Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lassan 2 éves (22 hós) kislány...

Lassan 2 éves (22 hós) kislánynak adhatok már rendes bolti tejet? 2,8. as? Azt mondják, hogy a tejital már felesleges. Reggel és este iszik tejitalt.

Figyelt kérdés

2016. okt. 2. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
M g a legújabb tiltás is 1 éves kortól engedélyezi. A tejital nem te, csak feljavított savó. Ha tudnátok, hogyan készül, nem adnátok a gyereknek.
2016. okt. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan készül?
2016. okt. 2. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
1 éves kor után lehet adni, ha nem allergiás, vagy nincs allergiás a közvetlen családban, az más dolog, hogy ki mikor szeretne adni. Valaki csak 3 évesen ad. De 1 év után már lehet. Én már szoktatom a 13 hónapos lányunkat, jelenleg fele tej fele tápszer.
2016. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
mar 1 eves kor felett is nyugodtan adhattal volna. en reggel tehentejet adtam este tejitalt 2 eves korig, a hozzaadott vitamin miatt. most elmult mar 2, csak tejet iszik. 3,5es cserpes tejet, vagy sima pasztorizalt 3,5%ost, vagy ha hozzajutok akkor friss kecsketejet. egyebkent most mar neha kap 2,8%ost is, de azert jobb a 3,5%os 2-3 eves korig
2016. okt. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A védőnőm egyszer azt mondta, hogy másfél évesen mehet, máskor azt, hogy 3 éves korig várjunk.

Itt azt olvasom, hogy a legtöbben már 1 éves kor után adják.

Ezért passzoltam.. :)

2016. okt. 3. 18:31
 6/8 Nicy0518 ***** válasza:
Nekem az ikreim már 3 hónaposan hígítva kapták.... Vacsira meg híg tejbe papi.... A védőnő meg rögtön rávágta hogy ezért lesznek alergiásak... Régen meg az eredeti tehén tejet kapták a babák hígítva meg abba bele a liszt mivel nemvolt tápszer.... Ha láttam volna jelét annak hogy alergiás reakció lépett volna fel akkor nyilván nem kapták volna.... De semmi.... Szerintem ez a túlzott féltés váltja ki a sok alergiást nen az élelmiszerek... Régen nem nagyon válogathattak az anyukák hogy mit adjanak a gyereküknek.... Kevesebb is volt az alergiás az tuti
2016. okt. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nicy0518 ***** válasza:
Mondjuk én úgy vagyok vele hogy nem kell mindent tudnia a védőnőnek.... Mindig csak azt mondogatják amit a statisztikák leírnak.... Van amelyiknek még gyereke sincs....
2016. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Az allergia nem feltétlen úgy értendő, hogy ott és akkor jön ki rögtön. Hanem később,kamasz illetve felnőttkorra.

Pl a nővérem is kapott egész kicsinek is. És tejallergiája is lett felnőttkorra. Ezért én biztosan nem adtam volna ilyen picinek. És ismétlem később jön ki.. De köszi azért a válaszod :)

A kérdésem óta ne adtam még. És úgy döntöttem, hogy 2 éves kora elött nem is adok. Utána szépen bevezetem...

2016. okt. 28. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!