Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha egy ismerősö...

Mit szólnátok, ha egy ismerősötöket úgyhivnák, mint a bukott angyalt, Lucifer-t?

Figyelt kérdés
Gondoltam különleges nevet adok majd a gyermekemnek, miért ne lehetne a keresztneve Lucifer?

2016. dec. 11. 03:15
1 2
 11/18 anonim válasza:
37%
Én is így akartam hívni, de persze nem engedélyezték "vallási okok miatt".. Ch.. Persze a Jézus választható.... Hol van itt az egyenjogúság???
2016. dec. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Itthon ugyan nem.Nem adható a Jézus sem.
2016. dec. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

szörnyű hogy embereknek mi nem eszükbe jut... bele sem gondolsz abba, hogy a gyereked ezzel a névvel kell hogy felnőljön???

egyszerűen nem jutok szóhoz !


bár mondjuk a minap hallottam egy fiatalembert bemutatkozni : " Jó napot, Budai Törtel vagyok!"

elhültem...

2016. dec. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azt, hogy a szülei nem normálisak.
2016. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 crowhorse válasza:
Kérvényezned kell. Viszont ahogy a válaszadókat olvasom... Két dologra tudsz hivatkozni a kérvényedben, a név jelentésére ( fényhozó), illetve arra, hogy már fordult elő, hogy engedélyezték, a gyerek édesanyja a név jelentésére hivatkozott, neki sikerült. ( Röpke 18 évvel ezelőtti a történet.) Azt azért javasolnám, hogy ha sikerül, kapjon másik keresztnevet is a gyerek, legyen meg a választási lehetősége, milyen névvel kíván élni.
2016. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Legyen Lucifer Mózes, és már látom, micsoda karriert futhat be kis hazánkban: politikus lészen, s mint „igazmagyar” ember, nevének negatív felhangja ellenére a „jó” utat választja, s kivezeti népünket a sötétségből. :)


Komolyra fordítva a szót: nekem semmi gondom a létező, ám ma különlegesnek tűnő nevekkel (hisz a „különleges” fogalma ilyen téren korszakfüggő), és szerintem ha átböngészed a keresztnévlistát, találsz olyan nem tucatnevet, amihez nem tapadnak ilyen negatív asszociációk.

Bármennyire nyitott szellemű az ember, a név eléggé meghatározó dolog, még én is nehezen döntöttem volna el, röhögjek-e mielőtt felhúzom magam, ha az óvó néni azzal fogadott volna az oviban, hogy „sajnos Luciferke lelökte a mászókáról a gyerekedet”. :)

2016. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kiindulva abból, hogy milyen hatással bír ez a név, olyan mintha azt ragasztanád rá, hogy "megátalkodottan rossz kölyök vagyok". Sajnos a gyerekekkel foglalkozók többsége így fog hozzáállni és nem veszi majd figyelembe az igazi személyiségét. Ez pedig nagy szenvedést okozhat.
2016. dec. 17. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Szerintem jó kis becenevet is lehet a Lucifer névnek eltúlajdonitani, és különleges, mindenféle szempontból :)
2016. dec. 18. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!