Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Görög katolikus keresztelő,...

Bogica0616 kérdése:

Görög katolikus keresztelő, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná nekem pontosan írni, hogy hogyan zajlik? Mit kell vinni? Kell keresztnevet választani amin a védőszentje lesz a gyereknek? Kell a papnak fizetni? Miben tér el a szertartás a Római katolikustól? A keresztelőre mit illik ajándékba adni a babának... Stb minden érdekel, ha leírnátok nekem azt megköszönném. Próbálok felkészülni a közelgő keresztelőre
2016. szept. 26. 17:53
 1/9 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés, milyen papírokat kell beszerezni hozzá? Úgy értem a szülőknek és a kereszt szülőknek? Vagy nem kell semmi papír, nyilatkozat?
2016. szept. 26. 17:58
 2/9 anonim ***** válasza:

"Kérjük a szülőket, hogy legalább 1 hónappal korábban jelentkezzenek be." - és ott mindent el is mondanak

[link]

2016. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%
Mint a római katolikus : egy beszélni nem tudó, döntésképtelem gyermek helyett szülei eldöntik mi legyen a vallása. Pedig a Bibliában is felnőtt keresztelések vannak. Nem véletlenül.
2016. szept. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
59%
Hiányoztál hármas, mint üveges tótnak a hanyatt esés.
2016. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
A gyereknek pedig épp ennyire hiányzik, hogy eldöntsék helyette a vallását. Saját kedvenc színe lehet majd ? Eldöntheti mi akar lenni ? Ha már alapvető dologba nincs beleszólása.
2016. szept. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

de itt most nem ez a vita zajlik

(a nevelés szempontjából meg ez a jó - nem a libernyák ingoványos mocsár, "a majd kiválassza" a vallását, a nemét, a tanulás irányát, mert az nem működik, elkeveredik a sok divatos baromság közt- van egy ragyogó erős alap, amire tud építkezni,amiből felnőttként kialakítja a létszemléletét )

2016. szept. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vortrekker válasza:
Nem döntheti el hogy mi lesz a vallása, mert ez nem csak egy "vallás". A zsidó gyerek se dönti el hogy akar-e zsidó vallású lenni, hanem körbemetélik mikor kell.
2016. szept. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Most őszintén kedves 3. válaszoló ha a gyereked úgy dönt leborotválja a haját és belép egy szektába akkor azt te hagynad? Mert ő döntött. Nem akar senki semmit ráerőltetni. Én római katolikus vagyok rosszat nem tanultam. A párom görög katolikus. A különbségre voltam kíváncsi, hogy ne álljak a templomba tök némán.
2016. szept. 28. 13:37
 9/9 anonim ***** válasza:

" Én római katolikus vagyok rosszat nem tanultam. A párom görög katolikus. A különbségre voltam kíváncsi, hogy ne álljak a templomba tök némán."


Egyrészt,

"Az Egyház előírása szerint (681/868. kánon) azt a gyermeket lehet megkeresztelni, akinek megkeresztelését

legalább az egyik szülő kéri, és megalapozott remény van a katolikus vallásban - jelen esetben a görögkatolikus vallásban - való nevelésére."


Másrészt, nézd meg az alábbi videot:

https://www.youtube.com/watch?v=psZwy5zgvC4


Feltétlenül hasznos lesz a számodra, ha további tájékozódástól sem zárkózol el. Miután megbeszélted a pároddal.

Elvégre - reménység szerint - együtt fogtok templomba járni, nem csak a keresztelő alkalmával.

Azt tudnod kell, hogy görög katolikusnak keresztelt gyermek könnyebben lehet később római katolikus vallású.

Ez egy római katolikus keresztelő:

https://www.youtube.com/watch?v=ijDQW609Br4

https://www.youtube.com/watch?v=vIqsmSnDovw


A görög katolikus szertartás kétféle is lehet, különbözik attól, hogy a hajdúdorogi metropóliához tartozik-e, vagy pedig sem.

Görög katolikus keresztelő:

https://www.youtube.com/watch?v=psZwy5zgvC4


Leginkább az áldozásban van különbség:

[link]

[link]


Fentieket végignézve tájékozódást lehet kapni.

2016. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!