Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Kisfiam véletlenül...

SOS! Kisfiam véletlenül bevett 1 szem norcolut tablettát. Lehet baja tőle? 6 éves

Figyelt kérdés
2016. okt. 8. 18:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"volt"

Múltidőben

2016. okt. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Csak jelzés képp mondom,hogy én senkit nem pontoztam se le se fel!

Hívtuk egyből a háziorvosunkat,aki nem vette fel a telefont. Ezért írtam ki a kérdést ide,hátha addig kapok valami használhatót.Persze rá egy órára visszahívott a doki aki megnyugtatott,hogy nem lesz baja a fiamnak nem kell aggódni.

Nagymama vigyázott rá mivel dolgoznom kellett.Egy köhögéscsillapító nevét mondtam a mamának (telefonon)aki valószínűleg összekeverte vagy elfelejtette, így adta oda a fent említett gyógyszert neki.

Mivel a norculut doboza ott volt az asztalon így megkérdeztem a mamit,hogy az miért lett elővéve. Így derült ki.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat és azt is,hogy felelőtlen anyának neveztetek,kedves tőletek!

2016. okt. 12. 17:06
 13/16 antistupid válasza:
0%
Anyukám! Ha az orvos nem veszi, fel, akkor sem a 2. lépés a Net, hanem a 104-en kérsz tanácsot. Ott, akár kapsz olyan telefonszámot is, amelyet felvesznek. Elnézést az anti-feminista felhangú szarkazmusomért, de hát hogy a fenébe jut valakinek eszébe, hogy a Neten kérjen egy ilyen fontos kérdésben tanácsot a 104 helyett, amely segítségével 1000000%, hogy kapsz illetékest... Az indoklás, hogy az orvos nem vette fel...húúúúú.... szerintem sejted, mi minden jutott erről a frenetikus indoklásról, eszembe, inkább le sem írom. De A LEGHASZNOSABB AZ LENNE, HA A LEGKÖZELEBBI AKKUT DILEMMASZITUÁCIÓBAN kitalálnád bölcsen, hogy ki az illetékes. Esetedben kapásból a 104 lett volna, dehát....na inkább hagyjuk....piszkosul felmérgel a stupiditás... már bocsesz
2016. okt. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Körömcsiga ***** válasza:
80%
@13: "....piszkosul felmérgel a stupiditás..." Akkor szedjél hangyát és menj ki az erdőbe, ne netre firkálj stupid tanácsokat.
2016. okt. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
:D ahhoz képest hogy "antistupid" 34%-on áll, de a lényeg hogy mindenki hülye csak természetesen Ő nem. Mert hát Ő a nagy "antistupid".. na mindegy is, ilyen stílusú alakkal kár vitába szállni.
2016. okt. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kriszpo ***** válasza:

Kedves kérdező! Ahogy előttem is többen írták: ilyen és ehhez hasonló esetben mindig kérjen szaksegítséget: háziorvos, ügyelet, mentő (104). Gondoljon bele, ha esetleg más fajta gyógyszert adott volna a nagymama vagy a norcolut-ból többet... Mentő és gyomormosás lett volna belőle. Egyébként ha annyira szeret a neten böngészni, akkor vannak olyan oldalak amik a gyógyszerek hivatalos tájékoztatóját tartalmazzák. Jelen esetben: "A Norcolut 5 mg tabletta túladagolása esetén émelygés, és megvonásos vérzés fordulhat elő.

Ha az előírtnál több Norcolut 5 mg tablettát vett be, forduljon orvosához.

Nem alakult ki súlyos mellékhatás olyan fiatalokban, akik nagy mennyiségű, noretiszteron (a Norcolut 5 mg tabletta hatóanyaga) tartalmú tablettát vettek be.

Túladagolás esetén a kezelés tüneti.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét" forrás: [link]

Javaslom, hogy a nagymama többet ne adjon a kisfiúnak gyógyszert, sőt a saját gyógyszereit is más, hozzáértő családtag adagolja inkább ki, így elkerülhető a tragédia és nem lesz ránk szükség.

Üdv. Egy mentőápoló.

2016. okt. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!