Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez sok ajándék lenne neki...

Ez sok ajándék lenne neki karácsonyra?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 2 éves kislányom. Próbálom tartani magam ahhoz, hogy csak alkalmakra kapjon játékot, így is szerintem sok van neki. Persze néha apróságokra rávesz (inkább nem is engem, hanem az apját vagy anyukámat), de azért igyekszem betartani. Szóval év közeben ha láttam valamit,ami jó árban volt vagy nagyon megtetszett, azt megvettem és elraktam, hogy majd megkapja pl. karácsonyra, így nem kell ilyenkor gondolkoznom, hogy mit is kapjon és rohangálnom. Most megnéztem a dugi helyen, hogy mik jöttek össze.

Ezek vannak:


- Peppa plüss (most nagyon szereti ezt a mesét)

- Kis játékvonat (szintén Peppa malacos)

- Játékautó (ez is)

- 2 db babapuzzle készlet (az a 2-3 darabos fajta)

- Kisebb Duplo készlet (van már több féléje, nagyon szeret vele játszani, ez csak egy kiegészítő)

- Könyvek (4db különböző karácsonyi témájúak)

- Kis fürdőcsomag (egy fürdőjáték+ habfürdő)


Szerintetek ez sok? Nem akarom, hogy az legyen, hogy hirtelen sok és igazán semminek se örül, mert nem tudja hova kapjon. Mikulásra és szülinapjára szintén megvannak már az ajándékai. Adjam oda majd neki ezeket vagy tartsak vissza belőle valamit későbbre? Amúgy nyilván nagyszülőktől is kap majd ezt-azt (+keresztapukája,meg az én keresztanyám is szokott neki adni valamit), az nem tudom miket, majd ők kitalálják.



2016. nov. 14. 13:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%

Ez rengeteg. Főleg úgy, hogy ezt csak tőletek kapja és kap majd még másoktól is.

Én csak kettőt adnék, egy könyv és egy játék.

Mi lesz, ha nagyobb lesz? Esküvőt rendeztek a szülinapjára? :)

Írod, hogy már így is sok van neki. Akkor minek így szaporítani? Inkább találjatok ki valami értelmesebbet karácsonyra, ne egy halom ajándékról szóljon. Pl. közösen csinálni valamit.

2016. nov. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Ha arra gondolok, hogy az én kislányom másfél éves volt tavaly karácsonykor és csak 3 dolgot kapott, de már ott is látható volt rajta, hogy csak ide oda kapkodott, akkor sok.
2016. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
meg elmegy. Mert tobbfele es nem is mind olyan jatek. A könyvek jók estimeséhes, a vonat autó duplo nappal jàtszani, a plüss aludni, a fürdőjàték aludni. Szóval mindig màst tud hasznàlni.
2016. nov. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem ez kevés. Igazából mindegyik csak apró ajándek.
2016. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem jobb ha ezt nem mind karácsonyra adod. Én egyáltalán nem vagyok a pénzköltés híve, de egy puzzle-t nyugodtan kaphat a gyerek ünnepi alkalom nélkül is, ha már ott áll a szekrényben.
2016. nov. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

És még a férjem nekem reklamál, hogy vásárlásmániás vagyok... Majd megmutatom ezt neki.


Fiam 3,5 éves, apróságokat szokott csak úgy is kapni. De karácsonyra maximum 2 ajándék van (szívem szerint sokkal többet tudnék neki venni, de nincs értelme). Nálunk is van itt ott elrejtve, amit olcsón vettem, de ennyit nem adnék neki egyszerre.

A kevesebb néha több.

Így tökéletesen el lesz kényeztetve, és meg fogod látni, hogy egyiket sem fogja értékelni, mert "úgyis van másik"... Ha nincs, akkor meg úgyis veszel...

2016. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mi is igy szoktuk,ahogy te. Évközben amit látunk,veszünk és félre tesszük.

Amiket írtál én elosztanám mikulás ésünnepség karácsonyra.

Nálunk most a raktár szülinappal ás mikulással ürül ki. Marad könyv még következő ünnepre ajándéknak és annyi. De biztosan fogunk venni ezt azt megint,ha látunk. Szokott kapni évközben is azért ezt azt.

2016. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem sok, plane ha mastol is fog kapni valamit. Ezzel nagyon hamar beleneveled hogy semminek sem fog tudni orulni.
2016. nov. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Négy éves amúgy.

Mikulásra csomag,virgács,óriás kinder lesz. Mellé egy bogyó és babóca könyv,a pici két mesés,és szenilla nyomában étkészlet ás tányér alátét. Ennyi.

Karácsonyra bogyó és babóca társast kap,négy féle van a dobozban,mellé megint egy könyvet.

De mi is azért próbáljuk kevésre fogni,mert rengeteg helyről kapja. Anyámék,apámék,anyósék,párom tesójáék,dédi.

2016. nov. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Bőven sok, ebből válassz kettőt. Nem kell egy kisgyereknek enyni minden
2016. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!