Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszüntetni a...

Hogy lehet megszüntetni a gyerektartást, ha nem tudom az apa lakcímét és igazolványszámát a kitöltendő nyomtatványhoz?

Figyelt kérdés
Most jövök a bíróságról,ahol a kezembe nyomtak egy nyomtatványt,hogy fénymásoljam le 3-szor,és postán is beküldhetem,de viszont itthon jöttem rá,hogy sem az apa lakcímét,sem az igazolványszámát nem tudom.Mivel a lány születése óta nem tartja velünk a kapcsolatot.Egy közösségi oldalon ráírtam egy hónapja(mert csak itt találtam rá)hogy a lány nem tanul tovább és nekem nem jár több gyerektartás,de miután elolvasta a levelem kitörölte,és semmit sem hajlandó tenni az ügyben.Természetesen holnap visszamegyek a bíróságra.De ha valaki járt hasonló cipőben esetleg meg tudná mondani mennyivel körülményesebb így az ügy?A válaszokat előre is köszönöm!

2016. nov. 7. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, neki kell kérvényezni a megszüntetést. De ha visszamész megkérdezed, az a biztos.
2016. nov. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen,neki kellene.De ő nem tesz semmit,én meg el akarom kerülni az esetleges visszafizetést.Köszönöm a válaszod!
2016. nov. 7. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyszerűbb eset, ha te, mint a jogosult kéred a megszüntetést. Kitöltöd a nyomtatványt, beírod azt a címet, amit tudsz, ha azt tudod, ami az ítéletben van, akkor azt. A bíróság ilyenkor semmit nem vizsgál, mivel a jogosult kéri a gytd. megszüntetését, egyszerűen hoznak egy végzést, kiküldik neked, meg a volt férjednek és kész. Ha az ő végzése "ismeretlen" jelzéssel érkezett vissza, akkor hivatalból megkeresik a lakcímnyilvántartót az új cím közlése végett. Ha viszont a volt férjed kéri a gytd. megszüntetését, azt csak perben lehet. Ezért kár holnap visszamenned a bíróságra.

Üdv.

egy bírósági dolgozó

2016. nov. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2016. nov. 7. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!