2016. aug. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem a 4.védőnőm van 2 év alatt (szülni mentek, áthelyezték őket, stb.), ebből 3-ról semmi rosszat nem tudok mondani, nem adtak egy ostoba tanácsot sem. A mostaninál volt egy olyan esetem hogy említettem hogy mivel nagy súllyal kezdtem a terhességem (80 kg) nagyon oda szeretnék figyelni hogy ne hízzak sokat. Erre lecseszett, hogy a terhesség igenis a zabálásról szól, eszembe se jusson figyelni rá hogy mit eszek, mert baja lesz a gyerekemnek. Majd utána leadom ha sokat hízok. (Nem azt mondtam, h koplalni fogok, csak hogy odafigyelni. Sok zöldség, kevés édesség és hasonlók.)
2016. aug. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!