Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért rugóztok a táppénz...

Miért rugóztok a táppénz csaláson?

Figyelt kérdés

én komolyan nem értek itt egyeseket. én úgy vagyok vele, hogy még mindig inkább fizessenek táppénzt az adómból, mert aki táppénzt kap, az dolgozott, tett a közösbe, mint gyest a 5. gyerek után is olyannak, aki soha semmit nem tett a kalapba. Nem hiszem, hogy akik itt táppénzcsalásról picsognak, azok egyáltalában voltak ilyen helyzetben, vagy a munkahelyről mentek egyből szülni vagy esetleg 28 nappal előbb csedre.

Nem kell beszólni, én speciel összesen 4 napot voltam táppénzen a végén, aztán cseden, szóval nem a 6 hetes kortól otthon fekvő szól belőlem, de komolyan nem értem, miért kell minden alkalommal táppénzcsalásozni.


2016. nov. 21. 11:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem izgat kulonosen, de szemelyesen ismerek jopar embert, akiknek egyaltalan nem volt indokolt a tappenz. Csak nem akartak dolgozni. Amint kiderult a terhesseg. Vannak erdekes esetek...
2016. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
48%

Azért mert az. Hiába nem tettszik neked.


AKi kényelemből, és lustaságból kiírja magát, az táppénzcsaló. Meg akinek a munkahelye olyan sóher, hogy inkább táppénzre küldi egészségesen a kismamát, minthogy alapbért fizessen, csak mert nem ajánl fel másik munkakört.


És igen, én pl 37. hétig dolgoztam sörözőben, mert tökéletesen egészséges terhességem volt, onnan mentem csedre (22 nappal a kiírt dátum előtt). És az agyam eldobtam, amikor megkérdezték elszörnyülködve, miután megmondtam hány hetes vagyok, hogy "És te még dolgozol?" Hát mit kellene csinálnom? Otthon lógatni a lábam, csak mert terhes vagyok?

A terhesség nem betegség, nem kell táppénzre menni ha nincs rá ok.

2016. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
37%

Nem akarok védeni senkit, de azt nem árt figyelembe venni, ha táppénzen van a kismama, bizonyos esetben jobban jár később, mintha alapbért kapna, ezért többen inkább gondolkodás nélkül táppénzre mennek, mert akkor a későbbi ellátásaik alapja az utolsó x havi normál bére lesz a táppénz előtt, nem pedig az alapbére, ami lehet sokkal-sokkal kevesebb is.

Én speciel a 20. hétig tudtam dolgozni, az elején görcsök miatt már voltam táppénzen, aztán az egészségi állapotom nem engedte, így véglegesen táppénzre kerültem. Nálunk pl a nőgyógyásznak kb mindegy volt, az elejétől adtak volna igazolást végig, a háziorvos pedig egyenesen kampányolt az első perctől, hogy maradjak, hogy "meg tudjam élni az első terhesség szépségét". Szóval azt is el tudom képzelni, hogy a környezet is befolyásol. Én szerettem volna legalább a 30. hétig dolgozni, engem a fix bér miatt nem befolyásolt semmi, és irodai munkát végzek.

2016. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Ennek több oka is van. Egyrészt mert törvénysértő (az adó salátát sem szeretem). Másrészt előbb vagy utóbb ugyanúgy lépni fog ez ügyben is az állam, ahogy a rokkantsági bizniszt is felszámolta. Harmadrészt pedig azért, mert azokat viszont csesztetik, akik nem terhesek, de táppenzre szorulnak. Állandó felülvizsgálat, háziorvos játszik a napokkal, védi a beteget stb.
2016. nov. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%
Azért rugózok rajta, mert nekem az a dolgom, hogy felváázoljam a kismamának a törvényes lehetőségeit...
2016. nov. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Mert épp az ilyenek miatt nézik le azokat a kismamákat,l akiknek tényleg bajuk van.
2016. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%

Érdekes, hogy csak ezen az oldalon megy ez a táppénzcsalásozás folyamatosan. Nade akkor nem csak a kismama táppénzcsaló, hanem az orvos is, aki kiírja, nem? Engem pl. a 7. hónapban úgy vett táppénzre a dokim, hogy azt írta a papíromra, hogy méhnyakrövidülés, miközben semmi ilyesmiről szó sem volt.

És akkor miért mentem mégis táppénzre? Azért, mert nekem arra nem fog a munkáltatóm (állami cég, milliós tartozásokkal) távolléti díjat fizetni, hogy a kollégáim folyamatosan betegen járnak be dolgozni, és a közvetlen közelemben harákolnak, tüsszögnek, vagy szaladgálnak vécére fosós-hányós vírussal. Nem tudom, miért volt pár embernek ez a becsípődése, nyilván nem akartak kevesebbet kézhez kapni a táppénz miatt, így viszont miattuk mehettem táppénzre én, aki makk egészséges voltam. Kétszer megfertőztek ilyenekkel, a harmadikat nem vártam meg. A másik, hogy nekem februárban született a babám, az utolsó két hónapot töltöttem otthon, előtte viszont a munkahelyemen az irodában két hónap alatt négyszer volt olyan, 2-3 napig nem volt fűtés, mert elromlott, és csak apróbb javításokat végeztek rajta, mert a fontosabb dolgok cseréjére nem volt pénz.


Szóval lehet, hogy én táppénzcsaló vagyok, és az állam zsebéből vettem ki a pénzt jogtalanul, de ha úgy vesszük, csak visszavettem azt, amit a nem megfelelő munkakörülményekkel az állam rajtunk spórolt.

2016. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
35%
Az "állam" zsebéből??? Na ne viccelj már :) :) Szegény O.V. mennyivel kevesebb jutott neki. Mert, ha 10-szer annyit adózol se lesz jobb neked, de neki igen!! Birom ezt az állam zsebéből dolgot...utolsó ez nem neked szólt rosszindulatúan, hanem aki ennyire védi az "államot" Vicc.
2016. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

utolsók, én is így gondolom. Minden ilyen kérdésnél a válaszok 80% erről szól. Oké, 1x írja le valaki, ha netán a kérdező ezzel nem lenne tisztában, de minden válasz erről szól, ami abszolúte nem hasznos, de jól megmondják, aztán megveregetik a vállukat.


*taps*

2016. nov. 21. 13:14
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem igenis inkább egy kismama menjen táppénzre,minthogy valaki más elmegy egézségesen és a táppénze alatt elemgy feketén dolgozni. Na az csalás vastagon. És olyan ne pampogjon,hogy a terhesség nem betegség aki nem hányt éjjel-nappal hónapokig.
2016. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!