Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesről munkába visszatérő...

Gyesről munkába visszatérő anyukák: milyen önéletrajzzal vettétek fel a versenyt a munkaerő piacon?

Figyelt kérdés
3 éve nagyjából mozdulatlan az önéletrajzom, szeretném egy kicsit feltunningolni. Minták, konkrét önéletrajzok, ötletek, bmi jól jöhet, ami nálatok célravezető volt.

2017. febr. 1. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem bevált, hogy mindig kicsit átírtam az önéletrajzomat az adott állásajánlatra, jobban hangsúlyozva az oda szükséges tapasztalatot. A gyerekeket nem írtam bele, meg az otthon töltött időt (7 évet), csak annyit, hogy a munkáltatóm adókedvezményre jogosult (persze a személyes találkozókor nem tagadtam le őket).
2017. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Es az otthon töltött idot hogyan "fedted le" az oneletrajzodban? Koszonom a valaszod
2017. febr. 1. 20:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ezt en sem értem. Azt írtad, h dolgozol aktívan? Es úgy keresel? En is picit formáltam a cv-m, attól függ, hova adtam be, azt hangsúlyoztam. De en beírtam a3.5 evet otthon....
2017. febr. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyem csak néhány hónappal azelőtt szűnt meg, hogy elkezdtem munkát keresni. Nem írtam, hogy dolgozom aktívan, hanem hogy meddig voltam annak a munkahelynek az alkalmazásában (2006-2015 december), és ott mit csináltam. De ha nem szűnt volna meg, csak más munkát kerestem volna, akkor úgy írtam volna, hogy most is van munkám, hiszen annál a cégnél állományban voltam, elméletben visszamehettem volna.
2017. febr. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

egyet értek az előzővel, szerintem sem kell külön kihangsúlyozni, hogy otthon voltál. Én is úgy írnám bele, hogy pl 2004-2017 vagy folyamatosnak tüntetni fel, pl 2004 - x cég. Hiszen elvileg munkaviszonyban vagyok, még ha fizetés nélküli szabadságon is. Ha behívnak, elvileg nem korrekt megkérdezniük a családi állapotod, de tudjuk, hogy ilyen csak a mesében van, ott persze nem kell letagadni a gyereket, de esetleg fel kell készülni valami frappáns válasszal is, hogy pl van segítséged ha szükség van rá (férj, nagyszülők, barátnő, stb). Én már voltam olyan helyzetben, mint munkáltató, hogy felvételi beszélgetés közben szóba jött ez a téma (a hölgy önéletrajzában nem voltak feltüntetve, viszont az életkorból adódott, hogy vagy vannak, vagy lehetnek később). Ő azt mondta, hogy direkt nem írta bele, mert tapasztalata szerint eleve hátrányt jelent - mi pedig megértően mondtuk, hogy igen, tudjuk, de itt nálunk ez nem hátrány, hiszen mi magunk is gyerekeket nevelünk.

Végül fel is vettük, de nem a gyerekek miatt, hanem mert ő volt a legjobb! :)

2017. febr. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
2017. febr. 2. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!