Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekágy alatt tilos a tampon?

A gyerekágy alatt tilos a tampon?

Figyelt kérdés
valahol mintha olvastam volna ilyet. 3hete volt császárom, nagyon minimális vérzésem van. ebben a 3 hétben betétet használtam, de eddig is ki nem állhattam, nagyon ritkán használtam. ilyen minimális vérzésnél/barnázásnál sem megengedett a tampon? mondjuk nem is folyamatosan, de napi 2-3 órára, amíg elmegyünk itthonról?
2016. szept. 29. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad tampont használni én úgy tudom. Majd 6 héttel szülés után, ha a kontrollon minden rendben van. Amíg nem gyógyul be a hatalmas seb, addig komoly a fertőzésveszély, a tampon meg egy idegen tárgy.
2016. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad összekeverni a menstruációval ezt a vérzést, amikor csak a méhnyálkahártya válik be.

A placenta helyén hatalmas seb tátongott.

Amíg az nem gyógyul be, addig könnyebben felszáll bármilyen fertőzés.

Lehet, hogy nem lenne baj, de NE KOCKÁZTASS!

Ha amúgy is alig vérzel, akkor elég egy normál betét arra a 2-3 órára. Megfelelő bugyival és nadrággal ki lehet bírni.

2016. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*válik le
2016. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Minimális vérzésnél, barnázásnál főleg nem, mert nem cserélsz gyakran (ha igen, akkor a nem kellően nedves tampon feldörzsölődést okoz a hüvelyben), ami tovább segíti a kórokozók szaporodását.
2016. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

amíg tart a tisztulás addig nem szabad!

de ezt nem mondták el neked? én is most szültem pár hete, nekem elmondta az orvosom, hogy nem szabad tampont használni, ülőfürdőt venni, szexelni, emelni, stb

2016. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad. Elmondta az orvosom és a zárójelentésen is rajta van.
2016. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a többit mondta, a tampont pont nem, vagy nem emlékszem. Nem folyamatosan gondoltam, csak azt a napi 2-3 órát, míg elmegyünk sétálni.

De akkor még kibírom valahogy :/

2016. szept. 29. 13:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is utálom a betétet, de muszáj volt kibírnom :)
2016. nov. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!