Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 gyerekes családnak kell kombi?

2 gyerekes családnak kell kombi?

Figyelt kérdés
Még csak egy gyermekünk van, a következőt még sokára tervezzük. Most tervezünk venni másik autót és nem tudom, hogy egy 4 fős családnak szülséges-e kombi, vagy egy sima ferdehátú is megfelel? Van egy kutyánk is, ő is jön velünk néha.
2016. szept. 16. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha csak abban férsz el.... Tudod, egyéni igények.

De 2 gyerekülés minden 4 üléses autóba befér....

2016. szept. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk nincs se gyerek, se kutya, mégis tele a V70-es Volvo csomagtartója minden sz..ral :D

Amúgy szerintem jobb, ha nagyobb a kocsi, a kombi praktikus.

2016. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Ez ezer tényezős dolog. Nálunk egy hete ezen megy a vita, férjem szavaival házasságunk legnagyobb válsága ez akocsivásárlás. Egy gyerek van, nekem kerestünk munkahelyre bejáráshoz kocsit (40 km oda, 40 km vissza) és persze kiránduláshoz, ha úgy van. Én egy kicsi benzinest kerestem mint egy opel corsa, Toyota yaris stb. Erre vettünk egy vw passat kombit. Az érvei mindenkinek (mert ugye a közügy):

1. Férjen el a férjem kényelmesen, mert elég nagy darab (ha a férjed nem nagy termet, akkor ez nektek nem fontos)

2. Ha nagyszülőkkel megyünk kirándulni, akkor férjenek el KÉNYELMESEN hátul. (Ha nálatok nincs ilyen, akkor ez nem szempont.)

3. Télen biztonságosabb mint egy kisautó és mivel napi közel 100 km-t vezetek, így nem mindegy. (Ha ti nem erre használjátok, akkor ez nem fontos.)

4. Önmagában biztonságosabb mint egy papír Suzuki vagy egyéb törpe autó (nem leszólva őket, én nagyon örültem volna egy swiftnek).

5. Mivel házfelújításban vagyunk egy éve és még leszünk is évekig, így nem hátrány, ha egy talicska, létra, 20 zsák cement befér. (Ha nálatok ilyesmi nem várható, akkor ez sem szempont.)

Ezek a mi szempontjaink. Van még egy olyan is, hogy amikor lesz még két gyerek, mert hármat szeretnénk, akkor ez kényelmesebb, de az olyan sokára lesz, hogy szerintem addigra ezt az elnyűhetetlen autót én hazavágom.

Ez nagyon sok mindentől függ. Nekünk pl kellett vonóhorog is, más a háta közepére sem kívánja. Egyébként a fogyasztása ezeknek a nagy dögöknek sem vészes, dízelnél elmennek simán 6 literrel, ha nem csak városban vezeti az ember őket. Parkolni sem olyan vészes, csak elsőre félelmetes. Nah jó egy kicsit magam is győzködöm, mert még mindig sajnálom az én kis golfomat/corsamat/swiftemet.

2016. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Praktikusabb az biztos. Nekünk kelleni fog ha lesz még egy gyerek 2 havonta megyünk nagyszülőkhöz, hazafele mindig dupla annyi dologgal jövünk. Ez 300 km egyébkènt. Nálunk is van kutya is.
2016. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát, most egy sedan Toyota corollánk van, ezer éves és alig van vele gond, olyan mint a régi Nokia telefon, elpusztíthatatlan :D szóval szintén Toyota corollára gondoltunk, bár tudom, hogy az újabbak már nem olyan tartósak :(

Ha ottalszunk a nagyszülőknél akkor úgy telepakoljuk a kocsit hogy más már nem fér be, szóval arra az esetre jó ha nagy. Viszont általában üres a kocsi hétköznapokon. A parkolás a gyengém, nagyon rosszul megy, félek h nekimegyek valaminek ezzel a böszme autóval ezért jobban szeretnék kisebbet csak nem tudom elférünk-e.

2016. szept. 16. 22:51
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Én gyerek nélkül is kombi párti voltam...és vagyok is,3 gyerekes anyukaként is!Nekem-és a Férjemnek is-egy kombi VW Passat-ja van(mindkettő ful-os,az enyém 7,az Övé 13 éves).Valójában mi is 2 gyerekesnek számítunk,mivel a legnagyobb már felnőtt(24 éves),nem is él velünk(egyetemista messze a szülői háztól),ám a kombi autó nem a gyerekek számától függ nálunk....én ebben érzem biztonságban magam,és a kicsiket(8 és 4 évesek).
2016. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Mármint FULL-os.Egy L lemaradt.
2016. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Három gyerek,üléssel csak hét személyesbe fér be hátul...

Nekünk egy 96-os volkswagen polo classic van,sedan típus. Böööööven elfér benne minden. Most érkezik a második lányunk majd,igaz a nagy babakocsi miatt szűkösebb a csomagtartó,de még amellé is befér négy bőrönd. Mivel mi is három gyereket tervezünk,igy ezt jövöre vagy utána egy évvel lecseréljük vw sharanra. A plusz két ülést kiszedjük,óriási csomagtartó marad,de hátul három különálló ülés van benne,befér három gyerek a gyereküléssel.

2016. szept. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát nekünk két gyerekünk van, mindkettő még gyerekülésben van.

Nissan Navara telepjárónk van, egy gyerekkel simán elfértünk de most már, hogy kettő van eléggé tervezni kell.

Szerintem kombi jobb lenne, de kis faluban lakunk a badacsonyban, itt nem tudnánk használni.

2016. szept. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Opel astra G 5 ajtos

3 gyerek

Siman elferunk benne mag nyaralasra is megfelelo


De ha lebondom a hatso ullest akkor hatalmas raktere.lesz :-)

Spec vitten mar benne sarokkanapetol.kezdve hutoig mindenfele, ketszer koltoztunk is vele

Nekunk megfelel ...

Varosban jo parkolni vele olcso jol szerelheto de epeg oreg auto mar :-(


Gondolkodom cseren egy 7 szemelyes szeretnek ...

De majd.kiderul mi lesz a vege

2016. szept. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!