Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti engeditek 2-4 éves gyerekei...

Ti engeditek 2-4 éves gyerekeiteknek a nyalókát, kemény (szopogatnivaló) cukrot?

Figyelt kérdés
2016. nov. 25. 23:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
65%

egyszer kapott fesztiválon hatalmas nyalókát(szóval ami nem fér teljesen a szájába, csak a szélét tudja rágcsálni, vagy nyalogatja), jó hamar megunta, szerintem nem tudja mi értelme


kemény cukrot még nem kapott egyebet

2016. nov. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
35%

2 eves a lanyom. Semmi ilyet nem kapott meg. Ismerosok gyerekei nyalokaznak ugyanennyi idosen. Nalunk gumicukor sincs. Felesleges es karos. Akkor inkabb egy szelet csokolade.

Ezek csak cukor meg adalek meg szinezek. Nem beszelve arrol, hogy fulladasveszelyes.

Nem adnek neki. Nem adok neki.

Siman ehet csokit meg chipszet( nem kiloszam) de ha megkinaljak, vagy mi esszuk, teszek neki is. De ilyesmit nem .

2016. nov. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Végre valaki(k)!


Totál hülyének néznek (igaz, már 3 éves a gyerek), mert ezeket 100%-ban kerüljük.

Ovistársak, játszótér, mindenhol a nyalóka, a cukor, de miért nem engedjük, de hadd egye - ezt hoztak a barátaink is, nagyszülők is vesznek, óvodában!!! halloweenkor ezt kaptak.


Egyszerre egészségetelen és veszélyes.

2016. nov. 26. 00:04
 4/28 anonim ***** válasza:
42%
4 éves lesz a lányom, soha nem adok neki ilyesmit.
2016. nov. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%
Nem!8 és 4 évesek a gyerekeink,de soha nem ettek még ilyet.Én kicsit se pártolom.Holott 44 éves vagyok(ergo a korosztályom sláger cikke)....
2016. nov. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
35%
3 évea, nem adok neki ilyet!
2016. nov. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%
3 évesem sem kap. Mondjuk ő még a gumicukorral sem tud mit kezdeni. Amíg csak lehet kerüljük ezeket. A fogakra azért kell vigyázni, ezek nagyon gázosak ebből a szempontból. Édességnek kinder csokit, zabkekszet eszik.
2016. nov. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

5 éves, és igen kap, kb. 3 hetente egyet, és akkor is csak félig szopogatja el.

Nyilván nem leszek most tudatos szuperanyu, de úgy gondolom,hogy ennyitől nem lesz baja. Minden nap nem adnék neki, de szerencsére nem is kéri.

Azon viszont elgondolkodom,hogy aki nem ad cukrot, meg ilyesmi "mérgező" dolgokat, az ugye nem ad virslit, májkrémet, felvágottat sem ugye?

2016. nov. 26. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
82%
igazabol 2.5 eves es meg nem igazan kovetelozik, azt hiszi ezekre hogy jatek mert még nem is evett életében. de ha fesztivalra mennék és ott látna pl egy kakaos nyalókát amit nagyon szeretne, akkor elsőkörben megpróbálnám másra rábeszélni, de ha anyira szeretné akkor engedném...valószínűleg hamar rájönne hogy jobban já a fagyival/lángossal mint a vattacukor és társaival :))) én sem szerettem ezeket annyira gyerekként
2016. nov. 26. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
28%

9: szerintem nem szuperanyusag, de a gyerek egeszsege a mi felelossegunk..megyebkent fesztivalokon evente 2-3 alkalommal szerintrm nem baj epp ha ilyesmit eszik...pizzat kb havonta rendelunk, gyors kajaval, ettermi kajaval is havi szintrn legalabb egyszer talalkozik. de hetkoznapokon haiz keszitesi kremeket es kosztot eszik (halkrem, padlizsankrem, repas vagy paradicsomos melegszendvicskrem, hazi kenyer stb) emellett kaphat ropit kekszet koles golyot napi szinten, esetleg csokit (utobbit max heti egyszer)..felvagottbol csirkemellsonkat veszek mivel szeretem es elirigyli igy azt szokott kapni mikor nincs krém, vagy kolbaszt is akar vagy hazi keszitesu majkremrt.

virslit csak nagy ritkan, 2-3 havonta egyszer, annal surubben en magam sem eszek.


szerintem az a fontos hogy ahogyan a szulok taplalkoznak ugy etkezzen egy 3-4 ev koruli gyerek, mivel 15 evesen sem fogod tudni raeroltetni a biomenut, veletek fog enni, elni, egyen tehat olyan amilyet ti esztek..hozzataplalt kisbaba persze mas, annak bio kaja nulla cukor...de egy 2-3 eves szerintem mar egyen "normal" kajat, es ebbe idonkent belefer egy peksuti vagy fesztivalokon egy kis cukorbomba is...havi szinten nyalokat engedni az szerintrm kicsit sok, teljesen feleslegesen teszed ki a fogait neki, mivel gondolom siman ra lehetne beszelni mas milyen nasira is.

2016. nov. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!